Підприємство по виробництву лакофарбової продукції, засобів для захисту деревини, добавок до бетонів та розчинів, а також засобів проти цвілі звернулося до фахівців «Компанії «ЗІКО» з питанням розробки та впровадження проекту по очищенню промислових стічних вод. Наші спеціалісти разом із замовником поставили технічне завдання: визначили продуктивність, тип забруднення у стоку, а також визначили необхідну якість очищеної води для повернення її у виробництво. Це дало змогу відмовитись від скидів у міську каналізацію, що скоротило екологічні виплати підприємства.
Фото 1: Приміщення для систем очистки стічних вод
Розроблена технологія очищення виробничих стічних вод базується на використанні механічних (відстоювання, фільтрування), хімічних та біологічних (аеробне окислення) методів і складається з наступних етапів:
- Стічні води від виробництва надходять в усереднювач (розрахований на 3 доби перебування), де відбувається усереднення стоків за концентрацією.
- Усереднені стоки, за допомогою насосу подаються в реактор, в якому відбувається осадження органічних сполук кальцію, шляхом дозування хімічних реагентів з блоку приготування та дозування хімічних реагентів.
Фото 2: Реактор-осаджувач
- Далі, попередньо очищені стічні води, за допомогою насосу, подаються на фільтрувальну установку, де відбувається відділення основної маси нерозчинних забруднень (осаду).
- Наступний етап очищення проводиться біологічними методами в установці «БІО». У аеротенку відбувається переведення частини зв'язаного азоту в газоподібний стан і виділення його в повітря. Окислення відбувається киснем з повітря, що нагнітається повітродувкою через систему дрібно-бульбашкової пневматичної аерації.
Біологічне очищення в аеротенку здійснюється колонією вільно плаваючих мікроорганізмів – активним мулом. Видалення затриманих забруднень проходить у відстійнику. Його конструкція дозволяє отримувати ефективне розділення суміші активного мулу та очищеної води.
Фото 3: Автоматика системи очищення стоків
Система працює автономно завдяки встановленій автоматиці і дозволяє інженерам контролювати стан роботи обладнання і отримувати сигнал за певних несправностей.
Після проходження усіх етапів, очищена вода відповідає вимогам якості для оборотного використання. Осад, що утворюється в процесі очищення стічних вод зневоднюється і вивозиться на майданчик твердих побутових відходів.
Фахівці компанії «ЗІКО» з радістю допоможуть Вам у проектуванні, розрахунку, підборі технології для очищення стічних вод і для систем водопідготовки. Ми реалізуємо проекти під ключ, від підготовки передпроектної документації до будівельних робіт і монтажу устаткування. Потрібна допомога у реалізації проекту? Звертайтеся до наших спеціалістів через розділ "Контакти".