Поверхневі насоси для води – це зручні пристрої для перекачування води, поливу та водозабезпечення заміських будинків, дач. Насосні станції можна використовувати і для опалення.
Вони не дорогі в експлуатації і обслуговуванні. Їх легко транспортувати і монтувати – досить перенести лише пристрій або шланг до нього. Глибина джерела може бути мінімальною.
Поверхневий водяний насос зручний тим, що ним можна перекачувати воду і з колодязя, і з водойми: озера, річки. Тому агрегат зручний для садівників, дачників, власників заміських ділянок зі ставками. Його встановлюють і для перекачування води з неглибоких свердловин – до 9 метрів. У свердловину опускають шланг, а сам пристрій знаходиться на землі, тому підбирати його за діаметром не потрібно.
Один із недоліків такої насосної установки – в тому, що її потрібно захищати від спеки і дощів. З цією метою насос встановлюють під навісом або в сараї, прибудові, підвалі. Потужності та величини напору зазвичай вистачає, щоб піднімати воду від 10 метрів і вище. Якщо ви плануєте піднімати воду з великих глибин, потрібно придбати глибинний водяний насос.
Поверхневі насоси встановлюють:
Умови для установки поверхневого насоса
Необхідно правильно розрахувати глибину всмоктування (відстань від насоса до поверхні води). Вона безпосередньо впливає на вибір місця, куди ви встановлюєте агрегат. У трубопроводі створюється гідравлічний опір, тому глибина всмоктування зменшується, якщо насос розташований далеко від джерела водозабору.
Під час розрахунку глибини всмоктування користуються правилом: ¼. Це означає, що на 1 метр по вертикалі необхідно 4 метра по горизонталі. Тобто, розташувавши поверхневий насос на 8 метрів від колодязя або свердловини, ви автоматично зменшите на 2 метри глибину всмоктування.
Її вимірюють у кубічних літрах на годину. Побутові поверхневі насоси зазвичай мають продуктивність у діапазоні 3-6 м куб./год.
Це приблизні цифри, витрати залежать від потреб сім'ї у водопостачанні.
Його вимірюють у метрах водяного стовпа. Для приватних будинків, котеджів і дач ця цифра становить 30-80 метрів. Максимальний тиск у системі, при якій коректно реагує реле управління насоса, – 2,8-3,5 атм.
Побутові поверхневі водні насоси, що мають стандартні характеристики: натиск 40-80 м, середня витрата води 3-6 м куб./год, оснащені електродвигунами потужністю 0,7-1,8 кВт. Потужність та інші дані змінюються в залежності від виробника, робочих характеристик агрегату.
Найпоширеніші – насоси поверхневі двофазні, призначені для джерела живлення з напругою 220 В. Іноді моделі комплектуються трифазними двигунами, призначеними для потужностей 380 В.
Діаметр трубопроводу в середньому 32 мм, що відповідає патрубку насоса 1 дюйм. Він підключається до трубопроводу за допомогою перехідної муфти. Для електропостачання вибирають кабель перетином від 2,5 мм кв.
Щоб насос при роботі не захоплював мул і бруд із дна, його всмоктуючий патрубок монтують на відстані не менше півметра від дна. Сучасні моделі комплектуються також зворотним клапаном і фільтром грубого очищення.
Купуючи поверхневий насос, до нього додатково замовляють реле тиску і гідроакумулятор. Сучасні виробники для зручності покупців пропонують усе це в зборі, з повним обладнанням. Це такі лідери світової індустрії, як Wilo, Pedrollo, Lowara та ін.
Якщо ви не хочете комплектувати водопостачальну систему окремими деталями, довіртеся готовим рішенням від компанії ЗІКО (м.Львів).
Ми розрахуємо для вас усі характеристики поверхневого насоса згідно із вашими потребами. Допоможемо безкоштовно підібрати найкращу модель у будь-якій точці України.
наш менеджер зв'яжиться з Вами найближчим часом
Розсилка
Підпишіться отримуйте насвіжіші пропозиції