Очищення повітря від запахів на підприємствах і виробництвах

Очищення повітря від запахів на підприємствах і виробництвах

Компанія «ЗІКО» більше 27 років проектує, постачає, встановлює і обслуговує обладнання для очищення запахів на підприємствах харчової та хімічної галузей. Ми також постачаємо готові рішення — ефективні системи і фільтри для очищення води і стоків в приватних, багатоквартирних будинках, ресторанах, готелях, на автомобільних мийках.

Перед очищенням запахів на виробництві відбираються проби повітря. Проводиться детальний аналіз на визначення і концентрацію забруднюючих речовин. Після цього проектується або підбирається і встановлюється максимально ефективне рішення для комплексного очищення повітря від запахів на підприємстві замовника. На всі послуги та обладнання надається гарантія якості.

Для чого потрібне очищення запахів на підприємствах

Комплексне очищення запахів на виробництві харчових продуктів, хімічної і будь-якої іншої продукції дозволяє усувати не тільки неприємні запахи. Повітря очищується від небезпечних для здоров'я людей і навколишнього середовища забруднень:

 • лактатів і формальдегідів;
 • ефірів оцтової кислоти;
 • нафталіну і монокарбонових кислот;
 • ацетату амонію і діметілбензолу;
 • диацетилу і етилбензолу;
 • акролеину і атрацену;
 • толуолу, фенолу і бензолу;
 • масляної кислоти та інших шкідливих хімічних елементів.

Якісне очищення повітря від запахів на підприємстві дозволяє привести викиди у відповідність до вимог екологічних стандартів. Виключається негативний вплив забруднень на здоров'я робочого персоналу зокрема, людей і навколишнє середовище в цілому.

Причини появи запахів і забруднення повітря на промислових підприємствах


Запахи — це біологічні частинки використовуваної при виробництві різної продукції сировини, компонентів або відходів. Є 2 основні причини появи запахів в повітрі промислових підприємств:

 1. Процес виробництва — використовується сировина і компоненти, що виділяють запахи і забруднюють повітря.
 2. Стічні води промислових підприємств. Устаткування і методи очищення промислових стоків від запахів докладно описані тут.

Як і в першому, так і в другому випадку, для очищення запахів на підприємствах потрібно видаляти з повітря хімічні елементи і знезаражувати присутні в ньому бактерії.

Ефективні методи очищення запахів на виробництві

Є 3 ефективних методу очищення повітря від запахів і шкідливих домішок на підприємстві:

 1. Озонування.
 2. Ультрафіолетове знезараження.
 3. Сорбційний метод очищення повітря.

Кожен з цих методів має свої переваги і вимагає використання спеціального обладнання.

Озонування повітря на підприємствах для видалення запаху


Озонування — очищення запахів на підприємствах з використанням потужного окислювача — газу озону. В результаті знищуються не тільки всі бактерії, що викликають запахи, але і патогенні мікроорганізми. Впливаючи на молекулярному рівні, озон знищує бактерії і розкладає їх на кисень. Результат озонування — чисте, повністю нешкідливе для здоров'я людей і навколишнього середовища повітря з приємним запахом свіжості.

Ця технологія передбачає використання спеціального обладнання — озонаторів. Установки виробляють і контролюють подачу газу в повітря відповідно до встановлених параметрів.

Переваги очищення запахів на виробництві озоном

В процесі очищення повітря від запахів на підприємстві, за допомогою озону з повітря віддаляються:

 • стійкі запахи;
 • присутні в повітрі бактерії, в тому числі і шкідливі для здоров'я людей;
 • небезпечні органічні сполуки, навіть такі як пари ртуті;
 • пилові кліщі і шкідливі комахи — розповсюджувачі небезпечних для здоров'я людей захворювань.

Особливо актуальне використання озонаторів зараз — під час пандемії коронавирусу COVID-19. Газ озон — найпотужніший серед усіх хімічних елементів окислювач. Він сильніше хлору у 300 разів. Тому озон ефективно знищує всі відомі віруси і бактерії на будь-яких поверхнях і в повітрі.

Крім очищення повітря від запахів на підприємствах, озон відлякує і знищує щурів і мишей — шкідливих гризунів, які можуть стати причиною псування продукції і загрозою для здоров'я персоналу.

Очищення запахів на виробництві системами ультрафіолетового знезараження повітря


Локальні системи ультрафіолетового знезараження застосовуються для очищення повітря від запахів на підприємствах різного профілю понад 50 років. Ультрафіолет в діапазоні хвиль від 205 до 315 нм негативно впливає на бактерії, що призводить до їх загибелі. Тому локальні системи ультрафіолетового знезараження — найбільш ефективне обладнання для видалення запаху і очищення повітря.

Для очищення запахів на підприємстві можуть застосовуватися 2 типи локальних систем для ультрафіолетового знезараження:

 1. Відкриті – УФ-випромінювання поширюється по всьому простору, який охоплює бактерицидна лампа.
 2. Закриті — рециркулятори з бактерицидними лампами. Повітря в них потрапляє через вентиляційні отвори або примусово подається вентиляторами.

Переваги очищення запахів на виробництві ультрафіолетом

Основна перевага локальних ультрафіолетових систем в тому, що вони не тільки очищують повітря від запахів на підприємствах, а й негативно впливають на шкідливі для здоров'я людей мікроорганізми. У цього методу є й інші переваги:

 • Не потрібно використовувати шкідливі для здоров'я людей реагенти.
 • Надійність, простота обслуговування і ремонту (заміна лампи).
 • Економічність — вартість установок і експлуатаційні витрати значно нижче аналогічних показників при використанні інших технологій.
 • Ефективність і моментальний ефект — на очищення повітря від запахів на підприємстві до ідеальних показників потрібно кілька хвилин.
 • Компактність — обладнання не займає багато місця, відповідно, економиться корисний простір.

Сорбційний метод очищення повітря від запахів і домішок на підприємствах


Сорбційний метод очищення повітря і промислових стоків від запахів заснований на здатності спеціальних матеріалів (сорбентів) поглинати органічні і неорганічні домішки (в тому числі і газоподібні). Для цього використовуються спеціальні установки — ємності з сорбентами, проходячи через які, повітря або рідини очищаються від шкідливих забруднень:

 • толуолу;
 • меркаптанів;
 • ацетону;
 • сірководню;
 • аміаку;
 • інших шкідливих хімічних елементів і бактерій, що надають повітрю або рідинам запаху.

До переваг сорбційної технології очищення запахів на виробництві можна віднести невисоку вартість установок і відсутність енерговитрат (якщо не потрібно встановлювати вентилятори і насоси для примусової подачі повітря або рідин). Основний недолік —необхідність в частій регенерації сорбенту при підвищених концентраціях забруднень.

Щоб отримати консультацію з питань очищення запахів на підприємствах, зв'яжіться з нашими менеджерами. Електронна пошта і номер телефону компанії вказані у розділі «Контакти». Надайте їм всю необхідну інформацію про підприємство, продукцію що випускається, і вимоги до очищення повітря. Наші фахівці врахують всі побажання, підберуть максимально ефективне обладнання, підрахують кінцеву ціну, визначать і озвучать терміни реалізації проекту під ключ.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :