Birm - очистка води від заліза

Перейти до вибору системи та огляду цін

Системи знезалізнення на основі засипки Birm використовуються для високоефективного очищення води від заліза. Система являє собою колонну, виготовлену з стійкого до корозії високоміцного пластика, з встановленим на ній автоматичним керуючий клапаном виробництва Clack Corp. (США). Для фільтрування використовується засипка Birm.


Внаслідок надлишку вільного діоксиду вуглецю залізо в артезіанських водах зазвичай присутнє у вигляді FeCO3, який неможливо видалити з води шляхом фільтрування. Birm діє як каталізатор, прискорюючи реакцію окислення двовалентного заліза до тривалентного стану розчиненим у воді киснем. В результаті подальшого гідролізу утворюється нерозчинний осад Fe(OH)3, який видаляється з води фільтруванням. Видалення з засипки відфільтрованого в робочому режимі осаду відбувається при розпушуванні. Засипка Birm не є витратним матеріалом в прямому розумінні і тому має велике економічне перевага перед іншими методами знезалізнення.


При використанні засипки Birm для знезалізнення необхідно, щоб оброблювана вода не містила нафтопродуктів і сірководню, вміст органічних речовин не перевищував 4-5 мг/л, вміст розчиненого кисню був не меншим 15% від вмісту заліза, а значення рН не нижче 6.8. При рН <6.8 необхідно провести нейтралізацію. Підвищити вміст розчиненого кисню в оброблюваної воді можна за рахунок попередньої аерації.


Birm також може використовуватися і для видалення з води марганцю. Однак в даному випадку рівень pH оброблюваної води повинен бути в межах 8.0-9.0. Якщо одночасно з марганцем у воді присутня залізо, то рівень pH повинен бути нижчий ніж 8.5. Високий рівень pH може викликати утворення колоїдного заліза, яке важко фільтрується.


Переваги фільтруючого матеріалу Birm:

  • Не потрібна регенерація
  • Висока ефективність видалення заліза
  • Низькі експлуатаційні витрати
  • Великий термін експлуатації
  • Широкий діапазон температури оброблюваної води
  • Легка вага матеріалу зменшує витрату води при розпушуванні

Розсилка