Глибинні / свердловинні насоси для дому

Перейти до вибору глибинного/свердловинного насоса

У будинку за містом дуже важко забезпечити себе водою – адже тут немає централізованого водопроводу. Найкращий вихід – якісні глибинні насоси для свердловин або занурювальні насоси для криниці. Від поверхневих вони відрізняються тим, що безвідмовно працюють навіть у тих місцевостях, де рівень води критично малий. 

Як правильно підібрати насоси для свердловини?

Глибинні насоси для свердловин можуть безперебійно качати воду на висоту стовпа до 300 метрів. Насоси для криниці – до 20 метрів.

Підбираючи насос, орієнтуйтеся передусім на такі показники: 

• глибина свердловини чи криниці;

• діаметр свердловини (діаметр насоса має бути на 10 мм ширше);

• дебет (вимірюють в кубометрах води, це час відновлення рівня води при заданій кількості її витрат);

• динамічний рівень води (той, що змінюється);

• статичний рівень (незмінний).

Ці показники можна виміряти власноруч. Глибина, дебет та діаметр вказані в паспорті свердловини. Щоб визначити рівень води, водяний насос для криниці чи свердловини опускають на 20 метрів, через 60 хвилин перевіряють, на скільки змінився рівень води і скільки метрів становить різниця. Дебет свердловин ідеально обчислити неможливо, бо взимку криниця наповнюється повільніше, а влітку швидше. Це може зробити лише професіонал за спеціальною формулою. 

Дуже важливо, для якої мети ви добираєте глибинний насос, ціна якого не з дешевих. Якщо це обслуговування заміського будинку, дачі чи котеджу, порахуйте, скільки користувачів (точок водозбору) потрібно забезпечити. Наприклад, у вас два крани на кухні, душ, пральна машина, унітаз. Це 5 користувачів. Середній об’єм використання кожного з них – 0,5 кубічних метри на годину. 5х0,5=2,5 м3.  Отже, вам потрібен насос продуктивністю не менше 2,5 м3. 

Потрібна модель з більшою продуктивністю, якщо насос виконуватиме ще й інші функції. Наприклад, зрошення у літній період. Це дозволить мати повноцінне постачання в домі, навіть якщо ви одночасно ведете сільськогосподарські роботи.

Водяний насос для криниці ділять на 4 базових типи за методом забору води:

• вібраційний, 

• шнековий, 

• центробіжний, 

• вихровий.

Найпопулярніші водяні насоси для криниці – центробіжні та вібраційні. Центробіжні більше підходять для значно забрудненої води. 

Як вибрати глибинні насоси за іншими показниками

Найпродуктивніші свердловинні насоси – багатоступеневі, з’єднані між собою блоками. Вони призначені для перекачування води з найбільших глибин. Спеціалізовані моделі можуть качати воду з частками піску до 180 г/м.куб. Найбільш надійні глибинні насоси для свердловин – ті, у яких корпус та гідравлічна частина з робочими колесами зроблені з нержавіючої сталі марок AISI 304 та AISI 316. Їх використовують для артезіанських свердловин, видобування мінеральних вод, а також води з частками нафти, піску, кислоти. Такі моделі дуже довготривалі, мають високі абразивні характеристики.

Компанія ЗІКО допоможе безкоштовно вибрати глибинні насоси у будь-якій географічній частині України. Ми порадимо вам найкращу модель та світового виробника саме для вашої ділянки. Щоб отримати консультацію спеціаліста, залиште заявку у формі під цим текстом.