Система очищення промислових стічних вод для «Стахема Львів-Сервіс»

Система очищення промислових стічних вод для «Стахема Львів-Сервіс»

Підприємство по виробництву лакофарбової продукції, засобів для захисту деревини, добавок до бетонів та розчинів, а також засобів проти цвілі звернулося до фахівців «Компанії «ЗІКО» з питанням розробки та впровадження проекту по очищенню промислових стічних вод. Наші спеціалісти разом із замовником поставили технічне завдання: визначили продуктивність, тип забруднення у стоку, а також визначили необхідну якість очищеної води для повернення її у виробництво. Це дало змогу відмовитись від скидів у міську каналізацію, що скоротило екологічні виплати підприємства. 


Фото 1: Приміщення для систем очистки стічних вод

Розроблена технологія очищення виробничих стічних вод базується на використанні механічних (відстоювання, фільтрування), хімічних та біологічних (аеробне окислення) методів і складається з наступних етапів:

  • Стічні води від виробництва надходять в усереднювач (розрахований на 3 доби перебування), де відбувається усереднення стоків за концентрацією.
  • Усереднені стоки, за допомогою насосу подаються в реактор, в якому відбувається осадження органічних сполук кальцію, шляхом дозування хімічних реагентів з блоку приготування та дозування хімічних реагентів. 


Фото 2: Реактор-осаджувач

  • Далі, попередньо очищені стічні води, за допомогою насосу, подаються на фільтрувальну установку, де відбувається відділення основної маси нерозчинних забруднень (осаду). 
  • Наступний етап очищення проводиться біологічними методами в установці «БІО». У аеротенку відбувається переведення частини зв'язаного азоту в газоподібний стан і виділення його в повітря. Окислення відбувається киснем з повітря, що нагнітається повітродувкою через систему дрібно-бульбашкової пневматичної аерації. 

Біологічне очищення в аеротенку здійснюється колонією вільно плаваючих мікроорганізмів – активним мулом. Видалення затриманих забруднень проходить у відстійнику. Його конструкція дозволяє отримувати ефективне розділення суміші активного мулу та очищеної води. 


Фото 3: Автоматика системи очищення стоків

Система працює автономно завдяки встановленій автоматиці і дозволяє інженерам контролювати стан роботи обладнання і отримувати сигнал за певних несправностей. 

Після проходження усіх етапів, очищена вода відповідає вимогам якості для оборотного використання. Осад, що утворюється в процесі очищення стічних вод зневоднюється і вивозиться на майданчик твердих побутових відходів.

Фахівці компанії «ЗІКО» з радістю допоможуть Вам у проектуванні, розрахунку, підборі технології для очищення стічних вод і для систем водопідготовки. Ми реалізуємо проекти під ключ, від підготовки передпроектної документації до будівельних робіт і монтажу устаткування. Потрібна допомога у реалізації проекту? Звертайтеся до наших спеціалістів через розділ "Контакти".

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :