
Типи промислових насосних станцій
Компанія «ЗІКО» реалізує з доставкою по Україні широкий асортимент промислових каналізаційних насосних станцій для різних сфер застосування. Все обладнання відповідає вимогам сучасних стандартів якості. Ми також реалізуємо якісні фільтри для води, системи зворотного осмосу і надаємо послуги з проектування, розробки, комплектації та монтажу систем водоочистки та водопідготовки.
Призначення каналізаційних насосних станцій
Основна функція каналізаційних насосних станцій (КНС) — підняття стічної води за допомогою насосів до рівня, необхідного для самопливного скидання середовища в водойму, приймач або каналізацію. Устаткування застосовується для перекачування:
- дощових стоків;
- дренажних вод;
- виробничих, побутових та господарських стоків.
Потужні каналізаційні насосні станції — незамінне обладнання, якщо виникає необхідність транспортування стічних вод через піднесені місця.
Типи каналізаційних насосних станцій
Залежно від особливостей установки і монтажу, промислові насоси для води і КНС діляться на 3 основних типи:
- Вертикальні. Найчастіше такі установки виготовляються зі склопластику і комплектуються двома насосами, що функціонують по черзі. КНС зі скловолокна не піддаються негативному впливу агресивних хімічних речовин. Вертикальна каналізаційна насосна станція також може бути укомплектована пристроями для фільтрації твердих речовин і системами для вентиляції і автономного управління установкою.
- Горизонтальні. Промислова горизонтальна каналізаційна насосна станція функціонує за тим же принципом, що і вертикальна установка. Але така КНС комплектується зануреними насосами і автоматичними системами для контролю рівня рідин.
- КНС з самовсмоктуючими насосами. Корпус такої каналізаційної насосної станції має циліндричну форму і ділиться на два герметичних відсіки: заповнений водою і сухий. Система комплектується пристроями фільтрації стічної рідини, на внутрішніх частинах насосів є нагрівальні елементи. Даний тип обладнання рекомендується застосовувати в регіонах з низькими температурами.
Безперебійна робота каналізаційної станції залежить від правильного вибору установки. Тому перед покупкою і установкою КНС необхідно ретельно вивчати характеристики обладнання, враховувати особливості місцевості і потреби технологічних процесів.
Комплектація типової каналізаційної станції:
- міцний корпус з ребрами жорсткості з нержавіючої сталі, скловолокна, пластика або інших невразливих до корозії матеріалів;
- насоси для перекачування стоків;
- напірні трубопроводи;
- регулююча надходження рідини запірна і додаткова арматура;
- системи автоматизації роботи установки і контролю рівня рідини.
Принцип функціонування КНС
Відпрацьоване середовище по трубах потрапляє в приймальний резервуар каналізаційної насосної станції, в якому встановлені насоси. Вони перекачують воду в напірний трубопровід, з якого середовище подається в каналізацію.
У розподільному резервуарі є засувки і зворотний клапан. За допомогою засувок здійснюється скидання рідини в трубопровід. При функціонуванні в звичайному режимі засувки відкриті, але в процесі обслуговування та ремонту станції їх закривають. Зворотній клапан не дозволяє рідини повертатися назад.
Переваги каналізаційних насосних станцій
Головна перевага каналізаційних станцій в тому, що вони ефективно відводять стоки тоді, коли немає можливості організувати доставку рідини в систему очищення самопливом. З інших достоїнств КНС варто відзначити:
- Якісні полімерні матеріали виготовлення, стійкі до впливу агресивних речовин. Вони забезпечують надійність функціонування і тривалий термін експлуатації установок.
- Комплектацію необхідним для перекачування рідин обладнанням: автоматикою, запірною арматурою, запобіжними клапанами і дренажними насосами.
- Компактність. Будь-яка каналізаційна станція займає значно менше місця, ніж ємність для накопичення стоків із залізобетону. Монтаж КНС дозволяє оптимізувати площу для розміщення систем водовідведення.
- Економічність. Автоматичні системи управління включають насосне обладнання тільки тоді, коли досягається граничний рівень заповнення резервуара. Це знижує витрати на оплату рахунків за використану електроенергію.
Як вибрати каналізаційну насосну станцію?
В першу чергу, КНС відрізняються характеристиками насосів: принципом функціонування, конструктивними особливостями, продуктивністю і потужністю. Є ряд інших критеріїв, відповідно до яких обирають каналізаційні насосні станції:
- Склад стоків.
- Розташування підводного колектора.
- Висота подачі води і відстань до місця перекачування.
- Обсяг стічних вод, що надходять в систему.
- Особливості проекту.
- Характер місцевості.
- Тип насосного обладнання і спосіб управління.
Для того щоб вибрати і купити максимально ефективну каналізаційну насосну станцію, необхідно зробити індивідуальний розрахунок. Варто враховувати: необхідну комплектацію, габарити, максимальну і робочу потужність установки.
Тільки люди з відповідною кваліфікацією і освітою зможуть врахувати всі інженерні та будівельні норми при монтажі КНС. Тому для безперебійної і стабільної роботи системи необхідно, щоб її проектували і встановлювали фахівці.
Більш детальну інформацію про комплектації, характеристики і вартість пропонованих нами каналізаційних насосних станцій ви зможете дізнатися, зателефонувавши на вказаний в розділі «Контакти» номер телефону. Менеджери компанії «ЗІКО» також консультують і приймають заявки на постачання обладнання через електронну пошту або через форму зворотного зв'язку на нашому сайті.