Все про побутові системи зворотного осмосу

Все про побутові системи зворотного осмосу


Що таке зворотний осмос?

Зворотний осмос – сучасний фільтр, який видаляє забруднювачі з не фільтрованої води завдяки тиску, який примушує воду пройти крізь напівпроникну мембрану. Вода тече з більш концентрованої сторони мембрани (більше забруднень) на менш концентровану сторону (менше забруднень) для отримання чистої питної води. Напівпроникна мембрана має невеликі пори, які блокують забруднення і дозволяють лише молекулам води протікати крізь них.

Як працює система зворотного осмосу?

Перш ніж видаляти розчинені тверді речовини через напівпроникну мембрану, система видаляє осад і хлор з води за допомогою фільтрів попередньої очистки. Після виходу води з мембрани вона проходить через постфільтри, щоб підготувати питну воду до того, як вона потрапить у кран. Системи зворотного осмосу мають різну кількість стадій очищення води залежно від кількості префільтрів та постфільтрів.

Система зазвичай містить один або декілька таких фільтрів:

 • Фільтр механічної очистки, який зменшує частинки, такі як бруд, пил та іржа
 • Вугільний фільтр, який зменшує вміст хлору та інших забруднень, які надають воді неприємний смак або запах
 • Напівпроникна мембрана, яка видаляє до 99,8% загальної кількості розчинених твердих речовин 
 • Вугільний постфільтр, який відповідає за корекцію запаху та смакових властивостей, надає солодкуватий присмак
 • Мінералізатор, який відповідає за корекцію мінерального складу води, рН та її органолептичних властивостей.

Коли вода вперше потрапляє в систему зворотного осмосу, вона проходить попередню фільтрацію.

Зворотний осмос має критичні вимоги до вхідної води. Не слід використовувати систему зворотного осмосу якщо показники води перевищують встановлені норми. Для того, щоб визначити, чи підходить Ваша вода для очищення системою зворотного осмосу потрібно провести аналіз води. У випадку невідповідності води вимогам системи зворотного осмосу необхідно використовувати інші фільтри для предочистки: фільтри комплексного очищення води, пом’якшення води та системи механічного очищення води.

Після попередньої фільтрації вода проходить через напівпроникну мембрану, де завдяки тиску видаляються розчинені частинки. Після фільтрації вода проходить в накопичувальний бак до його повного заповнення.

Коли Ви відкриваєте кран, вода проходить через вугільний постфільтр та мінералізатор, щоб відкоригувати смак та запах, а також насититись мінералами.

Для чого потрібен бак для зберігання?

Система зворотного осмосу фільтрує воду повільно. Накопичення води в резервуарі дозволяє створити потрібну швидкість подачі питної води з крана.

Система зворотного осмосу - один з найбільш поширених методів фільтрації. Він видаляє 99,8% розчинених твердих речовин, вірусів та бактерій. Щоб видалити усі живі організми та віруси, ми рекомендуємо доукомплектовувати систему зворотного осмосу ультрафіолетовою лампою. Поєднання системи зворотного осмосу та ультрафіолетової лампи гарантує найбільш безпечну воду. 

Концентрат (забруднення води) з системи зворотного осмосу скидаються в стоки. Співвідношення чистої води і концентрату залежить від якості вхідної води, тиску, частоти зміни елементів системи.

Переваги системи зворотного осмосу:

Здоров’я. Ви щодня п’єте чисту та безпечну воду, яка насичує та тонізує організм. Вам не потрібно хвилюватися за якість води.

Зручність. Свіжа та чиста вода завжди у вас під рукою, система постійно виробляє якісну воду у вашому домі в достатньому об’ємі. Немає потреби вибігати до магазину, щоб запастися бутильованою водою, не потрібно здійснювати жодних замовлень, доставок, виділяти додаткове місце для зберігання.

