Автономна каналізація для будинку

 

 

Пропонована компанією «ЗІКО» автономна каналізація — це готове рішення для швидкого та ефективного очищення стоків при відсутності централізованої каналізації. Доступна за ціною і компактна система здійснює якісну біологічну очистку використаних побутових вод. Установка швидко, легко монтується і не вимагає серйозних фінансових витрат на обслуговування.

Що таке автономна каналізація

Сучасна автономна каналізація для заміського будинку — це комплекс обладнання, призначений для ефективного очищення і відведення відпрацьованих побутових і господарських вод.

Найчастіше, при проектуванні і розробці автономних каналізацій застосовуються 3 технології очищення:

  1. Механічна — затримуються нерозчинні зважені речовини, але вода не очищується від розчинених в ній органічних сполук.
  2. Хімічна — застосовується більше в промисловості, оскільки в побуті рідко зустрічаються складні по домішках стоки;
  3. Біологічна — найбільш ефективна автономна каналізація, що дозволяє швидко, ефективно і безпечно очищати господарсько-побутові стічні води. Біологічний метод передбачає очистку стоків у фільтрах з використанням анаеробних і аеробних бактерій, які харчуються органічними домішками.

Як працює автономна каналізація


Пропонована нашою компанією автономна каналізація для заміського будинку об'єднала в собі 2 технології очищення побутових стоків — механічну та біологічну:

  • на початковому етапі відпрацьована вода потрапляє в спеціальні кошики у формі камер, де з неї видаляються осад і грубі частинки;
  • після цього з каналізаційних стоків видаляються органічні домішки у процесі активної денітрифікації в анаеробній зоні системи;
  • далі проводиться фінішна очистка стічних вод шляхом їх насичення киснем в спеціальній установці для аерації.

Комбінація цих технологій в автономної каналізації для заміського будинку дозволяє видаляти з господарсько-побутових вод до 98% забруднень.

Де встановлюється автономна каналізація


Є кілька факторів, які впливають на вибір місця для монтажу автономної каналізації біля приватного будинку:

  • тип і продуктивність установки;
  • необхідність підключення обладнання до електричної мережі;
  • рельєф ділянки і склад грунтів;
  • сезонність експлуатації;
  • кількість обслуговуваних об'єктів (будинок, лазня, літня кухня і т. д.);
  • наявність поверхневих ґрунтових вод.

При виборі місця для встановлення автономної каналізації для заміського будинку потрібно враховувати всі ці фактори. Важливо також, щоб відстань від системи очищення до джерела питної води була не менше 30 м, рекомендована відстань від житлового будинку — 5 м.

При монтажі біологічної очисної станції необов'язково дотримуватися цих правил. Корпус станції повністю герметичний, тому немає ризику витоку, просочування і змішування забруднених стоків з чистою питною водою.

Як часто потрібно обслуговувати автономну каналізацію


Обслуговування автономної каналізації для заміського будинку полягає в відкачці мулу і, якщо потрібно, консервації системи на зимовий період і розконсервації навесні.

В процесі очищення господарсько-побутових стоків, на дні відстійника установки у вигляді мулу скупчуються побутові відходи. Їх відкачують 1-2 рази на рік, при цьому обов'язково потрібно промивати трубопровідну мережу. Якщо не видаляти забруднення, то з часом вони спресовуються, перетворюючись на гліноподобну субстанцію. Це призводить до неефективної роботи установки або до поломки обладнання.

Якщо в зимовий період часу в будинку або на дачі ніхто не проживає, то проводиться консервація автономної каналізації — відкачується мул і заливається чиста вода в станцію. Всередину рекомендується помістити 10-15 порожніх, закручених пробками пластикових пляшок.

Що це дасть? При температурі нижче 0°C вода замерзає, молекули стискаються. Під час підвищення температури навесні вода тане, створюється зворотній тиск, який може зруйнувати пластиковий корпус станції. Порожні пляшки приймають на себе зворотній тиск, виключаючи ризик пошкодження корпусу установки.

Як правильно вибрати автономну каналізацію

Крім ціни, технології очищення, комплектації і розмірів, при виборі автономної каналізації для заміського будинку потрібно враховувати:

  1. Глибину прокладання каналізаційної мережі. Від цього залежить вартість і глибина монтажу установки.
  2. Склад грунтів (супісок, пісок, чорнозем або глина) і рівень грунтових вод — це впливає на вартість монтажу і спосіб відведення очищеної води.
  3. Кількість проживаючих в будинку людей або майбутніх гостей. Це дозволяє визначити потенційний обсяг каналізаційних стоків і підібрати оптимальну потужність очисної установки.
  4. Кількість приладів, від яких будуть відводитися господарсько-побутові стоки. Це дозволить визначити максимальний обсяг залпового скидання.

Більш детальну інформацію, що стосується призначення, характеристик, вартості обладнання для очищення господарсько-побутових стоків і ціни монтажу автономної каналізації для заміського будинку можна дізнатися, зателефонувавши за вказаним в розділі «Контакти» номером телефону.