фото побутової установки зворотного осмосу

Дата: 09 Бер 2018

Категорія: Очищення води ,

Принцип роботи системи зворотного осмосу

На відміну від інших типів фільтрів, побутова установка зворотного осмосу – найбільш ефективний і практичний метод очищення води для пиття в домашніх умовах. Установка фільтрує воду на молекулярному рівні, при цьому з неї відокремлюються: органіка і мінерали, солі жорсткості, залізо, бактерії, віруси і важкі метали.

Система зворотного осмосу: що це таке і як вона працює

Щоб зрозуміти, як працює система зворотного осмосу, потрібно розглянути окремо кожен елемент установки, зрозуміти принцип його функціонування і призначення.

У комплектацію зворотноосмотичної побутової установки входять:

 1. Фільтри попереднього очищення.
 2. Зворотноосмотична мембрана.
 3. Фільтр фінішної очистки.
 4. Накопичувальний резервуар.

Побутовий зворотний осмос також комплектується:

 • трійниками з кранами;
 • автоматичними запірними клапанами;
 • зворотними клапанами;
 • обмежувачами потоків;
 • питними кранами;
 • дренажними лініями.

Попереднє очищення

У типових побутових системах зворотного осмосу найчастіше встановлюються 3 елементи для очистки води:

 1. Для видалення великих механічних суспензій і домішок, розміром більше 5 мкм.
 2. Фільтр з вугільним наповнювачем, що видаляє з води хлор, органіку і пестициди.
 3. Для видалення дрібної механіки, розміром менше 1 мкм.

Попередня очистка дозволяє максимально збільшити термін експлуатації дорогої мембрани.

Мембрана – основний елемент установки


Щоб зрозуміти, що таке система зворотного осмосу, потрібно розібратися з особливостями функціонування мембрани – основного елемента установки.

Зворотньоосмотична мембрана – згорнута в рулон пластина з мікропорами. Ці пори за розмірами відповідають величині молекул води. Оскільки молекули забруднювачів середовища більше за розмірами, то мембрана затримує їх, пропускаючи тільки чисті молекули води.

В процесі фільтрації на поверхні пластини накупчуються відфільтровані домішки і бруд. Для очищення поверхні що фільтрує зворотно осмотичною установкою спеціально створюється примусовий потік, який очищає поверхню пластини і виводить забруднений концентрат в дренаж.

Фінішна очистка

Після мембрани і фінішного очищення вода не має ні запаху, ні смаку. Оскільки після проходження через зворотньоосмотичну мембрану вода дистилюється, то установки додатково (опційно) комплектуються структуризаторами і мінералізаторами.

Накопичувальний бак


Економічність, компактність, ідеально чиста вода – ось чим хороша система зворотного осмосу. У такої установки є і істотний недолік – дуже низька продуктивність. Щоб вирішити цю проблему, виробники комплектують зворотний осмос баками для збору води. Вони накопичують, зберігають і поповнюють запаси питної води.

Конструкція накопичувального бака:

 1. Корпус з пластика або емальованої сталі.
 2. Верхня ємність для очищеної води.
 3. Нижній резервуар зі стисненим повітрям.
 4. Отвір для підключення накопичувального бака до установки.

Під вагою води, що надходить у верхню ємність прогинається діафрагма. При цьому підвищується тиск повітря в нижньому резервуарі. Стиснене повітря впливає на воду, створюючи певний тиск. Завдяки цьому вода, без якогось зовнішнього впливу, подається на кран мийки.

Очищену таким методом воду фахівці прирівнюють до талої води льодовиків. Але при зворотньому осмосі з неї видаляються не тільки шкідливі домішки, але і корисні мікроелементи. Тому лікарі рекомендують відновлювати оптимальний баланс мікроелементів у воді за допомогою спеціальних картриджів для мінералізації.

Якщо Ви бажаєте отримати більше інформації щодо систем зворотного осмосу, зверніться до наших спеціалістів через розділ "Контакти"

Залишити коментар


Ваш коментар буде опубліковано протягом 24 годин

Коментарі


Розсилка