Театр Пива "Правда" - Ресторація та пивоварня

Очищення води для виготовлення пива / пивоварні у Театрі Пива «Правда», м. Львів

Театр Пива "Правда" – популярний заклад громадського харчування від мережі LOKAL у Львові, який розташовується в самому центрі міста, на площі Ринок. “Правда” — це не просто ресторан чи завод-пивоварня. "Правда" — це театр пива. Де відвідувачі можуть поспостерігати за приготуванням страв, варінням пива на відкритій кухні та послухати власний духовий оркестр ПРАВДА-orchestra. Також можна відвідати екскурсію на пивоварню та спробувати справжнє пиво просто з чану.

Більше того, Театр Пива "Правда" – це локальна пивоварня, яка пропонує своїм клієнтам скуштувати пиво власного виробництва. Мало хто знає, що для виробництва певного сорту пива необхідно спочатку правильно підготувати воду.

Вимоги до води для варіння пива

Основним компонентом у варінні пива є вода, тому її якість суттєво впливає на смак кінцевого продукту. Першочерговими є основні вимоги для питної води затверджені "Гігієнічними вимогами до води питної, призначеної для споживання людиною". Але це загальні вимоги, які характеризують необхідні якості води для споживання. І для варіння пива ці норми не точні і відрізняються. 

Основні параметри води для пивоваріння:

 1. Низький вміст нітратів, оскільки вони містяться у хмелі;
 2. Низький вміст хлоридів;
 3. Наявність магнію (Mg), чим вища його кількість, тим гіркіше буде пиво;
 4. Невисокий вміст солей, інакше пиво буде соленим;
 5. Мінімальний вміст вуглеводних речовин.

Для кожного сорту є свої вимоги і технології варіння. Іноді достатньо до води додати певні мінеральні домішки і пиво матиме зовсім інакший смак. 

Наприклад:

 1. Загальна жорсткість впливає на рН сусла (реакція солей Ca і Mg фосфатів, вилучених екстракційним солом)
 2. Більш високий вміст Mg2 підкреслює запах пива та підсилює терпкість, додає гіркий післясмак (Mg2 діє як активатор ферментів);
 3. Низький вміст Са2 робить пиво більш гірким та каламутим. Ідеальне співвідношення кальцію і магнію 2:1;
 4. Вміст Na залежно від пропорцій надає кислий або солоний смак;
 5. pH кислотності менше 4.0 дає кислуватий смак, посилюючи сприйняття гіркоти. Ідеальний діапазон кислотності pH 6,8-7;
 6. Залізо Fe / Mn – негативно впливає на якість пива (терпкий смак, помутніння піни);
 7. Мікроелементи f - Zn, Mn 2 необхідні для росту дріжджів, Fe2, Fe3 сприяють окислювально-відновній ферментативній реакції.
 8. Сульфати SO42 впливають на білки та ліпіди, що утворюються під час бродіння сірководню та діоксиду сірки, сприяючи гіркому, твердому та сухому смаку пива;
 9. Хлорид Cl – зменшує та пом’якшує гіркоту пива.

"Правда" поставили перед собою мету забезпечити відвідувачів очищеною питною водою і, як наслідок, вишуканим та смачним пивом. Адже найкращий смак передається з використанням лише правильно очищеної води. Пиво в Театрі називається мануфактуним, оскільки варять його невеликими партіями, що дає змогу контролювати кожен з етапів виробництва та дотримуватись усіх технологій. Вони єдині в Україні використовують технологію подвійної ферментації. Коли пиво вже зварене і дозріло, його розливають у пляшки і додають трішки цукру і дріжджів, тож пиво природним способом насичується вуглекислим газом — вдруге ферментуючи вже у закритій пляшці. Це дає змогу зберігати пиво у пляшках довше ніж інші пива, зберігаючи його смак та якість. Частина продукції експортується до Італії, Чехії, Великої Британії та інших європейських країн, а також до Канади.

У "Правді" варять пиво кращі броварі з України, Бельгії, Чехії та США. Кожен сорт пива має свою технологію варіння та складники і відповідно якість води та домішки у ній також відрізняється. Саме тому вони звернулись до компанії ЗІКО для безкоштовного аналізу води та підбору системи очищення води саме для їхнього профілю, щоб мати змогу частувати своїх відвідувачів справжнім відмінним пивом.

Спеціалісти компанії ЗІКО побували на пивоварні та розробили спеціалізоване інженерне рішення з використанням сучасних систем водопідготовки, які забезпечать високу якість та відмінні смакові властивості різних сортів звареного пива.

Інженерне рішення для Театру Пива "Правда" включає:

 1. Фільтри очистки від механічних забруднень, які видаляють з води мул, пісок, іржу;
 2. Системи комплексної водоопідготовки на основі засипки Ecomix, за допомогою яких вода очищається від концентрації солей жорсткості, сполук заліза, амонію, марганцю та органічних домішок;
 3. Насосне обладнання для водопостачання, очищення і обробки стічних вод;
 4. Системи ультрафіолетової очистки води від органіки;
 5. Накопичувальні ємності для гарантії постійного водорозбору очищеної води.

Як результат – Театр Пива "Правда" може гарантувати своїм відвідувачам відмінну якість пива, приготованих на чистій воді.

ЗІКО регулярно займається обслуговуванням даного проекту та перевіркою роботи обладнання.

Якщо Вас зацікавив такий проект, можете зв’язатись з нами будь-яким зручним способом у розділі "Контакти", наші менеджери дадуть відповіді на усі Ваші запитання.