Системи зворотного осмосу для підприємств

Щодня власники бізнесу та головні технологи шукають напрямки вдосконалення власної діяльності, покращення якості виробництва, задоволення потреб власних клієнтів. Особливо гостро ці потреби постають на харчових виробництвах, які знаходяться в умовах сильної ринкової конкуренції та поступового переходу до європейських норм виробництва. Важливим в даному аспекті є використання води, що відповідає вітчизняним та закордонним нормам та законам 

Промислова система зворотного осмосу – це один з сучасних найефективніших варіантів очистки води не лише для питних потреб, але й приведення її до відповідності нормам виробництва. Система здатна видалити 99 % забруднень, зокрема: механічні домішки; органіку;хлор і хлорорганику; важкі метали; залізо і марганець; віруси і бактерії. Це гарантує не лише безпеку, але й відмінні смаковаі характеристики кінцевої продукції. 

Промислова система зворотного осмосу може адаптуватися для очищення води у різних галузях промислових підприємств, оскільки її продуктивність може коливається від 50 до 50000 л/год. а саме: 

  • фармацевтична галузь: вимагає високоочищеної води для виробничих цілей - вода є найбільш поширеним інгредієнтом серед усіх фармацевтичних препаратів. Системи зворотного осмосу можуть обробляти і дезінфікувати воду на промисловому рівні для підготовки її до фармацевтичних норм виробництва.
  • для багатьох клінінгових компаній, автомийок, вода, яка не була належним чином відфільтрована, може викликати утворення накипу і, можливо, залишатиме білі або сірі плями води на щойно очищених поверхнях. Системи зворотного осмосу  можуть знижують до мінімуму жорсткість очищеної води, видаляючи розчинні солі, які викликають утворення накипу, і, в свою чергу, підвищують якість обслуговування багатьох комерційних і промислових підприємств. Окрім того, чиста вода для клінінгових компаній та автомийок гарантує довговічність дорогого обладнання, що використовується даними підприємствами.
  • промислова система зворотного осмосу буде корисна при виробництві, переробці і упаковці харчових продуктів, адже видаляє багато забруднень, біоорганічних речовин і бактерії що можуть вплинути на смак, запах  і безпечність готової продукції.
  • енергетика. Вода високого ступеня очищення відмінно підходить для поглинання тепла - це робить її ідеальною для технології водяного охолодження. Якщо тепло не утилізовано належним чином, воно може привести до пошкодження генераторів. Також вода, одержана з наших систем зворотного осмосу може використовуватися в якості напівпровідника. Залежно від рівня і типів домішок у вихідній воді, вода може ізолювати або проводити електрику, що робить її життєво важливою для промислових електричних систем.
  • готелі - це ще одна комерційна організація, яка може отримати вигоду з систем зворотного осмосу, які  в поєднанні з пом'якшувачами, забезпечують велику кількість чистої води для споживання людиною і використання в готельняз, кафе, ресторанах і барах. Потрібно відзначити, що до прикладу, сучасні кавомашини і кавові автомати розраховані на ідеально чисту воду, адже накип, що виникає при використанні водопровідної води дуже швидко виведе з ладу примхливі деталі кавомашини, що призведе до простоїв і дорогого ремонту, що є збитково для бізнесу

Промислова система зворотного осмосу складається з наступних частин: 

  • Фільтр попереднього очищення вхідної води;
  • Насос високого тиску;
  • Одна або декілька  зворотноосмотичних мембран, які розміщені паралельно або послідовно;
  • Трубна обв’язка, яка нанесена на раму і комплект пускової системи;
  • Контрольно-вимірювальні прилади і апаратуру.

Установка керується спеціально призначеним контролером, за допомогою програми.

В процесі зворотного осмосу вода проходить через механічний елемент, який ефективно утримує забруднення, пропускаючи виключно молекули води і розчиненого в ній кисню. Видаляється велика частка механічних домішок, а саме грубодисперсні забруднення, які здатні пошкодити чутливу мембрану системи зворотного осмосу.

Після цього вода під тиском насосу протискається через мембрану, у якій вода демінералізується. Більша частина очищеної води йде на подальше використання, а менша  частина зворотним потоком промиває мембрану та зливається  в каналізацію. Система зворотного осмосу має одні з найкращих економічних показників по собівартості очищеної води. Вартість 1 л очищеної води системою промислового осмосу коштує близько – 2 коп.

Для специфічних виробництв, які потребують певного мінерального складу кінцевих продуктів (наприклад мінеральна вода), можливе додаткове встановлення станції мінералізації.

Особливості експлуатації промислової системи зворотного осмосу

Контроль стану роботи промислової системи зворотного осмосу, простий і полягає у вимірюванні електропровідності води на виході (оскільки найважче видаляються саме «легкі» іони) і продуктивності (ці прилади вже вбудовані в промислові системи). Збільшення електропровідності і падіння продуктивності свідчить про необхідність промивання або заміни мембрани.

Обслуговування системи передбачає регулярну заміну картриджів попереднього очищення води не рідше одного разу на 3 місяці, що убезпечить вас від пошкодження або руйнування мембрани. Для отримання очищеної води незмінної якості рекомендовано проводити хімічну промивку зворотноосмотичної мембрани не рідше двох разів на рік за допомогою станції хімічної промивки та спеціальних реагентів.

Обов'язковою умовою безпечної експлуатації установки є її щоденна робота не менше 1 години в день. У разі тривалого простою (більше 48 годин) повинна виконуватися хімічна консервація мембранних елементів. Рекомендується перекрити подачу води на систему, а також законсервувати мембранні елементи з використанням спеціального розчину - це дозволить зберегти працездатність мембран при простоюванні.

Підсумовуючи, в сьогоденних умовах очищення води за допомогою процесу зворотного осмосу є неминуче, оскільки забезпечує виробництво безпечною водою, з одного боку, та дозволяє скоротити експлуатаційні витрати на обладнання і дотримуватись виконання вимог до якості промислового використання води, з іншого боку.

Чому воду на промислових підприємствах потрібно очищати

Чому воду на промислових підприємствах потрібно очищати

Пропоновані Компанією «ЗІКО» промисловий зворотний осмос та інші типи фільтрів для очищення води дозволяють збільшувати термін експлуатації обладнання та покращувати якість продукції, що виробляється. Значно знижуються фінансові витрати на обслуговування, ремонт або заміну обладнання, що контактує з водою. Зростає попит на продукцію, виготовлену з допомогою якісно очищеної води.

Грамотно спроектований з урахуванням потреб технологічних процесів промисловий зворотний осмос видаляє більшість розчинених у воді речовин. У процесі продавлювання вихідного розчину через напівпроникну мембрану (у зворотному для осмосу напрямку) він стає менш концентрованим. Подібний фільтр здатний очищувати воду від наявних у ній забруднень розміром від 0,001 до 0,0001 мкм. Завдяки цьому з неї видаляється до 99,8% домішок.

Очищена установкою промислового зворотного осмосу вода дозволяє:

• Підвищувати коефіцієнт корисної дії водогрійних та парових котлів, запобігати корозії трубопроводів та ліній конденсату.

• Підвищувати якість та безпеку мінералізованої, питної води, спиртних, безалкогольних, будь-яких інших напоїв, соків, покращувати їх органолептичні характеристики.

• Максимально покращувати та підвищувати якість, безпеку та відповідність продукції вимогам стандартів у різних галузях.

• Демінералізувати воду на автомийках та у пральних, що виключає прояв випадання солей жорсткості у вигляді плям та опадів.

• Очищати надмірно солону або опрісняти морську воду.

• Видаляти з води всі можливі забруднення, у тому числі бактеріальні, наприклад, у ресторанах, кафе та офісах, що покращує органолептичні характеристики води, приготовлених продуктів та унеможливлює ризик негативного впливу на здоров'я людей.

У всіх галузях промисловості очищена за допомогою установок зворотного осмосу вода повністю виключає ризик появи на стінках обладнання осаду або накипу. Це значно збільшує термін його експлуатації та унеможливлює простої підприємств через подібні проблеми.

Навіщо вашому підприємству промисловий зворотний осмос

Чому воду на промислових підприємствах потрібно очищати

Монтаж на підприємстві промислового зворотного осмосу дозволяє отримувати у необхідному обсязі практично ідеально очищену воду, незалежно від початкового складу вихідного середовища. Що це дає:

• така вода може безпечно використовуватися для приготування харчових продуктів, пиття, застосування як у побутових, так і виробничих цілях без кип'ятіння;

• з неї видаляються всі мікроелементи, що виключає ризик виходу з експлуатації обладнання через відкладення осаду чи накип;

• трубопроводи та обладнання не забиваються, не зазнають негативного впливу корозії;

• у котлах та нагрівальних приладах не утворюється накип, що знижує їх ефективність та термін експлуатації;

• у теплоенергетичному секторі очищена установкою промислового зворотного осмосу вода знижує споживання електроенергії та дозволяє заощаджувати значні кошти на очищенні стічних вод;

• технологія не вимагає застосування реагентів, тому не потрібно очищати стоки під час їх скидання в каналізацію.

Важливим чинником доцільності впровадження технології є універсальність систем промислового зворотного осмосу, що очищають воду температурою до 450 С. Установки також здатні очищувати вже використану воду та повторно застосовувати її в технологічних процесах, що дозволяє заощаджувати цей далеко не дешевий ресурс.

Чому зворотний осмос — оптимальне та вигідне рішення для очищення води на промисловому підприємстві

Потрібно забезпечити всі технологічні процеси на Вашому підприємстві якісно очищеною водою? Найбільш оптимальне в конструктивному плані та економічне з фінансової точки зору рішення — промисловий зворотний осмос. І ось чому:

1. Це універсальна розробка. З води видаляються відразу всі можливі забруднення — органічні домішки, розчинені солі, бактерії та мікроби.

2. У рази знижується окиснюваність, повністю видаляється каламутність та кольоровість. Вода очищається практично до ідеального стану, за хімічними та органолептичними характеристиками вона прирівнюється до талої льодовикової води.

3. Компактність подібних систем дозволяє заощаджувати корисну площу.

4. Висока надійність технології. Ремонтопридатність обладнання та низькі експлуатаційні витрати.

5. Екологічність методу — для регенерації води в промислових установках зворотного осмосу не потрібно використання лугів, кислот або солей, шкідливих для довкілля та здоров'я людей.

6. Невисока у порівнянні з іншими технологіями енергоємність знесолення.

Перераховані вище переваги дозволяють заощаджувати значні кошти на ремонті, заміні, обслуговуванні обладнання та оплаті рахунків за електроенергію. Надійність методу виключає ризик простою підприємства через поломку систем або технологічного обладнання через погану якість води. Значно знижується собівартість товарів, підвищується їх конкурентоспроможність та зростає попит на продукцію через її доступність та високу якість.

Термін служби промислового зворотного осмосу

Термін служби промислового зворотного осмосу

Різні виробники вказують різні терміни експлуатації промислових систем зворотного осмосу. У середньому це від 1,5 до 4-х років. Це залежить від кількох факторів:

1. Наявність хлору у воді. Мембрана виготовляється з поліамідної плівки, яка чутлива до тривалого впливу хлору.

2. Забрудненість розчину. Присутні в неочищеній воді у великій кількості механічні домішки (глина, пісок, крейда, мул, іржа) скорочують термін служби мембрани.

3. Жорсткість води. Чим вона вища, тим швидше на поверхні картриджа утворюється нерозчинна «кірка» із солей жорсткості, що блокує проходження води через соти мембрани.

Щоб уникнути перерахованих вище проблем і значно збільшити термін експлуатації системи промислового зворотного осмосу, потрібно організувати попереднє очищення води.

Ще один фактор, що впливає на термін експлуатації та продуктивність зворотного осмосу — справність елементів автоматики системи. Якщо, наприклад, вийдуть з ладу зворотний або чотириходовий клапани, то на мембрану під тиском подаватиметься надлишковий об'єм води. Це знизить термін служби та ефективність фільтруючого елемента.

Також важливо стежити за чистотою обмежувача дренажу. Якщо він забитий забрудненнями, це не дозволить ефективно промивати осмотичну мембрану, внаслідок чого мембранний конверт буде завжди засоленим.

Підготовка води для встановлення промислового зворотного осмосу

Щоб зменшити концентрацію хлору у вихідному розчині та продовжити експлуатаційний термін промислового зворотного осмосу, потрібно обов'язково встановлювати на вході в систему вугільний картридж для попереднього очищення води.

Для видалення з вихідної води механічних домішок та підтримки на належному рівні ефективності промислової установки зворотного осмосу рекомендується передбачити автоматичну систему мультимедійного очищення води.

Щоб знизити жорсткість вихідної води перед подачею на систему зворотного осмосу, на вході передбачається встановлення фільтра пом'якшення води або станції дозування антискаланту.

У вас виникли додаткові запитання? Зверніться до нас і ми з радістю проконсультуємо Вас!