Показник загального солевмісту вказує на наявність у воді розчинених мінералів: натрію, сульфату кальцію, бікарбонатів, калію, хлоридів, магнію, неорганічних солей і ін. На рівень мінералізації як поверхневих, так і підземних вод впливають: геологічні особливості місцевості, зливові стоки міст і стічні води промислових підприємств.
З огляду на загальний солевміст, воду можна розділити на кілька категорій:
- до 0,2 г/дм3 – ультрапрісна;
- від 0,2 до 0,5 г/дм3 – прісна;
- від 0,5 до 1 г/дм3 – відносно високомінералізована вода;
- 1-3 г/дм3 – солонувата;
- від 3 до 10 г/дм3 – солона;
- від 10 до 35 г/дм3 – висока мінералізація;
- 35 г/дм3 – розсіл.
Загальний вміст солей допомагає визначити аналіз води. Ви можете скористатися послугою безкоштовного аналізу води від компанії «Зіко» або платного розширеного аналізу від сертифікованих лабораторій-партнерів.
Нормативні значення загального солевмісту в Україні та ЄС
Якщо проаналізувати стандарти питної води Всесвітньої Організації Здоров'я і більшості провідних світових країн, то ні в одному з них немає жорстких вимог до мінімального або оптимальному вмісту солей у воді.
Норми вітчизняного і Європейського стандарту загальної солевмісту:
- Україна: мінімум – 100 мг/л, максимум – 1000 мг/л (ДСанПіН);
- ЄС: до 1000 мг/л.
Вплив загального солевмісту на організм людини
Недостатня кількість мінеральних елементів у воді може стати причиною виникнення хронічних захворювань:
- карієсу;
- рахіту;
- остеопорозу;
- серцево-судинних захворювань.
Вживання води з низьким вмістом солей – причина патологій вагітності та гіпертонічних хвороб.
Чиста вода вимиває з організму зайві солі. А якщо пити воду з високою концентрацією мінералів, то солі не вимиваються, а, навпаки, накопичуються в організмі. Це призводить до цілого ряду серйозних захворювань:
- артрит і ерозія шлунка;
- порушується робота внутрішніх органів;
- утворюються ниркові і жовчні камені;
- порушуються біохімічні та метаболічні процеси в організмі;
- суттєво збільшується ризик інфаркту або ішемічної хвороби серця.
Комплексний аналіз води допомагає визначити недостатню або високу концентрацію мінералів у воді. За його результатами підбираються фільтри для води, які максимально ефективно очищають воду, роблять її безпечною для здоров'я людей.
Як очистити воду від солей?
Крім кальцію і магнію (солей жорсткості) у воді містяться солі калію і натрію. Якщо пом'якшувати середовище за допомогою установок або фільтрів для води, то загальний солевміст не зміниться. В цьому випадку побутова система зворотного осмосу – найбільш ефективний метод очищення води від мінералів.
Переваги зворотного осмосу:
- Можливість вибору картриджів для очищення води від різних домішок, в тому числі і солей.
- Діаметр пір зворотноосмотичної мембрани не перевищує 1 ангстрем, тому вона пропускає тільки молекули води, затримуючи солі, віруси, бактерії і домішки.
- Установка зворотного осмосу коригує фізико-хімічні та органолептичні властивості води, що дозволяє робити її максимально безпечною для здоров'я людей.
- Можливість установки картриджів для мінералізації дозволяє системам зворотного осмосу не тільки очищати воду, але і насичувати її корисними для людського організму мікроелементами, мінералами і солями.
Компанія «Зіко» пропонує послугу розширеного аналізу води. Ми також реалізуємо широкий асортимент фільтрів для води, промислових і побутових установок зворотного осмосу і обладнання для водоочищення та водопідготовки.
Менеджери нашої компанії готові безкоштовно проконсультувати онлайн з будь-яких питань. Ви також можете зв'язатися з нашими фахівцями за наданими в розділі «Контакти» телефонами або відправити заявку на постачання обладнання на електронну пошту.