Дата: 20 Лип 2017

Категорія: Очищення води ,

Вода з автоматів чи власний фільтр для води?

Культура вживання води в Україні останніми роками значно покращилася. Ніхто не хоче пити хлоровану воду з під-крану зі шкідливими домішками. Але постає питання: яку ж воду пити? Скористатися автоматами для розливу води, що стоять у супермаркетах та під’їздах чи все-таки встановити вдома власну систему фільтрації води? А якщо так, то яку саме?

Вода з автоматів – шкода чи користь? 

Цю воду рекламують як таку, що проходить до 9 ступенів очистки. Водночас вона дуже дешева. Виникає перше питання: чи можливо якісно очистити воду, та ще й наситити її корисними мінералами, якщо 1 літр коштує менше 1 грн? Хто перевіряє ці автомати і контролює якість води, яку місцеві мешканці купують 20-літровими баклажками? 


На відміну від мінеральної води, цю беруть не з артезіанських скважин (бо ціна включатиме видобування, обслуговування, перевезення, зберігання), а зазвичай ту ж саму воду з-під крану, від якої ми відмовляємося вдома. 

Ми не знаємо достеменно, яку очистку проходить ця вода. Але вибіркові дослідження доводять, що вода з-під автоматів у більшості випадків містить той же хлор і ще деякі небезпечні хімікати, серед яких Dihydrogen monoxide (дігідрогена монооксид). Він не має запаху, смаку і кольору, міститься у системах водопроводу, а звідти потрапляє у автомати розливу і нарешті – до тари покупців. Викликає онкозахворювання та розлади кишково-шлункового тракту.

Чи правильно ми зберігаємо воду?

Оскільки ми набираємо воду з запасом, то зберігаємо її не добу, як рекомендовано, а подекуди 3-4 діб (нехай, мовляв, ще й відстоїться). За цей час хвороботворчі бактерії розмножуються і поступово викликають захворювання нирок, шлунку, печінки та інших внутрішніх органів. 


Ситуацію погіршує те, що не всі люди мають змогу зберігати воду у належних умовах: холодному й захищеному від світла місці. Сонячні промені стимулюють розмноження вірусів та бактерій, і замість користі отримуємо шкоду. 

Додає мінусів ще й те, що тара, у яку ми набираємо воду, не одноразова, а багатооборотна. Це означає, що вона нестерильна. Вимити бутлі навіть найакуратнішій людині важко, бо вузька шийка і глибоке дно не дають цього зробити. Та й не кожен ретельно вимиває тару, а потім висушує її перед закупівлею нової порції води. На це просто елементарно немає часу. В результаті ми отримуємо воду, яка більше шкодить, ніж приносить користь.

Що таке мікробне число?

Є мікробіологічні стандарти вимоги до якості води. Якщо кількість виявлених мікробів перевищує допустиму, таку воду вживати не можна. Загальне мікробне число позначають абревіатурою ЗМЧ. Це санітарний показник, який точно відображує загальний вміст аеробних мікроорганізмів у 1 мл води. Завдяки йому спеціалісти визначають її ступінь забрудненості. У воді, що не відповідає стандартам якості, можуть бути виявлені дизентерійні палички, сальмонели, тощо, небезпечні ентеро- та ротавіруси, що передаються лише водним шляхом.  


Для бутильованої води цей показник складає до 20 мікробів в 1 мл, для водопровідної небезпечна межа вже 50. Для порівняння, мінеральна столова вода має містити не більше 100 мікробів на 1 мл. Вода, що проходить фільтрацію через системи зворотного осмосу, за показниками дорівнює мінеральній столовій. 

Який фільтр для води встановити вдома?

Домашні системи очищення води мають щонайменше 5 переваг перед тією, що ми купуємо з автоматів:

  • доступна 24/7;
  • її не треба зберігати, мимоволі розмножуючи бактерії;
  • за неї не треба платити (ми платимо лише раз, при встановленні фільтрів);
  • очищається набагато краще, і цю очистку можна контролювати системою картриджів;
  • насичується життєво корисними речовинами, зокрема, сріблом, фтором, йодом, кальцієм, цинком, магнієм. 

Усі ці переваги мають найсучасніші системи зворотного осмосу – глибинна мембранна очистка з одночасним насиченням води мінералами та мікроелементами. Після очищення кардинально міняється смак, і ми відразу це відчуваємо. Мембрани пропускають лише молекули води, затримуючи шкідливі домішки, зокрема, хлор, бруд, солі важких металів. На виході отримуємо кришталево чисту воду з комплексом мінеральних речовин, причому у тій кількості і тоді, коли нам потрібно. 

Компанія ЗІКО у Львові допоможе вибрати систему фільтрації, яка найкраще підійде саме для вашого дому. Щоб вибрати її безпомилково, ми зробимо для вас безкоштовний аналіз води. Звертайтеся: заходьте у розділ контакти, телефонуйте і ми допоможемо вам та вашій родині залишатися здоровими з водою найвищої якості.


Залишити коментар


Ваш коментар буде опубліковано протягом 24 годин

Коментарі


Розсилка