Система очищення побутових стічних вод від ЗІКО

Як і автономна каналізація, установка ЗІКО призначена для фільтрації відпрацьованих господарсько-побутових стоків. Системою здійснюється очистка побутових стічних вод в місцях, де немає можливості прокласти центральну каналізацію — на ділянках дач, котеджів, таунхаусів і приватних будинків.

Комплектація і принцип роботи станції для очищення побутових стічних вод ЗІКО

 


Компактна і зручна станція для очищення побутових стічних вод легко монтується. Це дозволяє заощадити гроші і людські ресурси під час підготовчих та будівельних робіт. Інженерами розроблена технологія, яка мінімізує витрати на обслуговування установки в процесі експлуатації.

Станція складається з блоку, в якому здійснюється очистка побутових стічних вод від бруду. При необхідності, установка може додатково комплектуватися дренажно-акумуляційної системою.

Повністю безпечна і максимально якісна біологічна очистка стічних вод здійснюється за допомогою аеробних і анаеробних мікроорганізмів. Вони харчуються продуктами життєдіяльності людей, залишками мила, які утримуються в миючих засобах поверхнево-активними речовинами. Отримуючи в достатній кількості кисень і продукти харчування, бактерії очищають побутові стічні води від перерахованих вище забруднень.

Принцип функціонування системи біологічної очистки побутових стоків

Принцип очищення побутових стічних вод установкою ЗІКО базується на комбінуванні біологічного і механічного способів. Анаеробні і аеробні процеси наскільки вдало поєднуються, що ступінь очищення води досягає 98%:

 • Грубі частки бруду і осад проходять фільтрацію в зоні механічного очищення. Цьому сприяє конструкція спеціальної кошика-камери.
 • Далі серед вступників до анаеробну зону, де проходить процес активної денітрифікації і, як наслідок, побутові стічні води очищаються від більшої частини органічних домішок.
 • Потім настає черга зони аерації, де вода насичується дрібними бульбашками кисню, що сприяє ефективній доочищення стоків.

Заключний етап очищення побутових стічних вод із залишками мулу проходить у вторинному відстійнику, де вона осідає і за допомогою системи аерліфт повертається в зону аерації. Очищена вода з верхньої частини вторинного відстійника виводиться з біологічної станції в дренаж.

Переваги установки для біологічної очистки стоків ЗІКО

Найбільш прості способи утилізації побутових стоків в приватних будинках або на дачах — облаштування вигрібних ям або септиків. Але потрібно розуміти, що вигрібні ями здатні приймати обмежений обсяг забрудненої води. Потрібно 1-2 рази на місяць викликати асенізатор і відкачувати стоки. А це, в залежності від регіону, може коштувати від 1 000 до 2 500 гривень.

При цьому у дворі постійно буде неприємно пахнути гнилою органікою. Стоки з ями потраплять в грунт, забруднюючи підземні джерела питної води і негативно впливаючи на навколишнє середовище.

Якщо говорити про септики, то у них, незважаючи на невисоку вартість обладнання, монтажу конструкцій, теж є ряд недоліків:

 • мінімальний показник очищення стоків;
 • великі витрати в процесі експлуатації і обслуговування;
 • необхідність в комплектації додатковим обладнанням, що істотно підвищує вартість установок і збільшує займану септиками площу.

Тому ми настійно рекомендуємо встановлювати систему ЗІКО.

З переваг установки для біологічної очистки побутових стічних вод можна виділити:

 • якісну фільтрацію стоків, що виключає наявність характерного неприємного запаху болотної рідини у дворі будинку;
 • очищену воду з джерел водопостачання можна використовувати як в побутових цілях, так і пити, вона не викликає алергії, її можна вживати навіть маленьким дітям;
 • грунт навколо будинку залишається чистим, в нього не потрапляє заражена бактеріями вода, тому не страждають коріння дерев і декоративних рослин;
 • завдяки аеробним і анаеробним мікроорганізмам очищення побутових стічних вод установкою здійснюється в автоматичному режимі, тому власникам будинків не потрібно постійно стежити за її роботою.

Детально продумана інженерами конструкція установки дозволяє системі витримувати навантаження і ефективно очищати воду під час залпових викидів певних обсягів стоків.

Вибір з модельного ряду оптимальної за характеристиками системи

Є 6 варіантів виконання установки для біологічної очистки побутових стічних вод: 1 – ЗІКО 1,5, 2 — ЗІКО 3, 3 — ЗІКО 5, 4 — ЗІКО 10, 5 — ЗІКО 15, 6 — ЗІКО 20. При виборі підходящої за потужністю і характеристиками системи необхідно враховувати:

 1. Кількість проживаючих в будинку людей (в тому числі і потенційних гостей).
 2. Варіант монтажу певної моделі — у каркас або залізобетонні кільця.


Можливість доукомплектації системи додатковим обладнанням

При необхідності, очищення побутових стічних вод системою може здійснюватися за допомогою додаткового обладнання:

 • станції примусового перекачування стоків (якщо комплекс монтується нижче рівня каналізаційних відводів);
 • при наявності декількох відводів каналізаційних стоків в будинку встановлюється приймально-розподільчий колодязь;
 • системи для акумуляції та дренажу очищених стоків у грунт.

Більш детальну консультацію з питань комплектації, ціни, доставки і монтажу установки для очищення побутових стічних вод ЗІКО можна отримати через форму зворотного зв'язку на сайті, написавши нашим менеджерам на електронну пошту або передзвонивши за вказаним в розділі «Контакти» номером телефону.