Обираємо поверхневий насос для води

Обираємо поверхневий насос для води

Поверхневий водяний насос дозволяє ефективно організувати систему поливу і забезпечити водопостачання будинку. Джерелами подачі води можуть бути відкриті водойми, колодязі або неглибокі свердловини.


Для дачі, де господарі бувають нечасто, зручно встановити насос у будь-якому місці, захищеному від дощу і спеки, а шланг вивести до джерела води. Мала вага й компактні розміри дозволяють швидко відключити, перевстановити і перенести обладнання куди побажаєте.

Види поверхневих насосів

Вони діляться на дві великі групи:

  • вихрові;


  • відцентрові.


Вихрові поверхневі водні насоси невеликі, їм потрібно мінімум місця для монтажу. Це досить простий пристрій: електродвигун всередині корпусу, який передає обертання на вал, а той обертає колесо з лопатями. Фільтр на вході очищає воду від частинок піску і дрібних забруднень. Рідина надходить по вхідному патрубку, всередині насоса утворюється тиск, який і піднімає водяний стовп вгору.

Головне достоїнство вихрових насосів – здатність до самовсмоктування. Недолік – невисокий ККД (до 0,45).

Відцентрові насоси ставлять для водозабору з глибини до 9 метрів (колодязі, свердловини). Різниця в пристрої з вихровим насосом у тому, що вода піднімається не за рахунок руху лопатей, а за допомогою відцентрових сил. Щоб глибина всмоктування була вищою, в цих агрегатах використовують ежектори. Вони бувають зовнішніми або вбудованими.

Ежектори допомагають під час роботи і перед включенням швидко відкачувати повітря з системи подачі води, підвищити внутрішній тиск. Головний плюс відцентрових водяних насосів – компактність і невелика вага, робота не припиняється навіть при виникненні повітряних пробок. Це дуже зручно при перекачуванні води з неглибоких джерел. У них більше ступенів, ніж у вихрових, і коштують вони дорожче.

Як вибрати поверхневі насоси для води?

Визначте обсяг, який вам необхідний, і мету водопостачання. Поверхневий насос з меншою продуктивністю, 1-2 м3 / год, підійде виключно для поливу. Індивідуальна водопровідна мережа зажадає більш потужного агрегату – від 3м3/год.


Напір повинен бути таким, щоб забезпечити подачу води до найвіддаленішої точки ділянки.

При виборі насоса враховуйте:

  • висоту підйому стовпа води;
  • видалення від будинку джерела водозабору;
  • обсяг води, який вам необхідний.

Зверніть увагу: при збільшенні відстані між джерелом водозабору і насосом глибина всмоктування зменшується.

Обов'язково вивчіть технічну документацію при виборі поверхневого насоса, щоб визначити глибину всмоктування і показники максимального тиску. Воно вказано в барах. Напір води можна розрахувати, додавши до глибини свердловини 30 плюс ще 10%. Наприклад, для свердловини глибиною 10 метрів + 30 + 10% = натиск 45 бар.

Якщо глибина вашої свердловини до 20 метрів, поверхневий насос буде відмінним помічником. При соліднішій глибині знадобиться занурювальний насос. Компанія ЗІКО допоможе безкоштовно вибрати найкращий поверхневий насос для ваших потреб. 

Телефонуйте: наші консультанти підберуть для вас обладнання найкращих світових виробників Wilo, Pedrollo, Lowara та ін. і дадуть поради щодо його експлуатації.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :