Промислові дренажні насоси для брудної води

Промислові дренажні насоси для брудної води

Промисловість нерідко ставить здачі по відкачці води з включеннями твердих частин, або рідин.

Гірничодобувна промисловість, наприклад, перекачує воду змішану з корисними копалинами і таким чином підіймає їх з надр землі до виробничої ділянки. Водоканали перекачують стічні води, каналізацію, промислові або будівельні відходи які потрапили до стічних систем, відкачують аварійні затоплення, тощо. 

Одними з найбільш ходовим типом насосів є дренажний насос. Дренажні насоси призначено для відводу або видалення забруднених вод або інших рідин, які накопичуються у технологічному процесі, внаслідок природних явищ, або аварійних випадків. Дренажі помпи можуть використовуватись як стаціонарно у відстійниках, приямках, злівнівках та інших спорудах і резервуарах, так і для переносної мобільної установки, відкачка затоплених приміщень, осушення колодязів та шахт, дренаж фекальних мас,  тимчасова заміна стаціонарним горизонтальним насосам. У свою чергу Дренажні насоси для брудної води діляться на Занурені, Поверхневі, Напівзанурені, Гвинтові.

Зануренні дренажні насоси для брудної води

По конструкції Дренажні насоси  переважно є відцентровим вертикальним моноблочным одноступінчастим занурювальним насосом. Може виготовлятися у виконанні із водяною сорочкою охолодження. Приводом є герметичний асинхронний електродвигун. Ущільнення валу насоса – торцеве або подвійне торцеве з масляною камерою.

Переваги дренажних насосів для брудної води:

● Легкозйомний фільтр для очищення

● Висока надійність та тривалий термін служб;

● Відмінна якість використовуваних матеріалів

● Простота в обслуговуванні та експлуатації

● Високий ККД

● Допускають роботу у всьому інтервалі напірної характеристики

● Зносостійке відкрите робоче колесо забезпечує стабільні параметри

Монтаж насоса зануреного дренажного насосу для брудної води:

Робоче положення насоса дренажного насосу вертикальне, при цьому він повинен бути повністю у воді для надійного охолодження електродвигуна. Занурення електронасоса у воду необхідно проводити за допомогою троса для виключення зусиль, що розтягують на кабель живлення. Інсталяція зануреного дренажного насосу на об'єкті може бути виконана як стаціонарно, з жорстким трубопроводом, так і мобільно з гнучким.

Промислові дренажні насоси для брудної води випускається як в однофазному виконанні, так і трифазному виконанні, можуть бути призначені для експлуатації у вибухо- та пожежонебезпечних умовах (крім насосів у виконанні Ех).

Поверхневі дренажні насоси для брудної води

Поверхневі самовсмоктуючі дренажні насоси для брудної води зроблені для відкачки стічної води, застосовуються коли вода знаходиться на глибині не більше ніж 7-8 метрів від рівня центру вала насоса. Такий тип насосів буде зручним при дренажі затопленого цоколя, або підземного резервуару, достатньо кинути шланг у невелике вікно і почати відкачку). Треба пам’ятати, що на висоту всмоктування впливає температура робочої рідини та її густина. Наприклад якщо температура рідини буде +85 градусів за Цельсієм, то висота самовсмоктування буде не більше 1 метра. Насоси самовсмоктуючі поверхневі - зовнішні (ненавантажені) дренажні насоси для перекачування брудної води, що містить частинки у зваженому стані. Максимальна концентрація домішок - 25% за обсягом рідини, що перекачується. Для води із великим вмістом твердих речовин призначені шламові насоси. Поверхневі дренажні насоси переважно є самовсмоктуючий, горизонтальними відцентровими агрегатами з вбудованим зворотним клапаном з приводом від електродвигуна чи ДВЗ на сталевій зварній рамі, з колесами або у вигляді санок.

На кінці всмоктуючого шланга встановлюється грибок - фільтр, що запобігає засмоктування надто великого каміння, яке може пошкодити насос.

Мембранні дренажні насоси для брудної води

Мембранні або діафрагмові пневматичні насоси призначені для перекачування рідини з в'язкістю до 25000 сП при температурі до 100-120 °C.

Принцип дії мембранного насосу. Працюють від стисненого повітря. 

Мембранні насоси використовують для перекачування: кислот, лугів, клею, лаків, фарб, смоли, пульпи, керамічного шлікера, джемів, желе, соусів, шоколаду, крему, горіхової олії, соків, сиропів, вина, харчових відходів, відпрацьованого сусла, дрож , хімічних стоків та інших рідин.

Напівзанурені дренажні насоси для брудної води

Насос напівзанурений вертикальний дренажний служать для перекачування чистої або брудної води у водопровідних та каналізаційних мережах. Вони відрізняються досить малими габаритами, прості в експлуатації та мають низький шумовий поріг. Завдяки таким перевагам насос напів занурювальний застосовується в багатьох сферах, таких як опалення, водопостачання, дренаж, зрошення та багато іншого. За допомогою такого агрегату здійснюється підйом рідини за рахунок підвищення тиску. У комплектацію також входить електродвигун.

Процес монтажу може відрізнятись тільки від виду та призначення насоса. Існує мобільний вигляд, установка якого полягає у зануренні в рідину та закріпленні електродвигуна за допомогою поплавка. При цьому необхідно забезпечити добрий запас кабелю живлення. Для того, щоб відвести брудну воду, використовують гнучкі шланги різної довжини.

Напівзанурені дренажні насоси для брудної води - фекально-грязьові насосні агрегати (електродвигун повинен знаходитися над рідиною, що перекачується, а насосна частина занурюється), призначені для відкачування чистих рідин, фекальних вод, рідин з будівельним шламом розміром до 15 мм. Застосовуються в септиках, стічних ямах, для осушення траншей і котлованів, відкачування фекальних рідин, рідкого торфу, мулу, сапропелю, роздачі рідких кормів у тваринництві, в нафтовій промисловості для перекачування нафти, нафтошламу, темних нафтопродуктів.

Агрегати призначені для експлуатації в закритих приміщеннях без штучно регульованих кліматичних умов або на відкритих майданчиках при температурі рідини, що перекачується, від +1ºС до +60ºС і відносної вологості не більше 70% при +25ºС.

Насоси на замовлення можуть комплектуватися вибухозахищении електродвигунами.

Гвинтові дренажні насоси для брудної води

Поверхневі гвинтові насоси для брудної води є ідеальним рішенням для перекачування різних стічних мас, у т.ч. агресивних, газомістких, абразивних, а також середовищ з найвищим ступенем в'язкості з консистенцією не здатною до плинності. Цей вид насосного обладнання по-своєму унікальний. Гвинтові горизонтальні насоси об'ємного типу успішно виконують задачі з перекачуванням рідких речовин із вмістом твердих фракцій. Гвинтові дренажні насоси для брудної води мають високу надійність, вони економічні і прості в експлуатації, мають високу ремонтопридатність.

Вертикальні гвинтові дренажні насоси для брудної води створені для таких галузей промисловості, як нафтогазова, хімічна, харчова, гірничодобувна, целюлозно-паперової та ін., а також у металургії та на очисних спорудах. Наші насоси застосовуються для виконання найскладніших задач з перекачки в'язких, високов'язких, хімічних, мультифазних, абразивних та газомістких середовищ. Гвинтові напів занурені насоси добре підходять для дренажу різних середовищ, з включеннями та без них, з різних ємностей та резервуарів, цистерн, підземних озер та свердловин. А також для таких нестандартних завдань як усунення аварійних розливів середовища.

      Універсальність системи вертикальних гвинтових дренажних насосів для брудної води поєднує багато позитивних властивостей інших видів насосів:

● не має всмоктувального та напірного клапанів – безклапанна конструкція;

● число обертів ротора пропорційно величині подачі при стабільному тиску;

● можливість змінювати напрямок потоку рідини (при комплектації спеціальним мотор-редуктором за погодженням із замовником);

● має самовсмоктувальну здатність до 8м;

● перекачування неоднорідних, газомістких та абразивних середовищ, таких, що містять міцні та волокнисті речовини з консистенцією, не здатною до плинності;

● перекачує високов'язкі середовища;

● можливість застосування для дозування;

● не спінює речовину, що перекачується;

● працездатність із різними кутами нахилу.

Ціна дренажного насоса для брудної води в Україні

Саме цікаве питання для клієнта є ціна, на другому місці наявність. Так, ми звикли купувати обладнання за гострої потреби, але все ж таки правильно купувати планово, завжди мати резервний насос щоб вчасно ремонтувати той що знаходиться в експлуатації. Такі дії заощадять власнику гроші і будуть гарантувати безаварійну роботу обладнання. 

Також треба розуміти, що “дорогих” чи “дешевих” насосів не буває, є насоси різної якості, ремонтопридатності та різним життєвим циклом експлуатації. Тому треба чітко розуміти свою технічну задачу, щоб наші фахівці змогли підібрати для Вас оптимальний варіант по ціні, якості та технічним параметрам. Потрібно знати тверді цифри. Коли клієнт каже “ну запропонуйте мені”, наступною фразою буде “а чого так дорого?”. 

Ціни на промислові дренажні насоси для брудної води будуть відрізнятись в залежності від типу насосу та країни виробника. Так наприклад найдешевшими будуть занурені насоси, бо мають просту конструкцію і розмір (від 8500 грн). Наступними по ціновій категорії будуть поверхневі самовсмоктуючі насоси (від 15000 грн). Далі гвинтові і вертикальні гвинтові (від 20 000 грн). Мембранні насоси мало того, що не самі дешеві, але вам ще буде потрібно забезпечити подачу повітря до насосу, але натомість ви отримуєте  дуже надійний насос який практично не буде ламатися (від 25000грн). Напівзанурені насоси за рахунок своєї конструкції (розмірів) будуть коштувати найдорожче, але це справжні промислові насоси, з високим показником ремонтопридатності і довгим строком служби (від 40000грн).  

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :