Очищення води для енергетичної промисловості

Для виробництва електроенергії потрібна величезна кількість води для використання практично на кожному етапі процесу, від систем живлення котла до охолоджувальних конденсаторів і підшипників до скрубберів забруднюючих речовин. Чиста вода важлива не тільки при прийомі, але і при відході. Законодавство продовжує розвиватися, посилюючи обмеження та зміщуючи попит у бік нульового скидання рідини. Це означає, що інновації в очищенні води для електроенергетики збільшуються.

Згідно з аналізом тенденцій, попит на воду зросте на 55% через зростання населення світу, а попит на електроенергію зросте на 45 трлн кВт-год, або приблизно на 44% більше, ніж у 2018 році. Це створює дилему, коли електростанції залежать від води для виробництва чистої енергії. Відповідь – передова технологія в поєднанні з досвідом, щоб знайти розумніші, чистіші способи збереження та переробки води, щоб задовольнити потреби в електроенергії для електронного світу, який стає все більш пов’язаним.

Виробництво електроенергії є одним з найбільших промислових споживачів води, більшість води використовується для охолодження на місці. Поряд з охолоджувальною водою, котли та системи десульфуризації димових газів (FGD) або системи мокрого очищення також сприяють загальному використанню води. Через великий обсяг необхідної води електростанції зазвичай розташовують поблизу природних джерел води, таких як річки, де вони можуть забирати воду в станцію для використання.

Неочищена або недостатньо очищена вода може сприяти ерозії та пошкодженню обладнання для виробництва пари. Неадекватно очищені викиди стічних вод можуть порушувати екологічні норми. Завдяки передовим технологіям нові рішення революціонізують спосіб очищення, переробки та повторного використання води для виробництва чистої відновлюваної енергії.

Існують різні системи для очищення води на електростанціях, наприклад:

Попередня обробка: попередня обробка води усуває будь-які тверді речовини, колоїдні частинки та органічні речовини, а також мінерали, такі як залізо та марганець.

Живильна вода котла : живильна вода котла використовується для мінімізації рівнів домішок, які можуть пошкодити або перешкоджати роботі котла.

Полірування конденсатом: полірування конденсатом є ще одним методом зменшення кількості зважених металів, твердих частинок та інших домішок, які можуть викликати корозію, що призводить до збільшення часу простою.

Продувка градирні: Результатом продувки градирні є зниження корозії та очищення води, що скидається.

Десульфурація димових газів: видаляє частинки, такі як оксид сірки, важкі метали та гіпс, з викидів води, що виробляється електроенергією.

Переробка та повторне використання: викиди, що переробляються та повторне використання, забезпечують постійний потік чистої води.

Водопідготовка в енергетиці

Системи водопідготовки – це важливий елемент будь-якого підприємства у сфері енергетики, оскільки саме якість води, що використовується, безпосередньо впливає на довговічність і продуктивність роботи всієї системи в цілому.  Створення накипу, наявність корозійних процесів – це результат відсутності належної чи низькоякісної водопідготовки. У ролі джерел водозабезпечення теплоелектростанцій (ТЕЦ) для парових і водонагрівальних котлів виступає як звичайна вода з водопровідної системи (у випадку, якщо об'єкт знаходиться в межах міста), так і вода зі свого забору води (наприклад, колодязь, свердловина або поверхневий водозабір). У першому випадку для того, щоб довести параметри якості води до оптимальних значень, часто необхідно зробити її пом'якшення (одно-або двоступінчасту) та деаерацію (хімічно знешкодити або видалити кисень на основі фізики). Крім цього, нерідко потрібно коригувати водневий показник та вводити хімічні реагенти, які запобігають розвитку корозійних процесів у трубопровідній системі. При експлуатації води з колодязів або свердловин необхідне обладнання, що передбачає також попередню підготовку води. Остання має передбачати дозування у воду потужних окислювачів. 

Основні нюанси водопідготовки ТЕЦ

На сьогоднішній день чималою популярністю при водопідготовці ТЕЦ користуються системи мембранного фільтрування на основі принципу нанофільтрації та зворотноосмотичної технології. Це дає можливість значної економії на експлуатаційних витратах та зменшення несприятливого впливу на екологію. Особливість водоочистки  ТЕЦ для систем охолодження полягає в необхідності вживання  заходів для боротьби із забрудненням поверхонь теплообміну, що омиваються водою. Для цього виконується безперервне або періодичне введення хімічних реактивів у воду, що готується. Його тип, доза та інтервал введення визначається згідно вимог  функціонування певної системи. Поки що новим, але інтенсивно досліджуваним вектором в енергетиці є підготовка води для газотурбінних теплоелектроцентралей. І актуальність проблеми підготовки води бажаної якості з кожним днем лише зростає. 

Розсилка