Економія. Окрім прямих переваг, ви також отримуєте додаткову перевагу, заощаджуючи гроші на придбанні води в пляшках, вартість води після установки фільтрації варіює від 20 до 50 коп. за літр, залежно від об’єму споживання. Якщо ви все ще використовуєте воду для пиття в бутлях, ви зробите розумну інвестицію, яка заощадить гроші в довгостроковій перспективі та буде кращою для навколишнього середовища.

Смак. Оскільки з води прибираються різні домішки, вона має набагато кращий смак, ідеальна для приготування їжі, та напоїв.

Недоліки системи зворотного осмосу. Головне запитання: чи корисна вода зі зворотного осмосу?

Система зворотного осмосу видаляє забруднення, які ви не бачите, але також вилучає з води такі корисні мінерали, як кальцій і магній. Водночас це не робить воду зворотного осмосу поганою для вас. Наш організм складається з 70-80% води, яка зволожує, змащує суглоби та сприяє роботі органів, виконує транспортувальну функцію. Функцію насичення організму мінералами виконує в основному їжа, а не вода. Якщо ви хочете отримати більше мінералів, споживайте більше фруктів та овочів.

Як можна зменшити скид концентрату в системі зворотного осмосу?

Щоб зменшити об’єм скидання концентрату необхідно доукомплектувати систему помпою підвищення тиску. При експлуатації систем з помпою відбувається зменшення скидання концентрату в стоки, але це в свою чергу призводить до швидшого забруднення як мембрани так і префільтрів.


Де встановлюється система зворотного осмосу?

Зворотний осмос найчастіше встановлюється під мийкою на кухні. Систему зворотного осмосу також можна встановити в ванній кімнаті або віддалено в гаражі чи підвалі.

Деякі системи зворотного осмосу можна підключити до льодогенератора у холодильнику для отримання ідеального льоду.

Термін експлуатації системи зворотного осмосу? 

Системи зворотного осмосу зазвичай працюють до 10 років. Хоча самі системи мають тривалий термін експлуатації, мембрану та фільтри-картриджі потрібно періодично замінювати. Фільтри попередньої очистки слід міняти кожні 3 місяці, мембрану зворотного осмосу — 1 раз на рік, постфільтр та мінералізатор — кожні 6 місяців.

Асортимент систем зворотного осмосу напрочуд великий і різноманітний. Щоб дізнатися як вибрати системи зворотного осмосу, потрібно врахувати наступні фактори:

 1. Вартість. Одне з ключових питань - скільки ви готові витратити. Вартість фільтра коливається в межах від 100$ до 800$. Системи преміум класу часто можуть мати більшу кількістю ступенів очищення, можливістю фільтрувати більшу кількість води за одиницю часу та володіти додатковими опціями. Нажаль, бюджетні системи можуть бути  виготовленими з дешевих матеріалів.
 2. Розмір. Потрібно обирати систему зворотного осмосу, яка гарно розміститься в монтажній зоні.
 3. Кількість води. Скільки води може фільтрувати система за день. Найбільш поширені це: 50 галонів, 75 галонів і 100 галонів.
 4. Ефективність. Залежно від якості води вам може знадобитися п'ять-шість ступенів фільтрації, але якщо ви хочете бути впевненими у якості води, ці додаткові етапи можуть бути варті інвестицій.
 5. Простота установки. Ви можете змонтувати систему самостійно або це зробить наш спеціаліст.
 6. Обслуговування. Як часто відбувається заміна фільтруючих елементів і хто буде їх обслуговувати.
 7. Виробник. Вибирайте перевірений бренд з надійною гарантією.

Встановлюючи систему зворотного осмосу, ви будете насолоджуватися більш смачною кавою та чаєм, чіткими кубиками льоду та чистою здоровою водою в себе вдома!

І тільки у компанії "ЗІКО" Ви маєте унікальну можливість - замовити безкоштовний тест-драйв системи зворотного осмосу на 7 днів! Скористайтеся можливістю!

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :