Очищення води на спиртових заводах

Компанія «ЗІКО» розробляє і впроваджує рішення для ефективного очищення води на спиртзаводах з використанням сучасних промислових фільтрів для води. Наше обладнання дозволяє ефективно видаляти будь-які забруднення, знижувати жорсткість і загальну мінералізацію вихідного середовища.

В процесі очищення видаляються органічні сполуки, усувається кольоровість і каламутність. Промислове очищення води на виробництві спирту дозволяє значно підвищити якість кінцевого продукту і позитивно впливає на подальшу якість лікеро-горілчаної продукції. Поліпшується прозорість, смак і запах, збільшується термін зберігання напоїв без втрати органолептичних характеристик.

Очищення води на виробництві спирту — гарантія відмінної якості продукції


Спирт — сировина для виготовлення алкогольних напоїв. Від його характеристик безпосередньо залежить якість кінцевої продукції — презентабельний зовнішній вигляд і органолептичні властивості. Тому очищення води на спиртзаводі — важливий етап подальшого виготовлення лікеро-горілчаних виробів, в процесі якого:

Знижується жорсткість води

Якісна водопідготовка при виробництві спирту дозволяє знижувати жорсткість — зменшувати концентрацію у вихідному середовищі катіонів магнію і кальцію до оптимальних показників — 0,2-1 мг-екв/л. Це запобігає появі осаду в кінцевій продукції після змішування спирту з водою.

Після очищення води на виробництві спирту відсутній осад в пляшках з фруктовими або ягідними настоянками і лікерами. Іони магнію і кальцію, при низькій концентрації, не вступають в реакцію з ягідними або фруктовими дубильними і пектиновими речовинами, тому не утворюються нерозчинні сполуки.

Знижується загальна мінералізація

Якщо не проводиться водопідготовка при виробництві спирту, то присутні у воді мінеральні елементи значно погіршують зовнішній вигляд і знижують органолептичні характеристики кінцевої продукції:

 • хлорид натрію надає напоям солоний смак;
 • через високу концентрацію заліза і міді алкогольна продукція має металевий присмак;
 • сульфати натрію і магнію надають напоям гіркоти;
 • через присутність у воді сульфату кальцію алкогольні напої виходять терпкими.

Усуваються мутність і кольоровість води

Промислове очищення води на спиртзаводі дозволяє практично до нуля знижувати концентрацію гумінових речовин, які надають рідинам жовтувато-коричневий колір. Завдяки цьому алкогольна продукція має привабливий зовнішній вигляд.

В процесі очищення води на виробництві спирту з неї видаляються зважені частинки і колоїдні елементи. Це покращує зовнішній вигляд алкогольних напоїв і виключає опалесценцію — помутніння при тривалому зберіганні.

Аналіз води - важливий етап водопідготовки при виробництві спирту


Для якісної водопідготовки при виробництві спирту фахівці компанії «ЗІКО» проводять детальний аналіз води за 22 ключовими показниками у власній лабораторії. За його результатами, а також у відповідності до вимог замовника до кінцевої воді розробляється або підбирається максимально ефективне рішення для водоочищення. Далі розробляється проект, постачається, монтується і запускається обладнання. На всю продукцію і послуги компанія «ЗІКО» надає гарантію якості.

Якісне очищення води на спиртзаводі неможливе без детального аналізу вихідного середовища. В результаті лабораторних досліджень у власній лабораторії, фахівцями компанії визначається наявність і концентрація:

 • іонів кальцію і магнію, які впливають на жорсткість води — сировини для виготовлення спирту і алкогольних напоїв;
 • інших мінеральних елементів, які негативно позначаються на смаку і запаху напоїв;
 • заліза та інших металів;
 • амонію, нітритів, нітратів і сірководню;
 • гумінових речовин, які надають воді кольоровості і каламутності;
 • інших забруднень, що впливають на якість кінцевої продукції.

Виходячи з результатів аналізу, підбирається найбільш ефективне і продуктивне обладнання для водопідготовки при виробництві спирту. Замовник послуги отримує максимально чисту воду — ідеальну сировину для якісної алкогольної продукції.

Водопідготовка на спиртзаводі промисловими проточними системами знезалізнення і пом'якшення


Компанія «ЗІКО» пропонує високопродуктивні системи комплексного очищення води, знезалізнення і пом'якшення з перевіреними роками фільтруючими завантаженнями Ecomix, Dowex, Birm, Filter-AG, які ефективно видаляють:

 • кальцій і магній (жорсткість)
 • амоній/аміак;
 • марганець;
 • залізо;
 • сірководень і інші компоненти.

При цьому установки відрізняються відносно низькою ціною, високою продуктивністю і ефективністю роботи. Недоліком є солоний розчин, який використовується для промивання систем і повинен бути в подальшому скинутий в каналізацію. Постійна витрата солі істотно збільшує вартість одного літра очищеної води, що безпосередньо впливає на собівартість кінцевого продукту.

Очищення води на виробництві спирту зворотним осмосом


Технологія зворотного осмосу передбачає використання фільтрів зі спеціальними мембранами. Вони очищають вихідне середовище на молекулярному рівні, пропускаючи рідину, але затримуючи розчинені в ній дрібні домішки.

Переваги водопідготовки при виробництві спирту зворотним осмосом:

 • видаляється миш'як, важкі метали, добрива, іони Na, Са, Cl, Fe, інсектициди та інші шкідливі домішки, вихідне середовище очищується практично до ідеального стану;
 • компактні розміри установок, можливість вертикального монтажу мембран;
 • надійність і простота обслуговування;
 • мінімальне споживання енергії, що дозволяє істотно економити кошти на оплаті за енергоресурси;
 • екологічний ефект, який проявляється у відсутності солоного розчину для промивання і його скидання в каналізацію;
 • низькі експлуатаційні витрати в порівнянні з системами водопідготовки (система повністю окупить себе за кілька років за рахунок відсутності потреби у використанні солі для промивання).

Залежно від обсягів виготовлення продукції і потреб технологічних процесів, системи зворотного осмосу комплектуються потрібною кількістю мембранних елементів. Їх продуктивність може досягати 50 м3/год і вище.

Додатковою перевагою системи зворотного осмосу є можливість досягти вкрай низьких показників забруднень води, забезпечивши рівень чистоти достатній для використання у фармакології, парових турбінах і, природно, для виробництва спирту ідеальної якості, особливо при експорті продукції за кордон.

Бажаєте отримати детальнішу інформацію про способи очищення води на виробництві спирту і застосовуване обладнання? У розділі «Контакти» вказані телефон і електронна пошта компанії. Напишіть листа або зателефонуйте нашим менеджерам. Вони проконсультують з будь-яких питань, допоможуть вибрати максимально ефективне, продуктивне, компактне і доступне за ціною обладнання для водоочищення.