Системи зворотного осмосу для підприємств

Щодня власники бізнесу та головні технологи шукають напрямки вдосконалення власної діяльності, покращення якості виробництва, задоволення потреб власних клієнтів. Особливо гостро ці потреби постають на харчових виробництвах, які знаходяться в умовах сильної ринкової конкуренції та поступового переходу до європейських норм виробництва. Важливим в даному аспекті є використання води, що відповідає вітчизняним та закордонним нормам та законам 

Промислова система зворотного осмосу – це один з сучасних найефективніших варіантів очистки води не лише для питних потреб, але й приведення її до відповідності нормам виробництва. Система здатна видалити 99 % забруднень, зокрема: механічні домішки; органіку;хлор і хлорорганику; важкі метали; залізо і марганець; віруси і бактерії. Це гарантує не лише безпеку, але й відмінні смаковаі характеристики кінцевої продукції. 

Промислова система зворотного осмосу може адаптуватися для очищення води у різних галузях промислових підприємств, оскільки її продуктивність може коливається від 50 до 50000 л/год. а саме: 

  • фармацевтична галузь: вимагає високоочищеної води для виробничих цілей - вода є найбільш поширеним інгредієнтом серед усіх фармацевтичних препаратів. Системи зворотного осмосу можуть обробляти і дезінфікувати воду на промисловому рівні для підготовки її до фармацевтичних норм виробництва.
  • для багатьох клінінгових компаній, автомийок, вода, яка не була належним чином відфільтрована, може викликати утворення накипу і, можливо, залишатиме білі або сірі плями води на щойно очищених поверхнях. Системи зворотного осмосу  можуть знижують до мінімуму жорсткість очищеної води, видаляючи розчинні солі, які викликають утворення накипу, і, в свою чергу, підвищують якість обслуговування багатьох комерційних і промислових підприємств. Окрім того, чиста вода для клінінгових компаній та автомийок гарантує довговічність дорогого обладнання, що використовується даними підприємствами.
  • промислова система зворотного осмосу буде корисна при виробництві, переробці і упаковці харчових продуктів, адже видаляє багато забруднень, біоорганічних речовин і бактерії що можуть вплинути на смак, запах  і безпечність готової продукції.
  • енергетика. Вода високого ступеня очищення відмінно підходить для поглинання тепла - це робить її ідеальною для технології водяного охолодження. Якщо тепло не утилізовано належним чином, воно може привести до пошкодження генераторів. Також вода, одержана з наших систем зворотного осмосу може використовуватися в якості напівпровідника. Залежно від рівня і типів домішок у вихідній воді, вода може ізолювати або проводити електрику, що робить її життєво важливою для промислових електричних систем.
  • готелі - це ще одна комерційна організація, яка може отримати вигоду з систем зворотного осмосу, які  в поєднанні з пом'якшувачами, забезпечують велику кількість чистої води для споживання людиною і використання в готельняз, кафе, ресторанах і барах. Потрібно відзначити, що до прикладу, сучасні кавомашини і кавові автомати розраховані на ідеально чисту воду, адже накип, що виникає при використанні водопровідної води дуже швидко виведе з ладу примхливі деталі кавомашини, що призведе до простоїв і дорогого ремонту, що є збитково для бізнесу

Промислова система зворотного осмосу складається з наступних частин: 

  • Фільтр попереднього очищення вхідної води;
  • Насос високого тиску;
  • Одна або декілька  зворотноосмотичних мембран, які розміщені паралельно або послідовно;
  • Трубна обв’язка, яка нанесена на раму і комплект пускової системи;
  • Контрольно-вимірювальні прилади і апаратуру.

Установка керується спеціально призначеним контролером, за допомогою програми.

В процесі зворотного осмосу вода проходить через механічний елемент, який ефективно утримує забруднення, пропускаючи виключно молекули води і розчиненого в ній кисню. Видаляється велика частка механічних домішок, а саме грубодисперсні забруднення, які здатні пошкодити чутливу мембрану системи зворотного осмосу.

Після цього вода під тиском насосу протискається через мембрану, у якій вода демінералізується. Більша частина очищеної води йде на подальше використання, а менша  частина зворотним потоком промиває мембрану та зливається  в каналізацію. Система зворотного осмосу має одні з найкращих економічних показників по собівартості очищеної води. Вартість 1 л очищеної води системою промислового осмосу коштує близько – 2 коп.

Для специфічних виробництв, які потребують певного мінерального складу кінцевих продуктів (наприклад мінеральна вода), можливе додаткове встановлення станції мінералізації.

Особливості експлуатації промислової системи зворотного осмосу

Контроль стану роботи промислової системи зворотного осмосу, простий і полягає у вимірюванні електропровідності води на виході (оскільки найважче видаляються саме «легкі» іони) і продуктивності (ці прилади вже вбудовані в промислові системи). Збільшення електропровідності і падіння продуктивності свідчить про необхідність промивання або заміни мембрани.

Обслуговування системи передбачає регулярну заміну картриджів попереднього очищення води не рідше одного разу на 3 місяці, що убезпечить вас від пошкодження або руйнування мембрани. Для отримання очищеної води незмінної якості рекомендовано проводити хімічну промивку зворотноосмотичної мембрани не рідше двох разів на рік за допомогою станції хімічної промивки та спеціальних реагентів.

Обов'язковою умовою безпечної експлуатації установки є її щоденна робота не менше 1 години в день. У разі тривалого простою (більше 48 годин) повинна виконуватися хімічна консервація мембранних елементів. Рекомендується перекрити подачу води на систему, а також законсервувати мембранні елементи з використанням спеціального розчину - це дозволить зберегти працездатність мембран при простоюванні.

Підсумовуючи, в сьогоденних умовах очищення води за допомогою процесу зворотного осмосу є неминуче, оскільки забезпечує виробництво безпечною водою, з одного боку, та дозволяє скоротити експлуатаційні витрати на обладнання і дотримуватись виконання вимог до якості промислового використання води, з іншого боку.

У вас виникли додаткові запитання? Зверніться до нас і ми з радістю проконсультуємо Вас!

Розсилка