Як очистити воду із колодязя чи свердловини

Як очистити воду із колодязя чи свердловини

Ми живемо в сучасному світі, де багато факторів по різному впливають на наше здоров’я. Ми звикли сприймати, що вода з колодязя у нашому селі чи вода зі свердловини нашого будинку має бути чистою. Однак, дослідження проведені українськими науковцями і практиками по контролю якості питної води свідчать, що в більшості випадків це не так. Лише 3-5% зібраних проб води виявляються відповідними для споживання людини, решта ж потребують додаткової очистки. Чому ж так?

 

Перш за все розглянемо питання криниць та колодязів. Вже досить давно відомим є поняття розгерметизації колодязних кілець, із яких частинки ґрунту потрапляють саме у колодязь, а ще частіше забруднення відбувається завдяки накопиченню у колодязі вапняних шарів та інших частинок, які в процесі можуть перекрити надходження свіжої води. Окрім цього – поява тріщин в бетонних кільцях або їх зміщення може призвести до потрапляння поверхневих вод і підвищенню рівня бактерій, зважених частинок, солей та інших домішок в колодязі.

 

Зі свердловинами питання трохи складніше. Оскільки вода проходить досить багато різних грунтових шарів, вона збагачується тим, що зустрічає на своєму шляху. Як наслідок вода з криниць та свердловин часто містить залізо, солі жорсткості, сірководень, аміак, нітрати, хлориди, тощо. 

 

Питання очистки води на сьогоднішній день є актуальною для багатьох, хто живе у власному будинку. Оскільки будинки споживають багато води, то її потрібно очищати на вході у будинок. Для очищення води великих об’ємів відповідно необхідно використовувати швидкі фільтри. Єдиним недоліком таких фільтрів є те, що їх спеціалізовані засипки здатні забирати максимум 4-5 різновидів шкідливих домішок водночас. Але, як показує практика, в більшості випадків саме один або два показники у аналізованій воді не є приведеними в норму.

Які ж існують засипки для очищення води в криницях та колодязях?

Перша і найбільш популярна засипка, яку використовує компанія «ЗІКО», це Ecomix. Ecomix – суміш п'яти сорбційних і іонообмінних матеріалів природнього і синтетичного походження. Запатентована в Україні, вироблена в Німеччині, їй немає аналогів у світі. Це єдиний фільтруючий матеріал, який дозволяє видалити з води солі жорсткості, залізо, марганець, амоній і органічні сполуки в один етап. 

Другим за популярністю фільтруючим матеріалом є BIRM. Він використовується для високоефективного очищення води від заліза. Бачили помаранчеві сліди на вашій сантехніці, ванні або туалеті? Саме підвищений вміст окисленого заліза спричиняє їх утворення. Birm діє як каталізатор, прискорює реакцію окислення заліза, в результаті чого утворюється нерозчинний осад заліза, який видаляється шляхом фільтрування. Перевагою даного фільтруючого матеріалу є те, що він ефективно бореться навіть з надвисоким вмістом заліза у воді.


Третім популярним фільтруючим матеріалом є DOWEX, який застосовується для видалення Кальцію і Магнію, які присутні у воді. Бачили накип у чайнику, білий наліт на сантехніці? Саме підвищена жорсткість води спричиняє ці відкладення. Оскільки катіонами Кальцію і Магнію характерна значна спорідненість, то вони заміняються на нешкідливі катіони Натрію, які не осідають на стінках у вигляді накипу.

Крім цього у асортиментів фільтруючих матеріалів, що використовує компанія «ЗІКО» є механічна очистка за допомогою засипки Filter-Ag. Дуже часто в колодязях та свердловинах присутні значні механічні домішки (пісок, вапно тощо). Filter-Ag забезпечує велику площу поверхні і складну траєкторію протікання потоку води через шар завантаження, за рахунок чого досягається високий рівень механічної очистки.

Часто разом з залізом у воді виявляється присутність сірководню. Сірководень чинить негативний вплив на організм людини, а також має вкрай неприємний смак та запах. Для очищення води від заліза та сірководню використовується фільтруючий матеріал Centaur. Це гранульоване активоване вугілля для очищення води від сірководню та заліза.

У випадку, якщо в воді присутній ще й марганець, можна використовувати фільтруючий матеріал Pyrolox. Хоча така комбінація забруднень у воді є досить рідкою, однак в деяких випадках використання даного фільтруючого матеріалу обумовлено певними вимогами до очищення води.

Останньою, але не менш важливою засипкою є Filtrasorb 300. Ця суміш призначена для очищення води від механічних мікродомішок, хлору, хлороорганіки, гумінових речовин, коригування її смаку та запаху. 

Препарати для очистки води криниць / колодязів 

Існують також препарати для очистки води у криницях/колодязях. Спеціальні речовини засипаються або заливаються у криниці, щоб нейтралізувати шкідливі речовини. Однак цей спосіб є тимчасовим (ефект швидко згасає), не дає гарантії очищення води, має великі ризики через безконтрольність та ненормованість дозування препаратів для очистки. Очевидно, що ці хімічні препарати в подальшому споживаються з питною водою. Компанія "ЗІКО" наполегливо не рекомендує використовувати такі препарати для очистки води в колодязях та криницях.

Усі вищевказані засипки можна використовувати у побутовій, промисловій  і у комерційній водопідготовці. Важливо знати, що в кожному окремому випадку рішення по вибору фільтруючого матеріалу або їх комбінації розглядається окремо нашими технічними спеціалістами та хіміками. Для отримання більш детальної інформації по фільтруючим засипкам, ви можете перейти звернутися до нас через розділ контакти.

Важливо зазначити, що вибір засипок для швидких фільтрів є Абсолютно Неможливим без попереднього аналізу води, знання обсягів споживання води, кількості санвузлів, тощо. Компанія ЗІКО пропонує проведення безкоштовного тесту або платного розширеного аналізу води. Для отримання додаткової інформації про аналіз води або для його замовлення, перейдіть, будь ласка, за посиланням.

Коментарі
08 10 2022
Александрович Тетяна Анатоліївна
Очистити воду в криниці від нітратів
Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :