Як вибрати глибинні насоси для колодязів?

Як вибрати глибинні насоси для колодязів?

Глибинні насоси (занурювальні) служать для того, щоб подавати чисту воду з водойм, криниць та свердловин. Різниця у роботі поверхневого й глибинного насоса – у тому, що останній агрегат занурений у воду і може подавати її з великої глибини до 300 метрів. 

Як працює глибинний насос

Глибинні насоси мають компактний корпус, що складається з гідравлічної частини, розміщеної знизу, та електродвигуна, розташованого вгорі. Він буває водозаповненим або екранованим. Така конструкція захищає електродвигун від перегріву, дозволяє йому охолоджуватися самостійно. Механізм насоса через систему патрубків з’єднується з трубопроводом.


Принцип роботи занурювального насоса простий. За допомогою двигуна робочі колеса крутяться навколо власної осі, їхні лопасті створюють центробіжну силу, що переміщає воду всередині втулки. Створюється підвищений тиск, що й піднімає воду по трубопроводу. 

Для чого призначені глибинні насоси

Глибинні насоси використовують з метою водопостачання адміністративних будівель, приватних будинків, дач, виробничих ліній, сільськогосподарських угідь, зрошувальних установок. Їх поділяють на дві великі категорії: насоси для свердловин (у тому числі артезіанських) та колодязів. 

Переваги та недоліки глибинних насосів

Недоліків мало: у порівнянні з поверхневими насосами, це складніше обслуговування та монтування, що вимагає професійного підходу. 

Переваги 

Відсутність шуму, тому установка ефективна поблизу житлових будівель.

Самоохолодження.

Забезпечення підйому води з великих глибин.

Безвідмовність та стабільність роботи насоса досягається завдяки рівневим вимикачам, що забезпечують автоматичний режим роботи.

Чим відрізняються колодязні та свердловинні насоси

Насоси свердловинні відрізняються більшою глибиною викачування – до 300 метрів у порівнянні з колодязними – до 20 метрів. 

Класичний модельний ряд глибинних насосів  має діаметр 4 дюйми. Вони забезпечують видачу води 0,5-16 куб.м на годину і здатні давати напір до 200 метрів (середні показники виробників). 

Випускаються спеціальні моделі для вузьких свердловин діаметром 3 дюйми. Вони призначені для невеликих земельних ділянок з неглибокими свердловинами. Серії тонких насосів трохи легші за стандартні й довші на 25-30%. 

Глибинні насоси мають термін гарантії від 12 до 24 місяців. Гарантія залежить від виробника. Моделі світових виробників служать протягом 10-20 років.  

Як підібрати глибинний насос

Обираючи занурювальний водяний насос для криниці, передусім зверніть увагу на робочу глибину колодязя та діаметр. Це вирішальні фактори для вибору насосу. Мають важливе значення такі показники:

Висота водозабору від 9 метрів (для глибини 6-8 метрів краще підійдуть поверхневі водяні насоси для криниці).

Корпус насосу складається з нержавіючої сталі або полімерів, стійких до дії води. 

Система фільтрації та захисна автоматика (захист від сухого ходу).

Поплавок (відключає насос при критичному рівні води).

Велика перевага – датчик, що контролює перегрів корпусу. 

Щоб підібрати занурювальні насоси для свердловини, потрібно мати її паспорт, де вказана глибина, дебет та рівні води – динамічний і статичний.

Діаметр насоса має бути мінімум на 10 мм меншим за діаметр свердловини. Дуже важливо, щоб між корпусом насоса та тілом обсадної колони при установці залишався технологічний зазор. Його мета – безперешкодний монтаж насосного обладнання разом з тросом, кабелем та напорною трубою. Продуктивність насоса повинна покривати усі потреби щодо точок водовикористання. 

Щоб ваш насос для криниці чи свердловини «не підкачав», обирайте надійних виробників: Wilo, Pedrollo, Lowara. Компанія ЗІКО допоможе вам підібрати найкращі глибинні насоси. За консультаціями та безкоштовним підбором насосу звертайтеся через розділ контакти.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :