Каналізаційні очисні системи видаляють талі, дощові, виробничі або господарсько-фекальні води для водовідведення за межі населених пунктів і промислових підприємств.
Якісне очищення каналізаційних стоків дозволяє приводити воду у відповідність до вимог санітарно-гігієнічних норм. Таке середовище, після скидання у водойми або грунт, не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Вплив неочищених каналізаційних стоків на здоров'я людей і екологію
Разом з неочищеними стічними водами у водойми потрапляють тверді або розчинені органічні та неорганічні включення:
- побутове сміття;
- залишки їжі;
- ганчірки, пісок і папір;
- побутова хімія.
Стічні води – це слаболужне середовище, в якому міститься шкідлива для людського організму патогенна мікрофлора. Якщо не очищати каналізаційні стоки від шкідливих для людей бактерій і паразитів, то це може стати причиною спалахів епідемії різних захворювань.
Потрапляючи в водойми, неочищені стічні води негативно впливають на стан річкової або озерної флори і фауни. Забруднена вода також може використовуватися для поливу вирощуваних на полях овочів і ягід. Вирощена в таких водоймах риба, политі водою овочі та фрукти з'їдаються людьми і стають причиною захворювань.
Способи очищення каналізаційних стоків
Очищення відпрацьованих господарсько-побутових вод здійснюють у два етапи:
- Механічне водоочищення.
- Біологічне очищення господарських і побутових скидів.
Кожна з цих технологій має свої переваги і недоліки.
Механічне очищення стоків
У процесі механічного (первинного) очищення каналізаційних стоків з середовища видаляються органічні та неорганічні нерозчинні домішки. На цьому етапі вода готується до більш тонкої хімічної або біологічної очистки.
Механічне очищення каналізаційних стоків складається з декількох етапів:
- Проціджування через сталеві решітки – затримуються волокнисті фракції і великі нерозчинні домішки.
- Відстоювання. У горизонтальних, вертикальних, радіальних або комбінованих відстійниках зважені частинки випадають в осад.
- Фільтрування – при проходженні середовища через дрібнопористий сітки або пористі матеріали з него видаляються тверді тонкодисперсні домішки.
- Центрифугування – сепарація забруднень в потоці обертових стічних вод.
Біологічне очищення стоків
У процесі біологічного очищення каналізаційних стоків з них видаляються:
- фосфор;
- азот;
- БПК і ХПК.
Для цього використовуються біоплівки (активні мули) з дощових черв'яків або спеціальних мікроорганізмів.
Комплексне очищення каналізаційних стоків дозволяє підготувати середовище для подальшого скидання. Очищена вода не забруднює грунт і водойми, вона не впливає на здоров'я людей і на екологію.
Готові рішення для очищення каналізаційних стоків
Компанія «ЗІКО» пропонує готові рішення для очищення каналізаційних стоків:
- м'ясопереробних підприємств;
- молочної галузі;
- зливових каналізацій.
Ми також встановлюємо модульно-блочну систему «ЗІКО» – автономний комплект обладнання для очищення побутових стічних вод в приватних будинках, котеджах або дачах. Ця система очищає побутові стічні води в 5 етапів:
- Механічне очищення.
- Очищення від органічних домішок за допомогою анаеробних бактерій.
- Аерація.
- Відстоювання.
- Знезараження озоном.
Завдяки поєднанню механічних і біологічних способів ступінь очищення каналізаційних стоків системою «ЗІКО» досягає 98%. Устаткування має автоматичний щит управління. Вмонтований GMS модуль дозволяє отримувати SMS повідомлення при будь-якій несправності обладнання на номер замовника і сервісний відділ, який до 6 годин реагує на сигнал.
Для замовлення обладнання або отримання консультації необхідно зв'язатися з менеджерами компанії по наданим в розділі «Контакти» телефону або електронній пошті. Фахівці детально розкажуть про призначення і характеристиках різних систем для очищення каналізаційних стоків, озвучать вартість обладнання і терміни реалізації проектів.