DiStar – виробник професійних інструментів

Очищення стічних вод для виробництва алмазних інструментів DiStar

Distar – виробник професійних алмазних інструментів для будівництва, обробки каменю та бетону. Працює на ринку України з 1994 року, з головним офісом у м. Полтаві, компанія націлена на реалізацію довгострокової стратегії технічного і соціального розвитку. Її метою було зайняти провідну позицію на ринку якісного алмазного інструменту як в Україні, так і за її межами. Зараз компанія є найбільшим виробником алмазних інструментів для будівництва та обробки каменю у Східній Європі та є лідером у виробництві інноваційного професійного алмазного інструменту в партнерстві з провідними світовими компаніями. Вся продукція компанії виготовляється на власних підприємствах із застосуванням новітніх автоматизованих ліній виробництва. Пізнаваність бренду Distar і зростаючий попит на продукцію пов’язується з високою якістю, оптимальними технічними характеристиками та широким різноманіттям інструментів.

Спираючись на багатий європейський досвід, а також, використовуючи високоякісну сировину та сучасне обладнання для виробництва продукції, компанія Distar отримала відповідні сертифікати якості відповідно до міжнародних стандартів: ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та ін. Виробничі потужності компанії дозволяють виготовляти 200 000 штук алмазних сегментів і 50 000 штук алмазних відрізних кругів щомісяця.

Щоб забезпечити якісну сертифікацію для експорту продукції та продемонструвати високий рівень соціальної відповідальності бізнесу, а також мінімізувати вплив виробництва на навколишнє середовище, керівництво Distar звернулось до компанії ЗІКО з метою очистки виробничих стічних вод.

Спеціалісти ЗІКО побували на підприємстві, провели аналіз стічної води, виконали тести по підбору якісних реагентів та розробили інженерне рішення з використанням систем очищення стічних вод. В результаті дослідження стічних вод було виявлено, що вони мають великий вміст органічних забруднень азотної групи та важких металів, але одночасно не було виявлено перевищень в показнику Cr (+6)). Як показали лабораторні дослідження наявність великого вмісту органічних речовин в стічних водах негативно впливає на електрокоагуляцію.

Розроблене інженерне рішення по очищенню стоків працює наступним чином:

 

Стічні води надходять в існуючі накопичувачі-усереднювачі, в якомих відбувається їх усереднення за витратою та концентраціями. Усереднювачі розраховані на максимальну добову продуктивність.

Усереднені стічні води, за допомогою насосу, що встановлюється в останній існуючій ємкості, рівномірно подають в осаджувач. Після осаджувача вода подається через змішувальний лоток у реактор-відстійник з шаром завислого осаду. 

Додатково у змішувальний лоток за допомогою насоса дозатора з реагентного господарства дозується розчин лужного реагенту, та, в разі необхідності, за допомогою насоса дозатора дозується розчин флокулянту. Контроль значення рН середовища ведеться за допомогою датчика рН.

Після освітлення у відстійнику з шаром завислого осаду, очищена вода подається на фільтр доочищення. Для забезпечення максимального ефекту очищення фільтр обладнаний системою рециркуляції води через фільтруючу засипку. Очищена вода після фільтра відводиться в каналізаційну мережу.

Осад з відстійника за допомогою ерліфту направляється в ємкість накопичення осаду, туди ж подається промивна вода з фільтру, звідки за допомогою насосу подається на зневоднення на фільтр-прес. Зневоднений осад має вологість 75%, складується в спеціальний контейнер і підлягає утилізації.

Таким чином завдяки успішно реалізованому рішенню на підприємстві, компанія Distar може випускати високоякісну алмазну продукцію для будівництва та обробки каменю не здійснюючи негативного впливу на довкілля. Інженери ЗІКО періодично здійснюють виїзд на підприємство для перевірки роботи поставленого обладнання.

Відео, який рівень очищення було досягнуто, доступно за посиланням.

Якщо Вас зацікавила реалізація даного проекту чи залишились будь-які питання, можете зв’язатись з нами за вказаними контактами. Наші менеджери допоможуть підібрати обладнання саме під потреби Вашого підприємства.