Культура вживання води в Україні останніми роками значно покращилася. Ніхто не хоче пити хлоровану воду з під-крану зі шкідливими домішками та залишками трубопроводу. Але постає питання: яку ж воду пити? Скористатися автоматами для розливу води, що стоять у супермаркетах, на вулиці та під’їздах чи все-таки встановити вдома власну систему фільтрації води? А якщо так, то яку саме?
Що таке автомати для розливу води?
Автомати для розливу води - це спеціально обладнанні пристрої, які частіше за все підключені до центральної мережі водопостачання і складаються з набору декількох фільтрів для води, що очищають її до питних норм, а саме:
- механічного фільтра для води проточного типу;
- фільтра для води від хлору;
- системи зворотного осмосу підвищеної продуктивності;
- мінералізатора чи станції дозування мінералів.
Вода з автоматів – шкода чи користь?
Цю воду рекламують як таку, що проходить до 9 ступенів очистки. Водночас вона є набагато дешевшою від мінеральної води у пляшках. Виникає перше питання: чи можливо якісно очистити воду, та ще й наситити її корисними мінералами, якщо 1 літр коштує менше 1 грн?
Насправді дійсно можливо. Основною складовою виробництва дорогої мінеральної води є пластик, який використовується при виробництві пляшки та корку, а також етикетка. Також вода має вкрай високі логістичні витрати доставки до місць продажу. Власне сама собівартість очищеної води є дуже низькою та складає близько 10, а інколи і дешевше. У випадку автоматів для розливу води - Ви не платите за пластик нічого. Додатковим бонусом є відсутність пляшок, які потрібно щоразу утилізувати, що не шкодить екології.
Водночас на більшості виробництв мінеральної води використовуються схожі технології до автоматів розливу води, але з більшими продуктивностями, адже лише ці технології можуть забезпечити високу якість та безпечність води для споживачів.
Автомати розливу води - високорентабельний бізнес.
Компанія "ЗІКО" має свою мережу автоматів розливу води у Львові та по всій Україні, яка контролюється та регулярно обслуговується. На ній встановлене найкраще обладнання для очищення та розливу води.
Водночас до нас щотижня звертаються клієнти з потребою відкриття нових автоматів по розливу води. Це пов'язано з низькими витратами входу в бізнес та високою рентабельністю. У більшості випадків рентабельність води перевищує 600%. Все що потрібно - мати місце, де мешкає велика кількість населення, встановити якісне обладнання для очищення води, визначитися з правильною ціновою політикою і здійснювати регулярне обслуговування. В багатьох випадках витрати на встановлення автомату розливу води окуповуються вже через 6-12 місяців.
На відміну від мінеральної води, цю беруть не з артезіанських скважин (бо ціна включатиме видобування, обслуговування, перевезення, зберігання), а воду з водогону.
Чи правильно ми зберігаємо воду? Чому інколи Варто обрати власний фільтр для води?
Користування водою з автоматів для розливу води має свої недоліки. Ми часто набираємо воду в автоматах розливу з запасом та зберігаємо її не добу-дві, як рекомендовано, а подекуди 3-4 діб (нехай, мовляв, ще й відстоїться).
Ситуацію погіршує те, що не всі люди мають змогу зберігати воду у належних умовах: холодному й захищеному від світла місці. Сонячні промені стимулюють розмноження вірусів та бактерій, і замість користі отримуємо шкоду.
Додає мінусів ще й те, що тара, у яку ми набираємо воду, не одноразова, а багатооборотна. Це означає, що вона нестерильна. Вимити бутлі навіть найакуратнішій людині важко, бо вузька шийка і глибоке дно не дають цього зробити. Та й не кожен ретельно вимиває тару, а потім висушує її перед закупівлею нової порції води. На це просто елементарно немає часу.
Що таке мікробне число?
Є мікробіологічні стандарти вимоги до якості води. Якщо кількість виявлених мікробів перевищує допустиму, таку воду вживати не можна. Загальне мікробне число позначають абревіатурою ЗМЧ. Це санітарний показник, який точно відображує загальний вміст аеробних мікроорганізмів у 1 мл води. Завдяки йому спеціалісти визначають її ступінь забрудненості. У воді, що не відповідає стандартам якості, можуть бути виявлені дизентерійні палички, сальмонели, тощо, небезпечні ентеро- та ротавіруси, що передаються лише водним шляхом.
Для бутильованої води цей показник складає до 20 мікробів в 1 мл, для водопровідної небезпечна межа вже 50. Для порівняння, мінеральна столова вода має містити не більше 100 мікробів на 1 мл. Вода, що проходить фільтрацію через системи зворотного осмосу, за показниками дорівнює столовій.
Який фільтр для води встановити вдома?
Домашні системи очищення води мають переваги перед водою, що ми купуємо з автоматів:
- вода з власного фільтра доступна 24/7;
- її не треба зберігати, мимоволі розмножуючи бактерії;
- за неї не треба платити (ми платимо лише раз, при встановленні фільтрів);
- ми самі контролюємо якість очищення через заміну картриджів;
- насичується життєво корисними речовинами, які ми обрали в мінералізаторі.
Усі ці переваги мають найсучасніші системи зворотного осмосу – глибинна мембранна очистка з одночасним насиченням води мінералами та мікроелементами. Після очищення кардинально міняється смак, і ми відразу це відчуваємо. Мембрани пропускають лише молекули води, затримуючи шкідливі домішки, зокрема, хлор, бруд, солі важких металів. На виході отримуємо кришталево чисту воду з комплексом мінеральних речовин, причому у тій кількості і тоді, коли нам потрібно.
Компанія ЗІКО у Львові допоможе Вам з встановленням автомату для розливу води або вибрати систему фільтрації, яка найкраще підійде саме для вашого дому. Щоб вибрати її безпомилково, ми проводимо для Вас безкоштовний аналіз води у власній лабораторії. Звертайтеся: заходьте у розділ контакти, телефонуйте і ми допоможемо вам та вашій родині залишатися здоровими з водою найвищої якості.
Автор статті:
кандидат технічних наук, Рубай Ольга Іванівна
Фаховий спеціаліст систем очищення води та стічних вод
ТОВ "Компанія "ЗІКО"