Обираємо фільтри для води

Обираємо фільтри для води

Компанія «ЗІКО» реалізує широкий асортимент фільтрів для води з доставкою та установкою в усі регіони України. Ми проводимо безкоштовний аналіз води у власній лабораторії, за результатами якого підбирається обладнання для водоочищення. Фахівці компанії встановлюють, обслуговують і ремонтують фільтри і системи очищення води в квартирах, приватних будинках і на виробничих підприємствах.

Наші фахівці консультують, як вибрати фільтр для очищення води в квартирі або будинку, підраховують вартість і терміни реалізації проектів. На все обладнання та послуги надається гарантія якості.

Як вибрати фільтр для води в квартиру або будинок?

Перед тим, як вибрати фільтр для очищення води в квартирі або будинку, потрібно:

 • підібрати кілька максимально продуктивних і відповідних типів або моделей фільтрів;
 • підрахувати кількість санвузлів у квартирі;
 • визначитися з якістю питної або господарсько-побутової води, яку Ви хочете отримати на виході з фільтрів;
 • врахувати особливості подачі вихідної води (з водопроводу, колодязя або свердловини);
 • провести розширений аналіз води з джерел водопостачання.


Аналіз води — обов'язковий етап вибору фільтру для води

 

Результати цього аналізу допоможуть підібрати максимально ефективний фільтр для якісного очищення питної води.

Для зручності наших клієнтів ми розробили мережу точок здачі води на безкоштовний аналіз у Львові. З нею можна ознайомитися за посиланням. Якщо Ви мешкаєте у іншій області, воду можна здати, надіславши її Новою Поштою.

 

Перед тим, як вибрати систему очищення води для дому, потрібно обов'язково провести аналіз води і визначити:

 • показник кольоровості і каламутності;
 • рівень запаху;
 • концентрацію марганцю і заліза;
 • вміст солей жорсткості.

Вимоги до якості питної води при виборі фільтра

 

 

Перед тим, як підібрати фільтр для води, потрібно врахувати, що є ряд певних вимог до наявності і концентрації в очищеній воді неорганічних і органічних речовин.

 

Згідно з нормативами, органолептичні показники питної води в Україні повинні відповідати певним вимогам:

 • Мутність: ГОСТ — 1.5, СанПіН — 0.5 (1.5) мг / л.
 • Кольоровість: ГОСТ — 20, СанПіН  — 20 (35) градусів.
 • Загальна мінералізація: ГОСТ — 1000, СанПіН — 100-1000 мг / л.
 • Окислюваність: СанПіН — 4 мгО2 / л.
 • Водневий показник: ГОСТ — 6.0-9.0, СанПіН — 6.5-8.5 рН.
 • Жорсткість (загальна): ГОСТ — 7.0, СанПіН — 1.5-7 (10) ммоль / л.

Карта якості води

ЗІКО щодня проводить десятки аналізів води та розміщує дані на власній карті якості води. Знайшовши свою адресу, Ви можете перевірити, яка вода тече поруч з Вашим будинком чи квартирою. Це дозволить Вам краще зрозуміти, який фільтр потрібно обрати. 

Типи фільтрів для очищення води в будинку або квартирі

Перед тим, як підібрати фільтр для води, потрібно визначитися з типом обладнання. Оптимальні за ціною, характеристиками і якістю оброблюваної води системи очищення води в квартирах:

Щоб зрозуміти, як вибрати систему очищення води для квартири або будинку, розглянемо окремо кожну з цих технологій.

Проточні системи очищення води можуть монтуватися як на вході в квартиру або будинок. Їх призначення полягає у:

 • видаленні механічних домішок;
 • зниженні жорсткості води, видалення заліза, амонію, марганцю, сірководню;
 • знезараженні від вірусів і бактерій.

Перед тим, як вибрати проточний фільтр для води в будинок або квартиру, врахуйте, що в таких системах потрібно регулярно міняти фільтруючі елементи та засипки. Також при виборі важливо знати, що ці фільтри очищають воду лише для господарсько-побутових потреб.

Механічні фільтри BB10 і BB20


Основні елементи магістральних механічних фільтрів BB10, BB20 — корпуси типу Big Blue і змінні картриджі. Вони очищають воду від цілого ряду забруднень:

 • механічних зважених часток;
 • солей жорсткості;
 • сірководню;
 • заліза.

Механічні фільтри BB10 і BB20 в основному використовуються для очищення води від механічних забруднень, так як ресурс картриджів для інших очисток дуже низький. Цей тип фільтрів призначається для очищення побутової або питної води в квартирах, приватних будинках, котеджах, кафе, барах і ресторанах, а так само на виробництвах.

Устаткування очищає воду з низьким вмістом домішок. Тому, перед тим як визначитися, які фільтри ставити на воду, потрібно обов'язково провести аналіз вихідної води і проконсультуватися з фахівцями.

Якщо концентрація солей жорсткості у воді не перевищує 15-20 мг/екв/л, то додатково встановлюється система пом'якшення води DOWEX. Це колона зі стійкого до впливу корозії пластика із завантаженням. Спеціальна смола видаляє з води молекули кальцію і магнію, замінюючи їх в процесі іонного обміну молекулами натрію.

Самопромивні механічні фільтри

Призначення самопромивних механічних фільтрів — груба або тонка механічна очистка води. Конструктивна особливість таких установок — можливість зворотного промивання. Сконцентрований в картриджах осад видаляється за допомогою вентилів на корпусах.

Є 2 види самопромивних механічних фільтрів:

 1. Грубого очищення — затримують домішки розміром від 100 до 500 мкм.
 2. Тонкого очищення — осаджують забруднення розміром від 20 до 50 мкм.

Щоб визначитися, який краще купити фільтр для очищення води, потрібно враховувати, що самопромивні фільтри призначаються виключно для монтажу в замкнутих системах водопостачання квартир, приватних будинків, дач і котеджів.

Установки (балони) для очищення води


Установки балонного типу — засипні фільтри. Вони комплектуються центральними трубками і розподільниками. Залежно від призначення і завантаження балони можуть застосовуватися в якості:

 • фільтрів для механічного очищення води;
 • пом’ягшувачів;
 • адсорбційних фільтрів;
 • знезалізувачів.

Фільтри для знезараження води

Найвищу ступінь очищення від шкідливих мікроорганізмів і мікробіології забезпечує ультрафіолетова лампа для знезараження води. Конструкція такої установки складається з 3 основних елементів:

 1. Металевого корпусу в формі циліндра.
 2. Бактерицидної лампи.
 3. Кварцової трубки.

Потрапляючи в установку, вода очищається під впливом електромагнітного ультрафіолетового випромінювання. Воно негативно впливає на шкідливі для здоров'я людей мікроорганізми, руйнуючи структури їх клітинних мембран.

Для отримання досконалої питної води фахівці радять придбати систему зворотного осмосу. Це відносно недорогий, але максимально ефективний фільтр для очищення питної води.

Системи зворотного осмосу


Технологія зворотного осмосу передбачає проходження води під певним тиском через напівпроникну мембрану. Вода — розчинник, в ній концентруються різні забруднення. Напівпроникна мембрана пропускає лише молекули води, очищаючи її на молекулярному рівні. Через мікропори проходить сам розчинник, а всі розчинені в ньому забруднення затримуються.

Щоб зрозуміти які фільтри краще ставити на воду і чому зворотний осмос вважається найбільш ефективною системою очищення води, розглянемо кілька переваг цієї технології:

 1. З води видаляються всі забруднення: іржа, пісок, солі важких металів, хлор, канцерогенні та інші шкідливі для здоров'я людей сполуки, органічні домішки і небезпечні бактерії.
 2. Фільтри зворотного осмосу очищають воду на 99%.

Високий показник очищення вихідної води системами зворотного осмосу дозволяє знизити до мінімуму ризик отруєння токсинами або зараження різними інфекціями.

Переваги зворотного осмосу:

 • з води видаляється до 99% шкідливих домішок, вірусів і бактерій;
 • повністю усувається присмак і запах води;
 • це повністю безпечна технологія, очищену за допомогою зворотного осмосу воду можна використовувати навіть для приготування дитячого харчування.

Безкоштовний тест-драйв фільтра для води

Компанія "ЗІКО" пропонує безкоштовний тест-драйв фільтра для води (системи зворотного осмосу) для того, щоб можна було переконатися в якості вибору фільтра ще до його купівлі. Ви отримуєте фільтр на 7 днів у безкоштовне користування, а потім вирішуєте, чи задоволені його якістю та зручністю.

Виробники фільтрів для води

Фахівці рекомендують купувати фільтри для очищення води від відомих виробників:

 1. Ecosoft — вітчизняний виробник якісних фільтрів. Компанія пропонує найширший асортимент обладнання: від компактних і недорогих фільтрів-глечиків до промислових систем зворотного осмосу.
 2. BWT — європейська компанія-виробник водоочисного обладнання для приватних будинків, квартир, громадських і комерційних установ.
 3. PWG (Pollet Water Group) — бельгійський виробник водоочисного обладнання. 30-річний досвід роботи, наявність власних дослідницьких лабораторій, передові технології і якісне обладнання дозволяють компанії PWG займати одну з лідируючих позицій серед світових виробників фільтрів для води.
 4. Китайські виробники фільтрів для води. В більшості випадків такі фільтри мають дуже низьку селективність та не рекомендовані для використання з метою отримання питної води.


Договір на сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування фільтрів для води після їх купівлі можна проводити власноруч. Але краще це довірити спеціалістам, які на регулярній основі нагадуватимуть Вам про потребу заміни фільтруючих елементів, проводитимуть технічний огляд та гігієнічну промивку фільтрів для води. 

Детальну інформацію про характеристики і призначення обладнання можна отримати, зателефонувавши за вказаним в розділі «Контакти» номером телефону. Спеціалісти компанії проконсультують, як вибрати фільтр для води в квартиру або запропонують оптимальне, доступне за ціною готове рішення для очищення господарсько-побутової або питної води.

 

Автор статті:

кандидат технічних наук, Рубай Ольга Іванівна

Фаховий спеціаліст систем очищення води та стічних вод

ТОВ "Компанія "ЗІКО"

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :