Міські та промислові очисні споруди

Міські та промислові очисні споруди

На очисних спорудах стічних вод стоки очищають, знезаражують і готують до скидання у водойми. Устаткування забезпечує очистку води до відповідності регламентам і нормативним вимогам. Якісно очищена вода не завдає шкоди навколишньому середовищу, не впливає на здоров'я людей і не погіршує стан флори і фауни.

Фахівці компанії «ЗІКО» проектують і розраховують очисні споруди стічних вод для промислових підприємств. Також пропонують готові рішення для водоочищення та водопідготовки. Компанія реалізує, з доставкою у всі регіони України, широкий асортимент фільтрів для води, систем зворотного осмосу і іншого водоочисного обладнання. На всі послуги та товари надається гарантія якості.

Проектування очисних споруд


Для досягнення максимальної продуктивності і оптимальної вартості обладнання процес проектування локальних очисних споруд для промислових підприємств ділиться на кілька етапів:

  1. Підготовчий — обстеження об'єкта замовника.
  2. Визначення обсягу робіт, складання технологічної схеми і списку необхідного обладнання.
  3. Розробка робочого проекту та кошторису.
  4. Узгодження проекту очисних споруд із замовником.
  5. Реалізація проекту.
  6. Налагодження та запуск.

На підготовчому етапі інженери компанії обстежують підприємство і старі очисні споруди (якщо такі є). Після цього фахівці здійснюють пробну коагуляцію (реагентну очистку) води і уточнюють цілі і завдання. Ця інформація дозволяє:

  • вибрати оптимальну технологію очищення;
  • скласти кошторис модернізації старого або монтажу нового обладнання;
  • остаточно узгодити проект з замовником.

Після цього інженери компанії розробляють технічне завдання на проект.

Після підписання договору на надання послуг розробляють технологічну схему очисних споруд стічних вод і регламент роботи обладнання. Вони узгоджуються з замовником.

Далі, якщо замовник підтверджує технологічну схему, інженери компанії розробляють проектну та кошторисну документацію. Після цього узгоджується проект локальних очисних споруд промислового підприємства.

В процесі реалізації проекту фахівці нашої компанії:

  • обирають найбільш ефективне обладнання;
  • встановлюють і запускають систему.

На завершальному етапі будівництва об'єкта для очищення стічних вод промислового підприємства наші фахівці спільно з персоналом замовника здійснюють налаштування обладнання. В ході співпраці інженери компанії навчають персонал замовника.

Типи локальних очисних споруд

Є кілька типів очисних споруд стічних вод, вони відрізняються застосовуваними технологіями водоочищення:

  1. Механічне очищення води.
  2. Біологічне і хімічне очищення середовища.
  3. Дезінфекція або знезараження води.

До складу локальних очисних споруд каналізацій промислових підприємств також можуть входити жироуловлювачі, установки для ультрафіолетового знезараження води та інше обладнання.

Механічне очищення на очинсних спорудах


В сучасних локальних очисних спорудах блок механічного очищення води комплектують спеціальними гратами і ситами. Вони готують забруднену воду до попередної фізико-хімічної очистки, видаляючи з неї до 75%:

  • нафтопродуктів;
  • піску;
  • домішок мінерального походження;
  • жирів і інших нерозчинних забруднень.

Для очищення відпрацьованого середовища від близьких по щільності з'єднань подібні очисні споруди можуть додатково комплектуватися нафтовиловлювачами або жироловками.

Фізико-хімічне очищення води на очисних спорудах

Для хімічного очищення відпрацьованого середовища в локальні очисні споруди дозують спеціальні реагенти. Ці хімічні речовини перетворюють забруднення в осад у вигляді пластівців.

У комплект споруд для фізико-хімічної очистки стоків входять:

  • установки для дозованої подачі реагенту;
  • обладнання для змішування реагентів зі стоками;
  • камери, в яких забруднення перетворюються в пластівці;
  • відстійники для затримання сполук і речовин, що випали в осад.

Біологічне очищення стічних вод на очисних спорудах

Біологічні очисні споруди призначені для біологічного водоочищення. У них стоки доочищають після фізико-хімічної очистки за допомогою активного мулу – спеціальних мікроорганізмів. Мул харчується органічними забрудненнями, і виділяє спеціальні ферменти, які розкладають органіку.

Дезінфекція або знезараження стоків

Це завершальний етап водоочищення, на якому з відпрацьованого середовища видаляються шкідливі бактерії. При проектуванні очисних споруд для біологічного очищення можуть застосовуватися кілька технологій:

  1. Знезараження води ультрафіолетом.
  2. Озонування (окислення).
  3. Хлорування.

Індивідуальний розрахунок очисних споруд

При індивідуальному розрахунку очисних споруд стічних вод враховується цілий ряд факторів:

  • достовірна інформація про підприємство або об'єкт, на якому будуть встановлюватися очисні споруди: сфера діяльності, джерела утворення стічних вод, види забруднень;
  • середньодобовий і середньогодинний об’єм стоків;
  • куди буде скидатися відпрацьована вода (каналізація, грунт або водойма);
  • нормативи, яким повинна відповідати очищена вода.

Від складу і об’єму стічних вод залежить комплектація, продуктивність і кінцева вартість очисних споруд, які необхідно встановити на об'єкті.

Готові рішення для очищення стоків

Компанія «ЗІКО» пропонує виробничим і комунальним підприємствам Львова та України готові рішення для очищення стічних вод в різних сферах і галузях:

  • молочній;
  • м'ясопереробній;
  • комунальній (очищення стічних вод зливових каналізацій).

Ми також пропонуємо готове рішення для очищення побутових стоків при відсутності централізованої каналізації – модульно-блочну біосистему ЗІКО. У комплект устаткування входить блок для очищення побутових стоків від бруду і дренажно-акумуляційні система.

Принцип роботи біосистеми ЗІКО:

  1. На початковому етапі, при проходженні через кошики-камери, побутові стоки піддаються механічному очищенню.
  2. Після цього забруднена вода потрапляє в анаеробну зону, де в процесі денітрифікації з неї видаляються органічні домішки.
  3. Наступний етап – аерація. Вода насичується киснем, що сприяє більш якісному очищенню середовища.
  4. На завершальному етапі вода відстоюється, знезаражується озоном і виводиться в дренажну систему.

Для уточнення комплектації, характеристик і вартості очисних споруд, ви можете зв'язатися з менеджерами компанії за наданими в розділі «Контакти» електронною поштою або телефоном. Фахівці проконсультують по будь-яких питаннях, уточнять деталі і запропонують найбільш ефективне і економічне устаткування для очищення побутових та стічних вод від забруднень.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :