Схеми водопостачання міст, сіл і населених пунктів

Схеми водопостачання міст, сіл і населених пунктів

Грамотно спроектована і реалізована система водопостачання міста дозволяє налагодити централізовану мережу забору, очищення та транспортування води споживачам. Вона повинна працювати безперебійно. При цьому витрати жителів населених пунктів на облаштування систем водопостачання поселень повинні бути істотно нижче вартості установки індивідуальних систем.

Комплекс обладнання для облаштування системи водопостачання

Система для безперебійного міського водопостачання складається з ряду споруд і передбачає використання різного обладнання:

  • водозаборів для викачування води з природних водойм або підземних джерел;
  • насосних станцій, які перекачують середовище на очисні споруди, в резервуари для зберігання і подають якісну питну воду кінцевим споживачам;
  • споруд для очищення води, в яких вона приводиться у відповідність санітарно-гігієнічним нормам;
  • водопроводів, які розподіляють і транспортують воду в будинки.

Крім цього в системі водопостачання міста повинні бути передбачені акумулюючі башти та резервуари. З їх допомогою створюється запас питної води і регулюється обсяг її подачі в будинки.

Схема водопостачання населеного пункту з поверхневого джерела

При використанні в якості джерела води природної водойми типова схема водопостачання населеного пункту виглядає так:

  1. Вода з природних джерел (річок або озер) надходить в водозабори.
  2. Насоси перекачують воду в спеціальні споруди, де вона очищається.
  3. Після цього вода перекачується в акумулюючі резервуари.
  4. З накопичувальних резервуарів середовище подається насосами в водопровідну мережу, по якій чиста питна вода доставляється кінцевим споживачам.

Схема водопостачання міста з підземного джерела

Коли для водопостачання міста або поселення вода береться з підземного джерела, то в цьому випадку, найчастіше, не потрібно встановлювати очисні споруди – така вода не потребує очищення.


Буває, що схема водопостачання міста передбачає установку в свердловинах насосів. В такому випадку не потрібні резервуари для води. Коли для забезпечення питною водою населеного пункту використовується два або більше підземних джерела, то проектується схема водопостачання міста або селища з двостороннім/багатостороннім живленням.

Підземне джерело питної води може розташовуватися на височини. В такому випадку подача води з нього неможлива без використання насосів. Подібну проблему водопостачання міста можна вирішити за допомогою гравітаційного водопроводу – закритого або відкритого безнапірного каналу подачі води.

Фахівці компанії «ЗІКО» проектують, встановлюють і ремонтують системи водопостачання міст і населених пунктів. Ми також пропонуємо широкий асортимент обладнання для очищення води з доставкою по Україні.

Зв'язавшись по наданим в розділі «Контакти» електронною поштою або телефоном з нашими менеджерами, ви зможете дізнатися більш детальну інформацію про послуги, що надаються. Фахівці компанії готові безкоштовно проконсультувати з будь-яких питань, що стосуються вибору, вартості обладнання, проектування і монтажу систем водопостачання міст і невеликих населених пунктів.


Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :