Молочні насоси

Молочні насоси

Робота молокопереробних підприємств без молочних насосів, неможлива! Молочні насоси так само важливі для промисловості, як серце, яке перекачує кров, для людей. Ті, які використовуються в харчовій промисловості та мають контакт з харчовими продуктами, повинні відповідати певним вимогам як щодо якості матеріалів, так і щодо конструкції, щоб підтримувати високу гігієну виробництва та мікробіологічну безпеку харчових продуктів.

Кожен елемент насоса, включеного в виробничу лінію, повинен бути виготовлений з матеріалів, дозволених для контакту з харчовим продуктом. Вимоги до молочних насосів у питаннях гігієни викладений консорціумом Європейської групи гігієнічної інженерії та дизайну (EHEDG). Всі рекомендації та вимоги при виробництві молочних насосів спрямовані на запобігання розвитку шкідливих мікроорганізмів, можливість очищення пристроїв, застосування матеріалів, висоту та геометрію поверхні, перевірку конструкції на очищення, стерилізацію, стійкість до розвитку мікроорганізми.

Усі молочні насоси мають відповідати вимогам Європейської Директиви щодо машин 2006/42/EC та двом найважливішим стандартам: NEN-EN-ISO 14159: Гігієнічні вимоги до конструкції машин та NEN-EN 1672-2: Машини для харчової промисловості – Основні поняття – Частина 2: Гігієнічні вимоги, а також спеціальні виробничі стандарти для виробників харчових продуктів, наприклад, належна виробнича практика - GMP, аналіз ризиків і критичні контрольні точки - HACCP, управління безпекою харчових продуктів ISO 22000 - вимоги до кожного учасника ланцюга виробництва харчових продуктів).

Загалом насоси можна розділити на відцентрові насоси та об’ємні насоси.

Відцентрові насоси - це насоси, які мають вбудоване робоче колесо з лопатями, яке, обертаючись з досить високою постійною швидкістю, приводить в рух рідини.

Об’ємні насоси працюють, проштовхуючи перекачувану рідину з простору всмоктування в простір нагнітання. Відцентрові насоси не мають всмоктувальної здатності, а мембранні або гвинтові насоси мають одну з найвищих (хоча вони належать до одного сімейства об’ємних насосів).

Відцентрові насоси, як уже зазначалося, мають лопатевий імпелер на валу, що обертається. Завдання імпелера полягає в прискоренні руху рідини, яка протікає через крильчатку насоса. Результатом є прискорений рух частинок рідини, що створює падіння тиску на вході . Як наслідок, відбувається процес всмоктування рідини в насос.

Кінетична енергія рідини збільшується, рідина перекачується зсередини насосного пристрою в напірний трубопровід.

До основних типів робочих коліс відносяться закриті, напіввідкриті та відкриті. Закрите робоче колесо призначене для рідин без домішок і характеризується високим ККД. Це, однак, не означає, що закрите робоче колесо буде найкращим рішенням, адже експерти часто вказують на відкрите робоче колесо (про це ми пишемо нижче). Напіввідкрита крильчатка зазвичай використовується для слабо забруднених рідин або, наприклад, для неагресивних стічних вод. У разі відкритого робочого колеса можна перекачувати забруднені рідини без негативного впливу на роботу насоса. Однак варто зазначити, що всі відцентрові насоси з високими гігієнічними стандартами мають відкриті робочі колеса - їх легше підтримувати в чистоті і немає мертвих зон для осідання продукту. Слід звернути увагу на важливе питання механічних ущільнень і з'єднань.

Ринок пропонує широкий асортимент різних типів насосів, а також комплексне обслуговування та консультації щодо вибору насоса, який найбільше підходить для конкретного випадку. Можливостей дійсно багато. Кваліфіковані спеціалісти галузі знайдуть адекватне рішення поставленої проблеми та адаптують найкраще обладнання до зазначених потреб. Каталоги доступних на ринку насосів, які часто є «серцем» установки, постійно поповнюються новими рішеннями, вдосконаленнями існуючих пристроїв або новими сертифікатами.

Серед потужних гравців на ринку молочних насосів є виробник Spomasz Zamość.

виробник Spomasz Zamość.

SPOMASZ Zamość S.A. є виробником відцентрових молочних насосів, які використовуються в харчовій промисловості.

35 років досвіду у виробництві молочних насосів.

Все почалося з придбання ліцензії на виробництво молочних насосів серії GA.

Молочні насоси GA відомі нашим клієнтам з 1970-х років. Їх називали в минулому, а часто і зараз «молокогенераторами», вони заслуговують на назву найнадійнішої помпи.

Сьогодні SPOMASZ Zamość S.A. це виробник восьми типів насосів. Кожен тип має досить велику кількість типорозмірів.

 

 

Чому молочні насоси SPOMASZ?

Молочні насоси відповідають усім вимогам до обладнання що використовується при виготовленні харчових продуктів

Вони мають міцну конструкцію з високоякісних матеріалів.

Вони безпечні, довговічні, економічні та надійні в експлуатації.

Всі запчастини в наявності на складі.

Гарантійне та післягарантійне обслуговування з швидким реагуванням на запити клієнта.

Харчові насоси призначені для використання в харчовій промисловості.

Особливості харчових насосів від SPOMASZ Zamość S.A.:

Виготовлені з кислотостійкої сталі AISI316L

Шорсткість внутрішньої поверхні <0,8 мкм і в окремих випадках 0,4 мкм

Застосовані механічні ущільнення (внутрішні та зовнішні), розроблені таким чином, щоб забезпечити гігієну в процесі та очищення насоса в циклі CIP-мийки.

Конструкція насосів виключає можливість створення мертвих зон - закутків і щілин, куди утруднений доступ миючих та дезінфікуючих засобів.

Корпуси молочних насосів виготовлені з листів товщиною 6,0 мм за технологією холодного пресування, що гарантує стабільність роботи насосів в умовах змінного навантаження і впливає на довговічність механічних ущільнень.

Робочі колеса насосів - у більшості моделей (за винятком насоса GA) виконані у відкритій конструкції, відлиті з хромонікелевої литої сталі методом, що дозволяє проводити їх обробку для отримання заявленої шорсткості. Усі робочі колеса статично збалансовані, що збільшує термін служби насоса.

Технологічні з'єднання

Гігієнічні з'єднання є стандартними, що забезпечує як легкий монтаж насоса, так і безпечне з'єднання, виконане відповідно до DIN 11851.

За запитом насоси можуть бути оснащені фланцевими з’єднаннями, SMS, Tri-Clamp або DIN.

Двигуни

Стандартно в насоси обладнані двополюсними електродвигунами, що працюють від змінного струму з частотою50 Гц.

Двигуни мають підшипники, що вирівнюють осьовий рух вала і спеціальний кінець вала двигуна - з кислотостійкої сталі, який також є валом насоса.

Всі двигуни, встановлені в насосах SPOMASZ, відповідають вимогам для роботи в середовищі підвищеної вологості, вони стійкі до бризок при митті приладів зовні. Крім того, кожен насос має спеціально розроблений захист двигуна для додаткового захисту.

Сучасний дизайн нової лінійки насосів, започаткований дизайном насосів WPs і продовжений у насосах GH, GU30/30, GU50, GU70, GU15

Дослідження, сертифікати

Кожен тип насоса перевіряється незалежною лабораторією на безпеку використання. Кожен насос унікально ідентифікований і має маркування безпеки CE.

Усі насоси перевірені Національним інститутом гігієни щодо ризику для здоров'я людини. Кожна помпа має сертифікат якості (Сертифікат Національного інституту гігієни)

На всі системи, вузли, деталі, послуги з їх монтажу та обслуговування надається гарантія якості.

Потрібно встановити на підприємстві промисловий фільтр механічної очистки води або модернізувати вже існуючу систему? У розділі «Контакти» вказано телефон та електронну пошту компанії. Напишіть або передзвоніть нам. Ми оперативно та якісно допоможемо вирішити будь-яку технічну проблему, пов'язану з очищенням води на Вашому підприємстві.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :