Centaur - система очистки води від заліза та сірководню

Перейти до вибору системи та огляду цін

Склад води з природних джерел вкрай рідко відповідає всім санітарним нормам. Часто вода зі свердловин містить значну кількість розчиненого заліза і сірководню. Це можна одразу визначити по неприємному характерному запаху металу або тухлих яєць. Пити таку воду не тільки неприємно, але і вельми небезпечно для здоров'я.


Сірководень — це безбарвний газ зі специфічним запахом, що нагадує гниль або тухлі яйця (розвиток анаеробних бактерій в середовищі, де обмежене надходження кисню, призводить до перетворення сполук сірки в сірчистий газ). За цією ознакою його легко виявити у воді зі свердловини навіть без попереднього аналізу.

Наявність сірководню в ґрунтових водах можуть спричинити наступні фактори:

 1. Відбувається процес замулення через застій джерела.
 2. Поряд з джерелом водопостачання використовують добрива, які містять у собі сполуки сірки.
 3. Близьке сусідство сульфідних порід.

Вміст сірководню в концентраціях, що перевищують гранично допустимі норми, небезпечний для здоров'я людини. Він викликає отруєння, головні болі, запалення слизової горла, слабкість, а у великих концентраціях — навіть набряк легенів. Отруйний газ заміщає частину гемоглобіну, і організм страждає від нестачі кисню.

Сірководень проявляє високу корозійну активність у побуті, призводить до руйнування металу, руйнує побутові прилади та водопровідні труби.

Тому перш ніж постачати таку воду в будинок, скоріш за все, доведеться подбати про придбання та встановлення фільтраційних системи. Використання такої води у виробництві фактично заборонено нормами законодавства і може вкрай негативно впливати на якість кінцевої продукції.

Існують різноманітні типи фільтрів для видалення сірководню та заліза, на основі різних наповнювачів, що володіють різними характеристиками. Однією з таких фільтруючих засипок є Centaur.

Засипка Centaur від Calgon Carbon – це високоефективне бітумінозне гранульоване активоване вугілля для очищення води від хлору, заліза та сірководню, а також ефективного корегування запаху та смаку води. Продукт унікальний тим, що він концентрує реагенти шляхом адсорбції, а потім сприяє їх реакції на поверхні пір. CENTAUR виробляється з бітумного вугілля запатентованим способом. Хоча він не просочений металами або лугами, він відображає каталітичну функціональність цих матеріалів. У більшості випадків він може бути відновлений і не викликає проблем з утилізацією, пов’язаних з просоченим вугіллям.

Принцип роботи засипки Centaur для очищення води від сірководню, заліза та хлору

Система являє собою колонну, виготовлену зі стійкого до корозії високоміцного пластику, з встановленим на ній автоматичним керуючим клапаном виробництва Clack Corp. (США). Установка підключається до трубопроводу холодної води, каналізації та електромережі для живлення клапана керування. В процесі очищення вода проходить через колону з фільтрувальним матеріалом (бітумінозний активоване вугілля Centaur), який накопичує частки забруднень. Завдяки високій ємності матеріалу значно підвищується ефективність очищення і якість фільтрованої води. Очищена вода подається споживачеві або може пройти додаткове доочищення.

Перед системою очищення рекомендується встановити картриджний або сітчастий фільтр попереднього механічного очищення води від механічних домішок (піску, іржі, окалини, мулу і т.д). Фільтр призначений для очищення тільки холодної води.

Регенерація засипки

Відновлення робочих властивостей фільтраційного матеріалу здійснюється в автоматичному режимі за допомогою розпушування зворотним струмом води, без використання додаткових реагентів. В результаті цього частки забруднень накопичені в гранулах завантаження видаляються і змиваються в каналізацію. Після цього фільтр знову використовується для очищення води від сірководню та решти забрудників. Для регенерації використовується вихідна неочищена вода.

Гранули активованого вугілля Centaur мають високу механічну міцність, це дає можливість багаторазово проводити регенерацію завантаження без втрати її первинних робочих властивостей.

Засипка має високу абсорбційну ємність – активується не тільки зовнішній шар, а вся гранула. Стабільна і висока якість обумовлена технологією виготовлення і однорідністю гранул. Засипка Centaur відповідає стандартам EN12915, має Сертифікат KIWA ATA і схвалена Інспекцією Великобританії по питній воді.

Керуюча автоматика

Розроблений компанією Clack Corporation (США) керуючий клапан забезпечує абсолютну автономність роботи фільтру та постійний запас очищеної води.

Переваги системи очистки води від сірководню, заліза та хлору на базі засипки Centaur:

 • Висока ефективність очищення води від заліза і сірководню; 
 • Висока ємність матеріалу по залізу і сірководню; 
 • Висока продуктивність фільтрів; 
 • Малі втрати тиску в порівнянні з іншими фільтраційними матеріалами; 
 • Регенерація без додаткових реагентів.

Сервіс 

Завдяки багатофункціональному клапану керування забезпечується автоматична робота фільтра, промивка відбувається по часу доби, наявна функція самодіагностики з виводом коду помилки на електронний дисплей. 

CENTAUR HSL  може використовуватися в якості каталізатора для таких хімічних реакцій:

 • окислювально-відновні реакції;
 • реакції галогенування;
 • реакції дегідрогалогенування;
 • реакції полімеризації;
 • реакції ізомеризації;
 • реакції оксидегідратаціі;
 • реакції крекінгу.

Рекомендується як для невеликих квартир або будинків з 2-3 санвузлами так і для використання у промисловості для об’єктів з великою продуктивністю.

Більш детальнішою інформацією можете отримати звертаючись до наших фахівців у розділі «Контакти».