Поверхневі насоси для води

Поверхневі насоси для води – це зручні пристрої для перекачування води, поливу та водозабезпечення заміських будинків, дач. Насосні станції можна використовувати і для опалення.

Переваги водяних насосів

Вони не дорогі в експлуатації і обслуговуванні. Їх легко транспортувати і монтувати – досить перенести лише пристрій або шланг до нього. Глибина джерела може бути мінімальною.

Поверхневий водяний насос зручний тим, що ним можна перекачувати воду і з колодязя, і з водойми: озера, річки. Тому агрегат зручний для садівників, дачників, власників заміських ділянок зі ставками. Його встановлюють і для перекачування води з неглибоких свердловин – до 9 метрів. У свердловину опускають шланг, а сам пристрій знаходиться на землі, тому підбирати його за діаметром не потрібно.

Недоліки

Один із недоліків такої насосної установки – в тому, що її потрібно захищати від спеки і дощів. З цією метою насос встановлюють під навісом або в сараї, прибудові, підвалі. Потужності та величини напору зазвичай вистачає, щоб піднімати воду від 10 метрів і вище. Якщо ви плануєте піднімати воду з великих глибин, потрібно придбати глибинний водяний насос.

Установка

Поверхневі насоси встановлюють:

  • просто на землю;
  • на плаваючу платформу, якщо ви качаєте воду зі ставка або річки;
  • у приямок із дном, засипаним гравієм (у приміщенні).

Умови для установки поверхневого насоса

  1. Температура повітря – лише плюсова, від 0.
  2. Глибина всмоктування – до 8 метрів.
  3. При установці в холодний сезон насос переносять із відкритого повітря до сухого приміщення.

Параметри поверхневого насоса

Необхідно правильно розрахувати глибину всмоктування (відстань від насоса до поверхні води). Вона безпосередньо впливає на вибір місця, куди ви встановлюєте агрегат. У трубопроводі створюється гідравлічний опір, тому глибина всмоктування зменшується, якщо насос розташований далеко від джерела водозабору.

Під час розрахунку глибини всмоктування користуються правилом: ¼. Це означає, що на 1 метр по вертикалі необхідно 4 метра по горизонталі. Тобто, розташувавши поверхневий насос на 8 метрів від колодязя або свердловини, ви автоматично зменшите на 2 метри глибину всмоктування.

Продуктивність

Її вимірюють у кубічних літрах на годину. Побутові поверхневі насоси зазвичай мають продуктивність у діапазоні 3-6 м куб./год.

Як розрахувати витрати води?

Це приблизні цифри, витрати залежать від потреб сім'ї у водопостачанні.

  • Полив городу, саду, грядок на дачі – до 2 куб.м. на годину.
  • Водопостачання дачі, заміського будинку – від 3 м.куб. на годину і вище, залежно від кількості точок обслуговування (крани, унітази і т.д.).

Напір

Його вимірюють у метрах водяного стовпа. Для приватних будинків, котеджів і дач ця цифра становить 30-80 метрів. Максимальний тиск у системі, при якій коректно реагує реле управління насоса, – 2,8-3,5 атм.

Потужність двигуна

Побутові поверхневі водні насоси, що мають стандартні характеристики: натиск 40-80 м, середня витрата води 3-6 м куб./год, оснащені електродвигунами потужністю 0,7-1,8 кВт. Потужність та інші дані змінюються в залежності від виробника, робочих характеристик агрегату.

Найпоширеніші – насоси поверхневі двофазні, призначені для джерела живлення з напругою 220 В. Іноді моделі комплектуються трифазними двигунами, призначеними для потужностей 380 В.

Діаметр

Діаметр трубопроводу в середньому 32 мм, що відповідає патрубку насоса 1 дюйм. Він підключається до трубопроводу за допомогою перехідної муфти. Для електропостачання вибирають кабель перетином від 2,5 мм кв.

Щоб насос при роботі не захоплював мул і бруд із дна, його всмоктуючий патрубок монтують на відстані не менше півметра від дна. Сучасні моделі комплектуються також зворотним клапаном і фільтром грубого очищення.

Купуючи поверхневий насос, до нього додатково замовляють реле тиску і гідроакумулятор. Сучасні виробники для зручності покупців пропонують усе це в зборі, з повним обладнанням. Це такі лідери світової індустрії, як Wilo, Pedrollo, Lowara та ін.

Якщо ви не хочете комплектувати водопостачальну систему окремими деталями, довіртеся готовим рішенням від компанії ЗІКО (м.Львів).

Ми розрахуємо для вас усі характеристики поверхневого насоса згідно із вашими потребами. Допоможемо безкоштовно підібрати найкращу модель у будь-якій точці України.