Методи знезараження стоків

Компанія «ЗІКО» пропонує готові рішення для знезараження стічних вод промислових підприємств і міських каналізацій. Установки і системи розробляються з урахуванням специфіки діяльності заводів, фабрик, цехів та складу стоків. В процесі проектування установок для знезараження стічної води проводиться детальний аналіз середовища. За його результатами вибираються методи очищення відпрацьованих стоків.

Для чого проводиться знезараження стічних вод?

Крім видалення різних домішок застосовуються методи знезараження стічних вод, які дозволяють очищати відпрацьоване середовище від патогенної мікрофлори. Ці мікроорганізми — причина цілого ряду захворювань:

 • шлунково-кишкового тракту: сальмонельозу, паратифів A, B, холери, дизентерії та черевного тифу;
 • гепатитів A і B, поліомієліту різних типів;
 • туберкульозу, аденовірусних і ентеровірусних захворювань;
 • кампілбактеріозу, амебіозу, гельмінтозу, бруцельозу і цілого ряду інших захворювань.


Різні методи знезараження стічних вод дозволяють виключити ризик негативного впливу неочищеного середовища на навколишнє середовище і здоров'я людей.

Методи знезараження стічних вод

Є 3 основні методи знезараження стічних вод:

 1. Хімічне знезараження середовища за допомогою перекису водню, озону, хлору та ряду інших сполук.
 2. Водоочищення в процесі природного або штучного біоценозу.
 3. Фізичне знезараження стічних вод ультрафіолетовим, електричним, електромагнітним випромінюваннями або за допомогою впливу температурою.

Хімічний метод очищення стоків

Є 2 способи хімічної очистки стоків:

 1. Нейтралізація — зниження різними способами pH до рівня 6,5-8,5.
 2. Окиснення — реакція, після якої присутні у воді токсичні речовини перетворюються в менш агресивні забруднювачі. Згодом вони видаляються з середовища. В процесі окислення використовуються хлор і пероксид водню. Можуть також використовуватися інші окислювачі — гіпохлорит кальцію або натрію, пиролюзит, озон або кисень.

Широко застосовується також інший хімічний метод очищення середовища — озонування стічних вод підприємств і каналізацій. В очищуване середовище подається озон. Він розкладає органічні сполуки. Таким шляхом стоки очищаються від цілого ряду забруднень:

 • ароматичних вуглеводнів;
 • барвників;
 • окислених ціанідів;
 • нафтопродуктів;
 • фенолу і ПАР.

В процесі озонування стічні води знезаражуються, середовище знебарвлюється, зникає присмак і неприємний запах.

Фізичний метод знезараження стічних вод


Найефективніший і широко застосовуваний фізичний метод очищення середовища — знезараження стічних вод ультрафіолетом. Він проводиться шляхом впливу на середовище ультрафіолетовими променями, довжина яких коливається від 200 до 280 мм.

У цього способу знезараження стічних вод ультрафіолетом є ряд переваг:

 • це безреагентний — найбезпечніший і екологічно чистий спосіб водоочищення;
 • ультрафіолет миттєво знищує небезпечні для здоров'я людей мікроби;
 • в ході знезараження стічних вод ультрафіолетом не застосовуються шкідливі хімічні реагенти, що значно знижує вартість водоочищення;
 • економічність — значно знижується енергоспоживання;
 • невисока вартість обладнання для знезараження стічних вод ультрафіолетом, простота і низька вартість обслуговування.

Фахівці компанії «ЗІКО» проводять ретельний аналіз відпрацьованого середовища. Після цього підбираються рішення і способи знезараження стічних вод промислових підприємств і міських каналізацій. Ми надаємо повний комплекс послуг, починаючи від проектування, розробки готових комплексних рішень і окремих систем для очищення води і закінчуючи їх монтажем, гарантійним і післягарантійним обслуговуванням.

Для отримання детальної інформації про умови надання послуги, Ви можете передзвонити за вказанім в розділі «Контакти» номером телефону або написати на електронну пошту компанії. Наші фахівці безкоштовно допоможуть підібрати оптимальні за ціною та характеристиками установки для знезараження стічних вод, озвучать вартість і терміни монтажу обладнання.