Механічне очищення промислових стоків

 

Інжинірингова компанія «ЗІКО» пропонує готові рішення для фізико-хімічного, біологічного та механічного очищення стічних вод підприємств і каналізацій. Ми проводимо детальний аналіз відпрацьованого середовища, за результатами якого проектуються системи, підбирається обладнання і методи водоочищення.

Фахівці компанії монтують, обслуговують, ремонтують установки для механічного очищення стічних вод і консультують з питань вибору обладнання. На весь комплекс послуг надається гарантія якості.

Механічні методи очищення стічних вод

У процесі механічної очистки стічних вод з середовища відокремлюються тверді і зважені частинки. Це попередній етап підготовки стоків до скидання або повторного використання, в процесі якого середовище готується до біологічної або фізико-хімічної очистки.

Основні механічні методи очищення стічних вод підприємств або каналізаційних систем:

 1. Проціджування. Це первинний щабель очищення води, в процесі якого стоки пропускаються через решітки для очищення стічних вод, які затримують волокна і нерозчинні домішки.
 2. Відстоювання — з стічних вод видаляються зважені частинки. Метод заснований на дії сил гравітації — забруднення опускаються на дно ємності для відстоювання.
 3. Фільтрування — відділення зважених речовин шляхом проходження стоків через дрібнопористий сітки або пористі матеріали (антрацит, кварцовий пісок, гравій або інший матеріал).
 4. Центрифугування стоків в гидроциклонах — відділення твердих частинок в потоці обертових середовищ.

Після механічного водоочищення проводиться зневоднення осаду стічних вод, воно також складається з декількох етапів:

 1. Підготовчого. Попереднє зневоднення осаду стічних вод здійснюється за допомогою фільтрів-пресів шляхом кондиціонування органічною флокуляцією — агрегуванням осаду за допомогою флокулянтів. Це сприяє підвищенню віддачі осадом води.
 2. Основного. Отриманий після попереднього етапу зневоднення осаду стічних вод шар затверділих частинок покривається негашеним вапном і перетворюється в гранули. В процесі реакції температура шару затверділих частинок зростає до + 80 ° С. Це сприяє зневодненню і знезараженню осаду.
 3. Фінального — остаточного зневоднення осаду стічних вод шляхом механічної дії (відцентровою силою, розрядженням або тиском) на шар затверділих частинок.

Споруди для механічного очищення стічних вод

Основні елементи споруд для механічного очищення стічних вод від забруднень:

 • решітки;
 • пісколовки;
 • відстійники.


За допомогою решіток для очищення стічних вод з середовища видаляються великі плаваючі забруднення. Грати можуть бути рухомими і нерухомими. Вони встановлюються під кутом 65-75 ° до горизонту. В процесі експлуатації решітки для очищення стічних вод потрібно регулярно очищати від налиплих забруднень.

Пісколовки призначаються для очищення стічних вод від мінеральних забруднень. Швидкість проходження стічних вод через пісколовки повинна бути такою, щоб у них осідали тільки важкі мінеральні забруднення, а органічні або більш дрібні частинки відносилися потоком води. Залежно від напрямку руху стоків пісколовки діляться на 3 типи:

 1. Горизонтальні.
 2. Вертикальні.
 3. Щілинні — стоки протікають по дну спеціального каналу, де відокремлюються домішки і пісок.

Відстійники (жироловки) — це резервуари для механічного очищення стічних вод, в яких з рухомого вертикально або горизонтально середовища виділяються домішки. Вони можуть як осідати на дні резервуарів, так і спливати на поверхню води.

Переваги механічного очищення стічних вод

Різні механічні методи очищення стічних вод дозволяють видаляти з середовища:

 • великі сторонні включення;
 • спливаючі на поверхню стоків жири;
 • пісок і інші мінерали.

Правильно підібраний метод механічного очищення стічної води дозволяє максимально якісно підготувати середовище до подальшої фізичної, хімічної або біологічної очистки.

У нас можна за доступною ціною купити готові рішення для механічного очищення стічних вод промислових підприємств і каналізації. Фахівці компанії «ЗІКО» готові виїхати на об'єкт, провести детальний аналіз стоків і запропонувати максимально ефективне обладнання для водоочищення.

Детальну консультацію з питань якості, характеристик, продуктивності і вартості обладнання для механічного очищення стічних вод можна отримати, зателефонувавши на вказаний в розділі «Контакти» номер телефону. Заявки на проектування, розробку систем водоочистки, поставку та монтаж обладнання також приймаються на електронну пошту компанії.