Типи промислових насосних станцій

Компанія «ЗІКО» реалізує з доставкою по Україні широкий асортимент промислових каналізаційних насосних станцій для різних сфер застосування. Все обладнання відповідає вимогам сучасних стандартів якості. Ми також реалізуємо якісні фільтри для води, системи зворотного осмосу і надаємо послуги з проектування, розробки, комплектації та монтажу систем водоочистки та водопідготовки.

Призначення каналізаційних насосних станцій

Основна функція каналізаційних насосних станцій (КНС) — підняття стічної води за допомогою насосів до рівня, необхідного для самопливного скидання середовища в водойму, приймач або каналізацію. Устаткування застосовується для перекачування:

 • дощових стоків;
 • дренажних вод;
 • виробничих, побутових та господарських стоків.

Потужні каналізаційні насосні станції — незамінне обладнання, якщо виникає необхідність транспортування стічних вод через піднесені місця.

Типи каналізаційних насосних станцій

Залежно від особливостей установки і монтажу, промислові насоси для води і КНС діляться на 3 основних типи:

 1. Вертикальні. Найчастіше такі установки виготовляються зі склопластику і комплектуються двома насосами, що функціонують по черзі. КНС зі скловолокна не піддаються негативному впливу агресивних хімічних речовин. Вертикальна каналізаційна насосна станція також може бути укомплектована пристроями для фільтрації твердих речовин і системами для вентиляції і автономного управління установкою.
 2. Горизонтальні. Промислова горизонтальна каналізаційна насосна станція функціонує за тим же принципом, що і вертикальна установка. Але така КНС комплектується зануреними насосами і автоматичними системами для контролю рівня рідин.
 3. КНС з самовсмоктуючими насосами. Корпус такої каналізаційної насосної станції має циліндричну форму і ділиться на два герметичних відсіки: заповнений водою і сухий. Система комплектується пристроями фільтрації стічної рідини, на внутрішніх частинах насосів є нагрівальні елементи. Даний тип обладнання рекомендується застосовувати в регіонах з низькими температурами.

Безперебійна робота каналізаційної станції залежить від правильного вибору установки. Тому перед покупкою і установкою КНС необхідно ретельно вивчати характеристики обладнання, враховувати особливості місцевості і потреби технологічних процесів.

Комплектація типової каналізаційної станції:

 • міцний корпус з ребрами жорсткості з нержавіючої сталі, скловолокна, пластика або інших невразливих до корозії матеріалів;
 • насоси для перекачування стоків;
 • напірні трубопроводи;
 • регулююча надходження рідини запірна і додаткова арматура;
 • системи автоматизації роботи установки і контролю рівня рідини.


Принцип функціонування КНС

Відпрацьоване середовище по трубах потрапляє в приймальний резервуар каналізаційної насосної станції, в якому встановлені насоси. Вони перекачують воду в напірний трубопровід, з якого середовище подається в каналізацію.

У розподільному резервуарі є засувки і зворотний клапан. За допомогою засувок здійснюється скидання рідини в трубопровід. При функціонуванні в звичайному режимі засувки відкриті, але в процесі обслуговування та ремонту станції їх закривають. Зворотній клапан не дозволяє рідини повертатися назад.

Переваги каналізаційних насосних станцій

Головна перевага каналізаційних станцій в тому, що вони ефективно відводять стоки тоді, коли немає можливості організувати доставку рідини в систему очищення самопливом. З інших достоїнств КНС варто відзначити:

 1. Якісні полімерні матеріали виготовлення, стійкі до впливу агресивних речовин. Вони забезпечують надійність функціонування і тривалий термін експлуатації установок.
 2. Комплектацію необхідним для перекачування рідин обладнанням: автоматикою, запірною арматурою, запобіжними клапанами і дренажними насосами.
 3. Компактність. Будь-яка каналізаційна станція займає значно менше місця, ніж ємність для накопичення стоків із залізобетону. Монтаж КНС дозволяє оптимізувати площу для розміщення систем водовідведення.
 4. Економічність. Автоматичні системи управління включають насосне обладнання тільки тоді, коли досягається граничний рівень заповнення резервуара. Це знижує витрати на оплату рахунків за використану електроенергію.

Як вибрати каналізаційну насосну станцію?

В першу чергу, КНС відрізняються характеристиками насосів: принципом функціонування, конструктивними особливостями, продуктивністю і потужністю. Є ряд інших критеріїв, відповідно до яких обирають каналізаційні насосні станції:

 1. Склад стоків.
 2. Розташування підводного колектора.
 3. Висота подачі води і відстань до місця перекачування.
 4. Обсяг стічних вод, що надходять в систему.
 5. Особливості проекту.
 6. Характер місцевості.
 7. Тип насосного обладнання і спосіб управління.

Для того щоб вибрати і купити максимально ефективну каналізаційну насосну станцію, необхідно зробити індивідуальний розрахунок. Варто враховувати: необхідну комплектацію, габарити, максимальну і робочу потужність установки.

Тільки люди з відповідною кваліфікацією і освітою зможуть врахувати всі інженерні та будівельні норми при монтажі КНС. Тому для безперебійної і стабільної роботи системи необхідно, щоб її проектували і встановлювали фахівці.

Більш детальну інформацію про комплектації, характеристики і вартість пропонованих нами каналізаційних насосних станцій ви зможете дізнатися, зателефонувавши на вказаний в розділі «Контакти» номер телефону. Менеджери компанії «ЗІКО» також консультують і приймають заявки на постачання обладнання через електронну пошту або через форму зворотного зв'язку на нашому сайті.