Методи очищення стічних вод

Методи очищення стічних вод

Якісне очищення стічних вод — це процес видалення з відпрацьованих господарсько-побутових стоків шкідливих для здоров'я людей і навколишнього середовища забруднень. Вибираючи методи очищення стічних вод, враховують склад відпрацьованої на виробництві або використаної в побутових цілях води.

Комплексне очищення стічної води проводиться в 4 етапи:

 1. Механічне — затримуються нерозчинні домішки.
 2. Фізико-хімічне — затримання розчинених в стоках домішок і зважених часток.
 3. Біологічне — очищення стічних вод аеробними і анаеробними мікроорганізмами.
 4. Дезінфекція — знезараження відпрацьованого середовища озоном.

Для чого проводиться очистка стічних вод

Промислова очистка стічної води в Україні дозволяє підприємствам:

 • отримувати відповідну санітарним нормам безпечну воду для повторного використання;
 • економити кошти в довгостроковій перспективі і уникати штрафних санкцій з боку контролюючих органів;
 • виключити ризик негативного впливу забруднених стоків на здоров'я людей і навколишнє середовище;
 • різні види очищення стічних вод дозволяють відновлювати цінний ресурс — воду, при цьому значно скорочуються обсяги виробничих відходів.

Якщо говорити про приватні будинки, то автономна каналізація дозволяє переробляти і використовувати воду для господарсько-побутових цілей, наприклад, поливу. Відсутній запах, очищена вода безпечна для здоров'я людей і навколишнього середовища, тому її можна скидати в будь-яке місце.

Призначена для очищення побутових стоків компактна установка BIO — оптимальне рішення в умовах, коли немає можливості підключитися до централізованої каналізації. Доступна за ціною, проста в монтажі, недорога в експлуатації і обслуговуванні система не тільки якісно очищає стоки, а й комплектується дренажно-акумуляційною системою для збору або відведення очищеної води.

Разом з обладнанням для автономних каналізацій великої продуктивності рекомендується встановлювати побутові жироуловлювачі під мийки. Компактні і прості в конструктивному плані пристрої очищають господарсько-побутові стоки від небажаних частинок і домішок жиру. Це значно збільшує термін експлуатації трубопроводів, вузлів і устаткування автономних систем каналізації.

Ефективні системи для очищення промислових стічних вод


Технології та методи очищення стічних вод залежать від специфіки діяльності підприємств. Вибір способів і устаткування залежить від складу стоків і концентрації забруднень. Ми підібрали і пропонуємо вашій увазі найбільш ефективні готові рішення для очищення стічних вод.

Системи комплексного очищення промислових стічних вод

Проектування, розробка і установка системи комплексного очищення промислових стоків передбачають:

 1. Комплексні дослідження складу стічних вод і площ відведення на очисні споруди;
 2. Підбір та формування найбільш ефективної для підприємства технології очищення стічних вод з розрахунком вартості обладнання і експлуатаційних витрат;
 3. Реалізацію запропонованої технології (поставка, монтаж, пуско-наладка).

Механічне очищення стічних вод промислових підприємств

Якісна механічна очистка стоків передбачає первинне проціджування середовища, в процесі якого з нього видаляються нерозчинені домішки і волокна. На наступному етапі в процесі відстоювання в спеціальних резервуарах вода очищається від зважених часток. Після цього забруднене середовище фільтрується за допомогою спеціальних матеріалів або сіток.

Системи для комплексного очищення стоків м'ясопереробних підприємств

Встановлена на м'ясопереробному підприємстві система комплексного очищення стоків дозволяє видаляти:

 • зважені речовини;
 • залишки миючих засобів і солі;
 • азотні сполуки;
 • нерозчинні мінеральні забруднення;
 • частки гною і комбікормів;
 • жир, кров, шматки шкіри і шерсть.

Доступне за ціною очищення стічних вод м'ясопереробних підприємств дозволяє швидко, недорого і ефективно очищати відпрацьовані стоки. Вони за всіма показниками відповідають вимогам нормативних документів, безпечні для здоров'я людей і навколишнього середовища, тому можуть скидатися в каналізацію або водойми.

Очищення стоків молокопереробних комбінатів

Високоефективна система комплексного очищення «ORGANIK» розроблена спеціально для молокопереробної галузі. Впровадження запатентованої технології, що значно знижує витрати енергії, дає можливість максимально недорого і ефективно видаляти як з низькоконцентрованих, так і з висококонцентрованих розчинів різні забруднення:

 • розчинені органічні і неорганічні сполуки;
 • сторонні включення і фрагменти пакувальних матеріалів — пісок, шматочки фольги, осколки скла;
 • залишки молока і продуктів, що виробляються;
 • хімічні домішки.

Система укомплектована декількома блоками — для різних видів очищення стічних вод і обробки осаду.

Очищення зливових каналізаційних стоків


Спеціально розроблена для очищення талих і дощових поверхневих вод система «RAIN» видаляє з зливових стоків зважені речовини і продукти нафтопереробки. Переваги установки:

 • надійний поліпропіленовий корпус;
 • блокова компоновка вузлів;
 • комбінація різних видів очищення стічних вод;
 • легкий і швидкий монтаж;
 • стандартні габарити блоків системи, що істотно полегшує транспортування і установку устаткування.

У комплект постачання установки входить інструкція з монтажу, експлуатації та обслуговування. Система відповідає вимогам сучасних сертифікатів якості та безпеки.

Біологічне очищення промислових стоків

Спроектований спеціально для очищення стоків комплекс «BIO» призначений для установки на автономних промислових підприємствах і виробництвах, де підключення до централізованої каналізації неможливо. Система видаляє з відпрацьованої води цілий ряд забруднень:

 • амонійний азот;
 • жири, як рослинного, так і тваринного походження;
 • зважені частинки;
 • нітрати і сульфати;
 • нітрити і фосфати.

Очищена установкою вода придатна для повторного використання для технічних цілей. Її також можна безпечно скидати в грунт, в природні або штучні водойми.

Очищення стічної води від жирів

Встановлені на підприємствах промислові жироуловлювачі запобігають засміченню каналізації, забрудненню навколишнього середовища і збільшують термін експлуатації обладнання для тонкої очистки води. Їх рекомендується встановлювати при виробництві:

 • косметичних і медикаментозних засобів;
 • м'ясомолочних, рибних виробів і консервів;
 • рафінованої і нерафінованої олії;
 • лакофарбової продукції.

Їх також рекомендується встановлювати в готелях та на підприємствах громадського харчування.

Знезараження промислових стоків

Різні технології знезараження стоків промислових підприємств дозволяють видаляти з води шкідливі для здоров'я людей мікроорганізми. Найбільш ефективні методи:

 1. Хімічний — шляхом дозування гіпохлориту на спеціальних станціях.
 2. Фізичний — знезараження забрудненої води УФ-випромінюванням.

Очищення стічних вод нафтопереробних підприємств

Різні рішення для очищення стічних вод нафтопереробних підприємств дозволяють запобігати забрудненню навколишнього середовища і каналізаційних систем. Монтаж подібних установок дозволяє повторно використовувати воду, скидати її в грунт або водойми. Це сприяє поліпшенню екологічної ситуації та дозволяє уникнути штрафних санкцій з боку контролюючих служб.

Більш детально про методи і обладнання для очищення побутових або промислових стічних вод читайте, пройшовши по запропонованих посиланнях. Щоб отримати консультацію з питань вибору і ціни готових рішень для водоочищення, ви можете передзвонити менеджерам нашої компанії за вказаним в розділі «Контакти» номером телефону.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :