Очищення стічних вод на спиртових заводах

Компанія «ЗІКО» — лідер на водоочисному ринку Західної України. Більше 27 років ми проектуємо, розробляємо, виробляємо і встановлюємо обладнання для очищення стічних вод спиртозаводів, промислових підприємств, багатоквартирних і приватних будинків. Кваліфікований персонал, власне виробництво, широкий асортимент ефективних систем і фільтрів для очищення води дозволяють нам вирішувати навіть найскладніші завдання.

На початковому етапі співпраці фахівцями компанії проводиться детальний аналіз води на наявність і концентрацію забруднень. Після цього розробляється або підбирається і встановлюється обладнання для очищення стічних вод на виробництві спирту від присутніх у них домішок. На всі послуги та готові рішення для водоочищення надається гарантія якості.

Для чого проводиться очищення стічних вод спиртзаводу


Основна сировина для виробництва спирту — цукровий буряк, картопля та зернові культури. В процесі їх підготовки і переробки потрібна велика кількість чистої води:

  • для миття картоплі, промивання отриманого з бульб крохмалю і обладнання для фільтрації, зневоднення і уварювання крохмальної патоки;
  • для промивання і замочування на солод зернових культур, промивання технологічного обладнання, солодових сит, парових котлів, фільтрів хімічного очищення, зволоження камер солодовень;
  • для мийки буряка, обладнання після переробки меляси, регенерації фільтрів і промивання обладнання для виробництва спирту.

Після цих технологічних процесів у відпрацьованій воді присутні великі механічні, органічні домішки, біологічні окислювані речовини, стороння мікрофлора, в деяких випадках і патогенна. Всі ці забруднення чинять негативний вплив на навколишнє середовище.

Якісне очищення стоків при виробництві спирту дозволяє видаляти всі ці забруднення. Відпрацьовану воду можна безпечно скидати в каналізаційні системи, водойми, на грунт або використовувати повторно.

Методи та обладнання для очищення стічних вод на виробництві спирту


Комплексне очищення стічних вод спиртзаводу передбачає використання обладнання для різних способів водоочищення:

  • Механічного — очищення стічних вод на виробництві спирту від великих часток.
  • Усереднення (змішування стоків різної концентрації) для подальшої подачі на флотатор.
  • Флотації коагулянтами і флокулянтами — перетворення колоїдно стійких і тонко диспергованих забруднень в більші частки.
  • Біологічного очищення стоків при виробництві спирту.

Механічне очищення стічних вод спиртзаводу

Попереднє механічне очищення стічних вод на виробництві спирту дозволяє видаляти зважені і тверді частинки. Для цього використовуються спеціальні сита і сталеві решітки, які затримують великі механічні домішки і дрібні волокнисті фракції. Після цього відпрацьована вода подається на наступний етап очищення.0

Усереднення — наступний етап очищення стоків при виробництві спирту

У процесі очищення стічних вод на виробництві спирту відпрацьоване середовище подається на установки та обладнання для водоочищення нерівномірно. Це обумовлюється:

  • часовими, змінними, добовими коливаннями обсягів;
  • залповими скидами після промивання устаткування;
  • аварійними скидами при поломці технологічного обладнання.

Коливається не тільки обсяг, але й концентрація забруднень в стоках. Тому, для зниження навантаження на устаткування і максимально якісного очищення стоків при виробництві спирту, встановлюються усереднюючі ємності. У них стабілізуються концентрація забруднень і обсяг відпрацьованої води.

Флотація — чищення стоків при виробництві спирту коагулянтами і флокулянтами

Флотація — очищення стічних вод спиртзаводу в спеціальних установках за допомогою повітряних бульбашок. Присутні у відпрацьованій воді забруднення прилипають до продукованих флотаторами бульбашок кисню і спливають на поверхню разом з повітрям в нерозчинній формі.

Для створення необхідних умов і прискорення процесу флотації використовуються спеціальні реагенти:

  • мінеральні коагулянти — солі алюмінію, заліза, магнію, вапно;
  • органічні і неорганічні флокулянти — альгінати, дріжджі, крохмаль, силікат натрію (активована кремнієва кислота).

У процесі очищення стоків при виробництві спирту флотацією на поверхні води утворюється флотошлам — піна з забрудненнями. Вона знімається і подається на установки для зневоднення.

Біологічне очищення стічних вод на виробництві спирту


Біологічне очищення стічних вод спиртзаводу може здійснюватися за допомогою двох типів обладнання:

  1. Аеротенків — установок, в яких забруднена вода перемішується напором повітря з активними мулами і насичується киснем. Завдяки цьому відбувається інтенсивне біохімічне окислення органічних речовин.
  2. Біофільтрів — резервуарів або штучних водойм з дренажем з фільтруючого матеріалу (гальки, шлаку) на дні з біологічної плівкою з аеробних бактерій. Забруднення абсорбуються і окислюються цими мікроорганізмами.

Біологічне очищення стічних вод спиртзаводу дозволяє очищати їх максимально якісно. Стоки приводяться у відповідність до вимог нормативних актів. Їх можна безпечно скидати на грунт, у відкриті водойми або використовувати повторно у технологічних процесах.

Утилізація шламу


Утворений в процесі очищення стічних вод на виробництві спирту шлам можна:

  • відкачувати асенізаційними машинами та утилізувати відповідно до вимог норм і законів;
  • зневоднювати і вивозити на звалища для зберігання твердих побутових відходів;
  • використовувати в якості добрив для вирощування сільськогосподарських культур.

Залишилися питання по темі очищення стічних вод спиртозаводів, характеристик обладнання та методів водоочищення? Зателефонуйте або напишіть на зазначені у розділі «Контакти» електронну пошту або телефон компанії. Наші менеджери проконсультують з будь-яких питань, допоможуть вибрати найбільш оптимальну технологію і ефективне обладнання для водоочищення на виробництві спирту.