Очистка промислових стічних вод від запахів

Очистка промислових стічних вод від запахів

Часто ми стикаємось з такою проблемою, що після очистки стічних вод від усіх домішок залишається неприємний і стійкий запах, якого також потрібно позбутися. Адже якість повітря безпосередньо впливає на навколишнє середовище та життєдіяльність людей. Однією з найпоширеніших причин багатьох недуг та захворювань є саме забруднене повітря. Залежно від типу забруднення підбираються і спеціальні пристрої по очистці стічних вод від запахів.

Запах з очисних споруд та каналізаційних колекторів особливо турбує мешканців навколишніх територій. Для нейтралізації неприємного запаху у стічних водах необхідно використовувати нейтралізатори, завдання яких – видалити усі токсичні речовини з повітря.

Активні нейтралізатори

Нейтралізатори – це пристрої, призначені для видалення одорогенних і токсичних речовин. Вони ефективно усувають органічні та неорганічні леткі хімікати, що підтверджено спеціалізованими лабораторіями. Ці системи потребують мінімального технічного обслуговування. Від замовників потрібно лише контролювати роботу вентиляторів.

Багаторічний досвід очищення стічних вод, досліджень та розробки технологій дозволив розробляти пристрої, що усувають леткі органічні та неорганічні хімічні речовини. Активні нейтралізатори розробляються індивідуально та пристосовуються до реальних умов об'єкта.


Переваги активного нейтралізатора

Перевагами встановлення активних нейтралізаторів на виробництві буде:

  1. Конкурентоспроможна ціна;
  2. Індивідуальний проект з урахуванням усіх потреб клієнта;
  3. Висока ефективність у видаленні запаху та токсичних речовин;
  4. Експлуатаційна надійність;
  5. Зручність у користуванні;
  6. Низькі експлуатаційні витрати;
  7. Стійкість до температурних перепадів і добових коливань кількості стічних вод;
  8. Стійкість до корозії та хімічних речовин;
  9. Нешкідливість для навколишнього середовища.

Основні складові системи очищення стічних вод від запаху:

Пристрій складається з резервуару (бетон, сталь, ламінат або PE-HD), заповненого спеціальним шаром (біологічним матеріалом або активованим вугіллям) та системою примусового потоку повітря (вентилятором). Окрім цього, залежно від використовуваної технології очищення, пристрої можуть бути обладнані системою зволоження повітря та біомаси (система кондиціонування). Розмір шару з біологічним матеріалом або вугіллям безпосередньо впливає на ефективність очищення повітря, визначає розмір та час роботи пристрою, що в свою чергу залежить від кількості очищеного повітря та концентрації забруднюючих речовин.

Всі матеріали, що використовуються при будівництві активних нейтралізаторів, забезпечують стійкість до хімічних речовин, погодних умов та УФ-випромінювання.

Як працює активний нейтралізатор

Робота активних нейтралізаторів полягає у пропусканні забрудненого повітря через русло, де і нейтралізується забруднення. Картридж, що заповнює нейтралізатор, має чудові властивості видалення запаху та токсичних речовин. Коли використовується шар біомаси, речовини, що генерують запах, видаляються спеціальними мікроорганізмами. Очищене повітря направляється безпосередньо в атмосферу.

Використовування таких очисних споруд не вимагає постійного обслуговування систем, достатньо лише перевіряти роботу аераційних пристроїв та видаляти відходи з первинного відстійника (1-6 разів на рік залежно від розміру та завантаження очисної споруди).

Як вибрати систему для очищення повітря від запаху

Активні нейтралізатори для очистки промислових стічних вод від запахів відрізняються між собою виглядом, характеристиками, ефективністю в очищенні повітря та розмірами. Вибір системи для нейтралізації неприємного запаху повітря залежить насамперед від місцевих умов. Але щоб обрати найефективнішу систему очистки потрібно провести діагностику повітря, в чому можуть допомогти спеціалісти компанії «ЗІКО», які підберуть оптимальну систему для усунення неприємних запахів зі стічних вод на конкретній території.

Де можна встановлювати систему очищення стічних вод від запаху

Висока ефективність очищення повітря та пристосовані до будь-яких умов дизайнерські рішення дозволяють використовувати активні нейтралізатори в таких місцях, як:

  • каналізаційні насосні станції;
  • очисні споруди (первинні / септики);
  • компостування;
  • каналізаційні колектори;
  • сортування відходів;
  • харчові комбінати;
  • ферми;
  • розширювальні колодязі та дренажні системи;
  • каналізаційні колодязі.

На таких підприємствах уже стоять системи для промислової очистки стоків, але вони очищають воду лише від токсичних речовин, залишаючи неприємний запах. Встановлюють такі активні нейтралізатори безпосередньо біля витоку вже очищених стічних вод. Потік стічних вод через очисну станцію є гравітаційним, що зменшує споживання енергії.

Активні нейтралізатори встановлюють також:

  • на подвір’ї власного будинку;
  • на шкільному майданчику;
  • в маленьких містечках та ін.

Різновиди нейтралізаторів

Одним з різновидів простих активних нейтралізаторів неприємних запахів у стічних водах є нейтралізатори люків, які встановлюються безпосередньо під кришками каналізаційних люків. Такі системи були розроблені найкращими спеціалістами у галузі запахів та токсичних речовин.


Перевагами таких систем є:

  • найвища ефективність у видаленні неприємних запахів та токсичних сполук;
  • проста і дешева комплектація;
  • не обмежує повітряний потік;
  • не потребує обслуговування;
  • нечутливий до температурних перепадів і добових коливань кількості стічних вод;
  • стійкість до корозії та хімічних речовин;
  • можливість заміни самого картриджа;
  • надійний - випробуваний за будь-яких погодних умов.

Основні складові системи:

Структура нейтралізатора повністю виготовлена з матеріалів, що характеризуються дуже високою стійкістю до тривалого контакту з агресивними речовинами, присутніми в каналізаційних системах. Внутрішні нейтралізуючі картриджі заповнені шаром активованого вугілля (просоченого, каталітичного). Розмір шару вугілля безпосередньо впливає на ефективність очищення повітря та час роботи пристрою. Технічні рішення дозволяють лише замінювати вставки без необхідності придбання нового пристрою. Таке рішення значно знижує експлуатаційні витрати.

Як працює активний нейтралізатор

Каналізаційна система – це зона, куди скидаються стічні води і де вона зазнає хімічних реакцій, що утворюють сполуки із середнім і високим тиском пари. Ці гази потрапляють у повітря, створюючи потенційну загрозу для навколишнього середовища.

В результаті потоку забрудненого повітря через просочене активоване вугілля використовується наявність специфічних пор, кількість яких впливає на потенціал зв’язування частинок або іонів забруднювачів з навколишнього середовища (адсорбція). Крім того, цей процес підтримується лужною просоченням (процес хемосорбції).

Тривалість роботи вугільного картриджа

Заявлений період ефективності вугільного картриджа оцінюється та розраховується для стандартних концентрацій та потоків повітря в каналізаційній системі. Підвищена концентрація повітря та витрата скорочують період, після якого картридж слід замінити.

Якщо у Вас залишилися питання по темі очищення від запаху промислових стічних вод? У розділі «Контакти» напишіть на нашу електронну пошту, зателефонуйте за номером телефону або залиште заявку на зворотній дзвінок. Менеджери компанії «ЗІКО» зв'яжуться з вами і нададуть вичерпну консультацію і допоможуть вибрати найбільш ефективне обладнання.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :