Способи очищення побутових каналізаційних стоків

Способи очищення побутових каналізаційних стоків

Каналізаційні очисні системи видаляють талі, дощові, виробничі або господарсько-фекальні води для водовідведення за межі населених пунктів і промислових підприємств.

Якісне очищення каналізаційних стоків дозволяє приводити воду у відповідність до вимог санітарно-гігієнічних норм. Таке середовище, після скидання у водойми або грунт, не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Вплив неочищених каналізаційних стоків на здоров'я людей і екологію

Разом з неочищеними стічними водами у водойми потрапляють тверді або розчинені органічні та неорганічні включення:

 • побутове сміття;
 • залишки їжі;
 • ганчірки, пісок і папір;
 • побутова хімія.

Стічні води – це слаболужне середовище, в якому міститься шкідлива для людського організму патогенна мікрофлора. Якщо не очищати каналізаційні стоки від шкідливих для людей бактерій і паразитів, то це може стати причиною спалахів епідемії різних захворювань.

Потрапляючи в водойми, неочищені стічні води негативно впливають на стан річкової або озерної флори і фауни. Забруднена вода також може використовуватися для поливу вирощуваних на полях овочів і ягід. Вирощена в таких водоймах риба, политі водою овочі та фрукти з'їдаються людьми і стають причиною захворювань.

Способи очищення каналізаційних стоків

Очищення відпрацьованих господарсько-побутових вод здійснюють у два етапи:

 1. Механічне водоочищення.
 2. Біологічне очищення господарських і побутових скидів.

Кожна з цих технологій має свої переваги і недоліки.

Механічне очищення стоків


У процесі механічного (первинного) очищення каналізаційних стоків з середовища видаляються органічні та неорганічні нерозчинні домішки. На цьому етапі вода готується до більш тонкої хімічної або біологічної очистки.

Механічне очищення каналізаційних стоків складається з декількох етапів:

 1. Проціджування через сталеві решітки – затримуються волокнисті фракції і великі нерозчинні домішки.
 2. Відстоювання. У горизонтальних, вертикальних, радіальних або комбінованих відстійниках зважені частинки випадають в осад.
 3. Фільтрування – при проходженні середовища через дрібнопористий сітки або пористі матеріали з него видаляються тверді тонкодисперсні домішки.
 4. Центрифугування – сепарація забруднень в потоці обертових стічних вод.

Біологічне очищення стоків

У процесі біологічного очищення каналізаційних стоків з них видаляються:

 • фосфор;
 • азот;
 • БПК і ХПК.

Для цього використовуються біоплівки (активні мули) з дощових черв'яків або спеціальних мікроорганізмів.

Комплексне очищення каналізаційних стоків дозволяє підготувати середовище для подальшого скидання. Очищена вода не забруднює грунт і водойми, вона не впливає на здоров'я людей і на екологію.

Готові рішення для очищення каналізаційних стоків

Компанія «ЗІКО» пропонує готові рішення для очищення каналізаційних стоків:

 • м'ясопереробних підприємств;
 • молочної галузі;
 • зливових каналізацій.

Ми також встановлюємо модульно-блочну систему «ЗІКО» – автономний комплект обладнання для очищення побутових стічних вод в приватних будинках, котеджах або дачах. Ця система очищає побутові стічні води в 5 етапів:

 1. Механічне очищення.
 2. Очищення від органічних домішок за допомогою анаеробних бактерій.
 3. Аерація.
 4. Відстоювання.
 5. Знезараження озоном.

Завдяки поєднанню механічних і біологічних способів ступінь очищення каналізаційних стоків системою «ЗІКО» досягає 98%. Устаткування має автоматичний щит управління. Вмонтований GMS модуль дозволяє отримувати SMS повідомлення при будь-якій несправності обладнання на номер замовника і сервісний відділ, який до 6 годин реагує на сигнал.

Для замовлення обладнання або отримання консультації необхідно зв'язатися з менеджерами компанії по наданим в розділі «Контакти» телефону або електронній пошті. Фахівці детально розкажуть про призначення і характеристиках різних систем для очищення каналізаційних стоків, озвучать вартість обладнання і терміни реалізації проектів.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :