У жорсткій воді присутні лужноземельні метали. Найчастіше це магній і кальцій – так звані солі жорсткості. При використанні такої води в гігієнічних цілях вона сушить шкіру. Жорсткість (солі жорсткості) стає причиною утворення накипу на посуді, стінках трубопроводів і опалювального обладнання.
Нормативні значення жорсткості води в Україні та ЄС
Норми жорсткості (солей жорсткості) питної води:
- Україна: ГОСТ – 7 ммоль/л, СанПіН – 1,5-7 (10) ммоль/л;
- ЄС – 1,2 ммоль/л (ЄЕС).
Ці вимоги висуваються для поліпшення органолептичних показників питної води. Зниження концентрації жорсткості (солей жорсткості) робить її цілком безпечною для здоров'я людей і нівелює негативний вплив жорсткої води на посуд, побутову техніку: кавоварки, електрочайники, посудомийні і пральні машини, сантехнічне та опалювальне обладнання.
Вплив жорсткої води на організм людини
Детальний аналіз води і її подальша очистка за допомогою фільтрів для води дозволяють знизити до безпечної для людського організму концентрацію солей жорсткості. Це – необхідні етапи очищення води, оскільки, як занадто жорстка, так і дуже м'яка вода негативно впливає на здоров'я людей.
Жорстка вода
Проведені вченими та медиками дослідження показали, що жорстка вода негативно впливає:
- На стан волосся і шкірного покриву. Солі жорсткості руйнують жирову плівку на шкірі, яка захищає організм людини від негативного впливу кліматичних факторів. Жорстка вода – причина алергій, подразнень, сухості і передчасного старіння шкіри. Вона також викликає лущення, лупу, свербіж і висипи.
- На шлунково-кишковий тракт. Підвищена жорсткість погіршує органолептичні властивості води. Солі жорсткості вступають в реакцію з уживаними людьми тваринними білками, осідають на стінках органів травлення. Це погіршує перистальтику, приводить до дисбактеріозу, накопичення в організмі солей і стає причиною отруєнь.
- На суглоби. Іони магнію і кальцію в воді викликають хвороби суглобів (поліартрити і артрити).
М'яка вода
Недостатня концентрація солей жорсткості у воді також стає причиною ряду захворювань:
- гіпертензії;
- карієсу;
- хронічного гастриту;
- захворювань серця;
- виразки шлунка і дванадцятипалої кишки;
- зниження імунітету.
Якщо не проводити аналіз води, її подальше очищення і нормалізацію концентрації кальцію і магнію, то занадто м'яка вода негативно позначиться на стані кісткових тканин, волосся і нігтів.
Як очистити воду від солей жорсткості?
Компанія «ЗІКО» пропонує широкий асортимент установок для ефективного очищення води від солей жорсткості:
Системи зворотного осмосу
Зворотньоосмотичні напівпровідникові мембранні з найдрібнішими капілярами пропускають виключно молекули води. Потоки середовища під підвищеним тиском проходять через капіляри мембран, домішки кальцію і магнію залишаються зовні, а згодом виводяться в каналізацію. Системи зворотного осмосу забезпечують стовідсоткове очищення води від солей жорсткості.
Системи комплексного очищення води – ECOMIX®
Спроектовані в формі колон з міцного і корозійностійкого пластика системи комплексного очищення води ECOMIX ефективно очищують воду з підвищеною концентрацією солей жорсткості за допомогою натуральних і штучних сорбційних та іонообмінних матеріалів. Компактні системи комплектуються керуючими автоклапанами і сольовими баками для регенерації установок.
Системи пом'якшення води – DOWEX
Виготовлені з надійного і корозійностійкого пластику у формі колон системи пом'якшення води DOWEX знижують концентрацію солей жорсткості за допомогою іонообмінної смоли. В процесі пом'якшення води з неї видаляється кальцій і магній, середа насичується натрієм. Завдяки цьому не утворюється накип на нагрівальних елементах побутових приладів. Установки також комплектуються вбудованими автоматичними керуючими клапанами і сольовими баками для регенерації систем.
Ми пропонуємо широкий асортимент обладнання та установок для очищення і пом'якшення води. Фахівці компанії «ЗІКО» готові надати вичерпну інформацію про характеристики, призначення та вартості обладнання онлайн, через форму зворотного зв'язку на сайті. Ми також приймаємо замовлення на поставку фільтрів для води і пропозиції про співпрацю на зазначені в розділі «Контакти» телефони і електронну пошту.