Birm - очистка води від заліза

Перейти до вибору обладнання і перегляду цін

З часткою 4,7% залізо в земних породах є одним із найпоширеніших елементів земної кори. Граничне значення заліза у водопровідній воді законодавчо встановлене – 0,3 міліграма на літр. В основному це пов’язано з естетичними причинами – осадом, помаранчевим нальотом. Від концентрації 0,5 міліграма на літр змінюється смак води, а вона стає каламутною, помаранчевою або коричневою.

Існують різні типи фільтрів для видалення заліза, в яких використовуються різні фільтруючі матеріали з різними характеристиками. Одною з фільтруючих засипок для систем очищення води проточного типу є Birm. Birm – це ефективний гранульований матеріал для видалення сполук заліза. Birm – абревіатура від "Метод видалення заліза Берджесса". Засипка Birm може бути використана для очищення води як з відкритих джерел (річка, озеро, колодязь) так і з артезіанських свердловин.

 

Принцип роботи системи очищення води на основі фільтруючої засипки Birm

Система являє собою колонну, виготовлену зі стійкого до корозії пластика високої міцності, з встановленим на ній автоматичним клапаном керування виробництва Clack Corp (США). 

Фільтр підключається до водопроводу подачі холодної води. Вода надходить в корпус фільтра заповненого сумішшю Birm, при цьому пройшовши попереднє очищення від механічних домішок. Засипний матеріал Birm виступає як нерозчинний каталізатор, він прискорює реакцію окислення заліза з двовалентного до тривалентного стану за рахунок розчиненого у воді кисню. 

Двовалентне залізо повністю розчиняється у воді. Його можна виявити за допомогою аналізу води, але за зовнішніми ознаками виявити його складніше. При контакті з повітрям така вода окислюється і набуває жовтуватого відтінку. Найпростіший спосіб очистити воду від двовалентного заліза – використовувати систему для знезалізнення води, яка перетворює двовалентне залізо у тривалентне і видаляється за допомогою механічних фільтрів.

Тривалентне залізо формується з двовалентного після процесу окислення. Воно стає важчим, вже не розчиняється у воді, а осідає на дно у вигляді дрібнозернистого осаду. Воно негативно впливає на ефективність роботи і терміни експлуатації техніки і трубопроводів.

У результаті подальшого гідролізу виходить тривалентне залізо Fe(OH)3, яке стає видимим, випадає в осад і видаляється з води шляхом фільтрування. Цей процес відбувається при розпушуванні.

На відміну від інших фільтрувальних завантажень Birm не вимагає хімічних реагентів для відновлення, необхідна тільки періодична зворотна промивка чистою водою, яка забезпечує розпушення фільтруючого матеріалу і вимивання з нього домішок. Після цього фільтраційна система готова знову використовуватися для очищення води. Завдяки багатофункціональному електронному клапану фільтр не вимагає постійного контролю.

Використання фільтруючої засипки Birm є економічно доцільною в порівняні з іншими методами.

 

Умови застосування Birm в системах очищення води від заліза

Використовуючи матеріал Birm слід пам’ятати, що необхідними умовами його застосування є відсутність нафтопродуктів і сірководню у воді, яка очищується, вміст органічних речовин не повинен перевищувати 4-5 мг/л, вміст розчиненого кисню повинен бути не меншим 15% від вмісту заліза, а значення pH не менше 6,8. При pH<6,8 важливо здійснити нейтралізацію. Підвищити вміст розчиненого кисню оброблюваної води можна шляхом попередньої аерації.

Birm також можна застосовувати і для видалення з води марганцю, в такому випадку рівень pH має бути в діапазоні 8.0-9.0. Якщо вода також містить залізо, то не рекомендується очищати воду з pH більш як 8,5, тому що при високому pH можливий перехід сполук заліза в колоїдну форму, яка дуже важко видаляється фільтрацією.

Хлорування вихідної води значно знижує активність Birm.

Переваги фільтраційного матеріалу Birm:

  • Не потребує регенерації;
  • Високий ступінь ефективності видалення заліза;
  • Малі експлуатаційні витрати;
  • Великий термін експлуатації;
  • Широкий діапазон температури оброблюваної води;
  • Малі витрату води при розпушуванні внаслідок легкої ваги матеріалу;
  • Фільтр працює зі стандартним насосним обладнанням.

Система знезалізнення води на основі засипки Birm також одночасно видаляє з води і механічні частинки, розміром до 20 мкм, які змиваються в каналізацію при зворотному промиванні фільтра. Термін експлуатації самого завантаження коливається в межах 2-4 років (залежно від умов експлуатації).

Фільтри для видалення заліза FPB Birm відмінно зарекомендували себе серед бюджетних фільтрів.

В промисловості використання води з підвищеним вмістом заліза призводить до частих поломок виробничого обладнання і погіршення якості кінцевої продукції. Практично всі виробники промислового обладнання середньої і високої потужності у вимогах до вихідної води регламентують мінімальний показник заліза. Залізо утворює відкладення іржавого нальоту на поверхні нагрівання. Очищення води від заліза є обов'язковим для більшості промислових підприємств. Системи очищення води від заліза на основі засипки Birm чудово зарекомендували себе за останні 15 років досвіду експлуатації.

Фізичні властивості:

 

Умови експлуатації:

 

Для отримання детальної інформації про характеристики та призначення обладнання або щоб підібрати фільтри для знезалізнення води, потрібно зателефонувати за вказаним в розділі «Контакти» номером телефону або залишити заявку внизу даної сторінки.