Знезараження води ультрафіолетовою лампою

Поряд з різними фільтруючими матеріалами, ультрафіолетова лампа для води забезпечує високий ступінь очищення води від різного роду домішок. Ультрафіолетовий знезаражувач очищає подану з свердловин і колодязів питну воду від патогенних мікроорганізмів і мікробіології.

Навіщо потрібно обробляти воду ультрафіолетом?

У воді, після хлорування на очисних станціях, не повинні міститися віруси і бактерії. Але при подачі в будинки і квартири по водопровідних трубах вона повторно забруднюється. Знезараження необхідно і при подачі води з власних свердловин, оскільки вона може бути забруднена мікроорганізмами. У цих випадках ультрафіолетова лампа для очищення води знезаражує її без застосування хімічних і іншого роду реагентів, забезпечуючи високу якість і безпеку очищення.

Конструкція і принцип функціонування ультрафіолетової лампи

конструкція ультрафіолетового знезаражування води

Ультрафіолетовий фільтр складається з 3 елементів:

 1. Циліндричний металевий корпус.
 2. Бактерицидна лампа.
 3. Кварцова трубка.

При проходженні через установку, вода піддається впливу створюваного УФ-лампою ультрафіолетового випромінювання. Це випромінювання руйнує структури клітинних мембран мікроорганізмів, що приводить до їх стерилізації.

Сфера застосування

Проста в обслуговуванні і відносно дешева ультрафіолетова лампа для очищення води призначена для застосування в таких сферах:

 • дезінфекція питної води що подається по водопроводах;
 • очищення артезіанської води;
 • знезараження води з колодязів.
Переваги ультрафіолетового знезараження води

Варто відзначити, що ультрафіолетова лампа для води відноситься до систем доочистки. Вона ефективно знезаражує воду тільки після видалення з неї великих часток і домішок, які перешкоджають проходженню ультрафіолетового випромінювання.

Очищення води ультрафіолетом має ряд переваг:

 • вода набуває натуральний смак і природний колір;
 • ультрафіолетові фільтри не вимагають високих експлуатаційних витрат;
 • інноваційна ультрафіолетова лампа для очищення води не тільки нейтралізує мікроорганізми і віруси, а й попереджає появу і розмноження мікробів в майбутньому;
 • фільтри відрізняються високою ефективністю;
 • ультрафіолет здатний вразити багато відомих хвороботворних мікроорганізмів: збудники тифу і холери, бацили дизентерії, кишкову паличку, сальмонелу і віруси грипу.

Потрібно підкреслити, що ультрафіолетова лампа для води не є універсальним засобом очищення, оскільки є ряд стійких до впливу УФ-випромінювання мікроорганізмів.

Вибір УФ-фільтра

При виборі ультрафіолетової лампи для очищення води потрібно керуватися:

 • вимогами, що висуваються до якості очищення;
 • швидкістю потоку і температурою води;
 • видом виявлених у воді патогенних організмів.

Крім цього потрібно врахувати, що лампи по-різному реагують на температуру води. Лампи низького тиску призначаються для установки в системах з температурою від +15 до +20 ° C, а випромінювачі середнього тиску застосовуються в системах з температурою до + 85 ° C.

Для ефективного очищення ультрафіолетова лампа для води повинна вибиратися з урахуванням дозування УФ-імпульсу. Ці дані повинні бути представлені в розрахунковій таблиці, в якій позначені види знищуваного патогенного середовища і зазначена ступінь випромінювання лампи.

Замовлення і доставка ультрафіолетових ламп для очищення води

Компанія «ЗІКО» пропонує за доступними цінами широкий асортимент моделей ультрафіолетових очищувачів води з доставкою по Україні. Наші менеджери готові проконсультувати замовників з питань підбору оптимальної моделі ультрафіолетової лампи для очищення води і розрахувати кінцеву вартість готового рішення.

Наявність представництв компанії в регіонах дозволяє нам здійснювати оперативну установку і обслуговування водоочисного обладнання по всій території України.

Для отримання консультації або замовлення ультрафіолетового фільтра для очищення води необхідно зателефонувати за наданим телефону або відправити заявку на вказану в розділі «Контакти» електронну пошту.