Вплив заліза у воді на організм

Вплив заліза у воді на організм

Двовалентне (розчинене) залізо в воді не впливає на її колір і прозорість. При взаємодії з киснем, воно перетворюється в тривалентне залізо (іржу), яка, забарвлює воду в жовтий колір.

Як двовалентне, так і тривалентне залізо негативно впливає на здоров'я людей. Воно погіршує органолептичні властивості води, випадає в осад, впливаючи на ефективність роботи і термін експлуатації трубопроводів, сантехнічного обладнання і побутової техніки.

Нормативні значення двовалентного і тривалентного заліза в воді в Україні та ЄС


Концентрація заліза (двовалентного і тривалентного), відповідно до вітчизняних і європейських стандартів, не повинна перевищувати:

 • Україна – 0,2 мг / л;
 • ЄС – 0,3 мг / л.

Якщо говорити про артезіанську воду, то залізо в ній найчастіше присутнє в розчиненому вигляді. Для визначення його концентрації проводиться аналіз води. Вода поверхневих джерел містить в собі залізо в тривалентній (нерозчиненій) формі.

Вплив заліза на організм людини


Залізо – життєво необхідний для розвитку і функціонування людського організму елемент. Його недолік в воді стає причиною:

 • сухості шкіри;
 • проблем з волоссям;
 • ламкості нігтів;
 • поганого апетиту;
 • занепаду сил, запаморочень або непритомності;
 • проблем з пам'яттю, дратівливості і сонливості;
 • простудних і кишкових захворювань;
 • зниження імунітету.

Перевищення норми концентрації двовалентного і тривалентного заліза у воді також може стати причиною виникнення цілого ряду захворювань:

 • порушень метаболізму;
 • проблем з селезінкою і нирками;
 • проблем з шлунково-кишковим трактом (печія, нудота, блювота, запор, діарея і метеоризм);
 • погіршення стану шкірного покриву;
 • слабкості і запаморочення;
 • захворювань печінки, діабету і артриту.

На думку багатьох вчених і лікарів, надлишок заліза у воді стає причиною онкологічних захворювань. Тому розширений аналіз і подальша очистка води – обов'язкові етапи підготовки якісної і повністю безпечної для здоров'я людей води.

Як очистити воду від заліза?


Залізо у воді може бути присутнім в різних формах:

 1. Fe2 + (двовалентне) – розчинене у вигляді іонів.
 2. Fe3 + (тривалентне) – нерозчинене у вигляді іонів.
 3. Fe (OH) 3 – нерозчинний гідроксид.
 4. Органічні сполуки.
 5. Іржа.

Трехвалентне (нерозчинене) залізо Fe3 +, органічні сполуки і іржа видаляються за допомогою механічних фільтрів для води.

Двовалентне залізо неможливо видалити за допомогою механічних фільтрів для води. Найбільш ефективними методами видалення з води розчиненого (двовалентного) заліза є:

1. Системи водопідготовки

Для видалення двовалентного заліза практичніше застосовувати систему знезалізнення води BIRM. Вона, за допомогою спеціальної засипки, окисляє двовалентне залізо. Воно перетворюється в тривалентне залізо, після чого видаляється з води механічними фільтрами.

Якщо у воді, поряд з залізом, так само присутні солі жорсткості (твердості) – кальцій і магній, то застосовуються системи комплексного очищення води, додатково укомплектовані механічними фільтрами.

2. Зворотній осмос

Це – найефективніший спосіб очищення води від заліза. Пори зворотньоосмотичних мембран за розмірами значно менше, ніж іони заліза, тому вони затримують розчинене у воді двовалентне залізо.

3. Окислення

Роль фільтра для знезалізнення води при такому методі виконує перманганат калію. Вступаючи в реакцію з ним, двовалентне залізо окислюється, після чого фільтрується і вимивається. Цей метод ефективно очищає воду з високим вмістом заліза – до 15 мг / л. Головна вимога при знезалізненні методом окислення – pH води не повинен бути нижче 7.

Компанія «ЗІКО» розробляє і впроваджує рішення для очищення води від заліза відповідно до бажань замовників і потреб технологічних процесів. Наявність наших представництв у всіх регіонах України дозволяє фахівцям оперативно доставляти, монтувати, обслуговувати та ремонтувати обладнання для водоочищення.

Ми приймаємо пропозиції про співпрацю і замовлення на поставку обладнання за вказаними в розділі «Контакти» телефонами та електронною поштою. Інженери та фахівці компанії також готові проконсультувати замовників по будь-яких питань онлайн, через форму зворотного зв'язку на нашому сайті.


Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :