Рішення по водоочистці для водоканалів

У процесі комунального водоочищення, вода, що згодом подається по системах централізованого водопостачання населених пунктів, очищується у відповідності з вимогами стандартів якості та санітарно-гігієнічних норм. Якісна промислова очистка води повинна бути комплексною.

Способи очищення води


Очищення води ділиться на 5 основних методів:

 1. Механічне.
 2. Знезараження води.
 3. Пом'якшення.
 4. Знезалізнення та видалення марганцю.
 5. Видалення сірководню, аміаку/амонію.

Механічне очищення води на водоканалах

Механічне очищення води у мережі центрального водопостачання – початкова стадія водопідготовки. Механічне очищення передбачає використання промислових фільтрів для води, які видаляють з неї різні домішки:

 • фрагменти трубопроводів;
 • іржу;
 • глину;
 • пісок та інші суспензії.

Сучасні промислові фільтри для механічного очищення води бувають різних розмірів та з різним завантаженням. Розмір та тип завантажувального матеріалу повинен підбиратися у відповідності до результатів проведеного заздалегідь аналізу вихідної води.

Пом'якшення води

В процесі пом'якшення жорсткої води з неї видаляються катіони магнію та кальцію. Завдяки пом'якшенню води не утворюється накип, що впливає на ефективність роботи побутових приладів (кип'ятильників, чайників, пральних машин) та сантехніки. Знижується ризик засмічення каналів пристроїв та систем, через які проходить вода. Це значно знижує енерговитрати, підвищує ефективність та терміни експлуатації обладнання.

Знезалізнення та видалення марганцю

Залізо та марганець, що містяться у воді, негативно впливають на здоров'я людей: погіршують роботу нирок, печінки та викликають алергію. Тому при подачі води з власних свердловин або по старих водопровідних трубах її необхідно знезалізнювати та очищати від марганцю за допомогою промислових фільтрів для води.

Це не тільки поліпшить якість води. Видалення заліза з води завадить утворенню накипу та осаду. Це поліпшить роботу сантехніки, посудомийних, пральних машин, істотно знизить корозію металевих поверхонь обладнання та водопроводів.

Видалення сірководню, аміаку, амонію

Велика концентрація сірководню, аміаку та амонію свідчить про бактеріальне забруднення води. Ці елементи також погіршують її смак та запах. Очищення води від амонію, аміаку та сірководню за допомогою промислових фільтрів для води робить її не тільки безпечною для здоров'я людей та придатною для пиття. Вода, насичена цими елементами, значно знижує ефективність і термін експлуатації теплових мереж та теплообмінників.

Знезараження води

Знезараження – останній етап очищення води. В процесі цього етапу в воді пригнічується життєдіяльність хвороботворних організмів.

Методи знезараження води:

 1. Хімічний (реагентний) – вода знезаражується за допомогою біологічно активних хімічних сполук.
 2. Фізичний (безреагентний) – метод очищення води за допомогою ультрафіолетових ламп.
 3. Комбінований – включає в себе як реагентний, так і безреагентний методи знезараження води.

Очищення води зворотним осмосом


Максимальну ефективність очищення води забезпечують промислові установки зворотного осмосу. Такі установки комплектуються спеціальними осмотичними мембранами, які очищають воду від всіх домішок.

Сучасні промислові системи зворотного осмосу дозволяють отримувати якісну та безпечну для здоров'я людей воду з максимальним ступенем очищення. За своїми характеристиками, очищена таким обладнанням вода схожа з талою льодовиковою водою, вона вважається найбільш якісною та екологічно чистою.

Реалізовані проекти

Компанія «ЗІКО» за більш ніж 20 років роботи реалізувала чисельні проекти для Львівського водоканалу, водоканалу м. Володимир-Волинський, водоканал м. Люблинець, водоканал м. Шацьк тощо.

Устаткування та готові рішення для очищення води на водоканалах

Ми реалізуємо широкий асортимент обладнання для підготовки та очищення води. Компанія «ЗІКО» також пропонує ефективні готові рішення, установки зворотного осмосу та промислові фільтри для очищення води різних типів. Все обладнання відповідає вимогам санітарно-гігієнічним норм і Європейських стандартів якості та безпеки.

Компанія «ЗІКО» реалізує проекти в усіх великих містах та регіонах України. Це дозволяє нам:

 • оперативно виконувати заявки та постачати обладнання в обумовлені терміни;
 • проектувати водоочисні системи відповідно до вимог замовників та умов експлуатації;
 • встановлювати, запускати та налагоджувати системи очищення на площах замовників.

Зв'язатися з менеджерами компанії можна через вказану в розділі «Контакти» електронну пошту або через форму зворотного зв'язку внизу сторінки. Наші фахівці також готові відповісти на всі запитання по телефону.