Марганець у воді

Марганець у воді

Марганець – важкий метал. Джерела потрапляння цього металу в воду – гірські породи, що використовуються в сільськогосподарських цілях, добрива та стічні води гірничодобувних і хімічних підприємств.

Якщо не проводити очистку води від марганцю, то він негативно впливає на металеві поверхні трубопроводів, сантехнічне та водонагрівальне обладнання. Велика концентрація марганцю у воді негативно впливає на теплообмінні процеси, погіршує органолептичні властивості питної води і погіршує здоров'я людей.

Нормативні значення концентрації марганцю у воді в Україні та ЄС


Для визначення концентрації марганцю в середовищі проводиться аналіз води. Відповідно до вимог вітчизняних і європейських стандартів якості питної води, його концентрація в середовищі не повинна перевищувати:

 • Україна: 0,05 мг/л (ГОСТ2874-82 і ДСанПіН);
 • ЄС: 0,05 (0,1) мг / л (ВООЗ).

Комплексний аналіз води дозволяє не тільки визначити концентрацію марганцю, а й вибрати ефективний метод очищення і фільтри для води.

Вплив марганцю у воді на організм людини


Безпечна для організму добова доза коливається від 1 до 5 мг і залежить від віку людини: діти – 1-2 мг, дорослі – 2,5-5 мг. Регулярне вживання води з підвищеною концентрацією марганцю стає причиною цілого ряду захворювань:

 • порушень центральної нервової системи;
 • проблем з серцево-судинною системою;
 • мутагенних і алергічних ефектів;
 • легеневих захворювань;
 • порушень функціонування мозку і погіршення метаболізму.

Якщо не очищати середовище від марганцю за допомогою фільтрів для води, то це призводить до зниження апетиту, підвищеної стомлюваності, проблем з пам'яттю і постійної втоми.

Як очистити воду від марганцю?

На думку інженерів і хіміків компанії «ЗІКО», найбільш ефективними фільтрами для води, здатними кардинально знизити концентрацію марганцю в середовищі, є:

 1. Комплексні системи очищення води.
 2. Установки зворотного осмосу.

Системи комплексного очищення води ECOMIX

Головна перевага систем комплексного очищення води ECOMIX – можливість очищення середовища від марганцю, сполук заліза, солей жорсткості, амонію і інших домішок за один етап. Залежно від характеристик вихідної середовища для установки ECOMIX підбирається фільтруюче завантаження. На вибір пропонується 5 сорбційних або іонообмінних природних або синтетичних матеріалів.

Переваги системи ECOMIX:

 • доступна вартість і компактність (0,37 м3);
 • матеріал виконання – стійкий до впливу корозії і механічних навантажень пластик;
 • автоматичний керуючий клапан і сольовий бак для регенерації установки;
 • можливість підбору завантаження за певною рецептурою;
 • висока швидкість очищення води.

Системи зворотного осмосу

Високотехнологічні системи зворотного осмосу очищають воду від марганцю, заліза та інших домішок на 98%. Головні фільтруючі елементи таких установок – спеціальні напівпроникні зворотноосмотичні мембрани. Вони пропускають через себе виключно Н2О – молекули води. Всі інші забруднення (шкідливі бактерії, мікроорганізми і з'єднання) не проходять через пори мембрани, концентруються на її зовнішній стороні і змиваються зворотним потоком води в каналізацію.

Більш детальну інформацію про призначення і характеристиках фільтрів для води можна отримати, зв'язавшись з менеджерами компанії «ЗІКО» через форму зворотного зв'язку на сайті. Проконсультуватися з фахівцями компанії можна також передзвонивши за вказаними в розділі «Контакти» телефонами або написавши на електронну пошту.


Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :