Очищення води для промислових котлів та парогенераторів

Котельні обігрівають будинки, цілі міста і селища. Ці установки використовуються для обігріву державних установ і виробничих площ на фабриках або заводах. Попередня хімводопідготовка котельні дозволяє зробити воду м'якше, очистити її від різних домішок і хлору. Це підвищує ефективність роботи котельні та збільшує експлуатаційний термін обладнання.

Типова схема системи хімводопідготовки котельні


Переваги хімподготовки котельні

Варто виділити такі переваги хімводоподготовки котельні:

 • попередження проблем, що виникають при використанні неочищеної (жорсткої) води, що в кінцевому результаті обходиться дешевше ремонту зламаного обладнання;
 • попередня водопідготовка для котельні дозволяє виключити ймовірність аварій і виходу обладнання з ладу через утворення накипу;
 • системи хімічної підготовки води для котелень не вимагають постійного обслуговування – потрібен тільки періодичний сервіс і контроль роботи обладнання.

Якісна водопідготовка для котлів дозволяє уникнути утворення накипу і запобігає можливості корозії котлового обладнання. Це забезпечує безперебійну роботу котелень в процесі всього періоду експлуатації.

Принципова схема лінії підготовки води для котельні складається з такого обладнання:

 1. Фільтр для очистки води з міського водопроводу від механічних забруднень. Він захищає водоочисне обладнання і автоматику від механічних та великодисперсних зважених часток.
 2. Пом’якшувальна установка, що знижує до потрібних показників жорсткість води.
 3. Бак для зберігання підживлювальної води. При регенерації установки пом'якшення в процесі водопідготовки для котлів цей бак забезпечує підживлення системи водою.
 4. Станція дозування. Вона підвищує за допомогою хімічних реагентів pH робочого середовища, що знижує показник корозії, збільшуючи термін експлуатації обладнання.

Очищення води для парогенераторів

Як і при водопідготовці для котельні, очищення води для парогенераторів забезпечує пом'якшення, знезалізнення робочого середовища, видаляє з нього механічні частинки.

Процес водоочищення для парогенераторів складається з декількох етапів:

 1. Вода зі свердловини або водопроводу подається в накопичувальний резервуар, з якого насосами перекачується на фільтр механічного очищення.
 2. Після видалення механічних домішок робоче середовище надходить в аераційну колону, де відбувається процес окислення різних домішок і розчиненого у воді заліза.
 3. На наступному етапі водопідготовки для котлів або парогенераторів відбувається осадження окислених домішок і заліза. Цей процес відбувається в каталітичному фільтрі-знезаражувачі зі спеціальним завантаженням.
 4. Далі освітлена вода пом’якшується. На етапі пом'якшення її жорсткість знижується практично до нульового рівня.
 5. Після цього чиста вода подається в накопичувальний резервуар, з якого насосами перекачується вже в парогенератор.
 6. На напірній лінії, по якій подають за допомогою насосів на парогенератор воду, встановлений витратомір. Він зчитує інформацію про витрати води і передає її насосові-дозаторові, який впорскує в воду, що подається на парогенератор, спеціальний реагент для зниження показника кислотності.

Варто враховувати, що в кожному випадку під потреби клієнта наші фахівці підбирають оптимальний набір обладнання, який забезпечує воду необхідної якості при оптимальних витратах.

Устаткування і готові рішення водопідготовки для котелень

Компанія «ЗІКО» пропонує обладнання для хімводопідготовки котельні і готові рішення для очищення води для парогенераторів. Ми поставляємо та монтуємо готові установки і комплектуючі для систем водоочистки і водопідготовки по всій Україні.

Компанія гарантує високу якість систем хімводопідготовки для котелень і відповідність обладнання вимогам стандартів якості та безпеки.

Наявність представництв компанії в усіх регіонах країни дозволяє нам гарантувати своєчасну доставку, швидкий та якісний монтаж і запуск систем водопідготовки та водоочищення.

З усіх питань замовники можуть проконсультуватися з нашими менеджерами, залишивши заявку у формі внизу. Ми також приймаємо заявки на поставку обладнання на електронну пошту в розділі «Контакти».


Розсилка