Системи очищення води на виробництвах і підприємствах

Системи очищення води на виробництвах і підприємствах

Без води багато компаній і продуктів, які вони виробляють, просто б не існували. Використання води є основним компонентом майже на кожному етапі виробництва і є частиною виробничих процесів у всьому світі. Будь то деіонізована вода для електроніки та фармацевтичної галузі, або пом'якшена вода для подачі на котли, вода повинна бути необхідної якості. Промислова вода використовується для виготовлення, обробки, промивання, розведення, охолодження або транспортування продукту на підприємствах. 

Будь то їжа, яку ми їмо, або продукти, які ми споживаємо, вода потрібна майже на кожному етапі виробництва в різних галузях. В залежності від продукції, яка виробляється, і якості сирої води в регіоні, можуть бути потрібні різні рівні технологій очищення. Наприклад, для медицини, виробництва електроніки та харчової промисловості знесолена вода є ключовим інгредієнтом. У ній майже всі мінерали, розчинений газ і частки бруду видаляються з води, що в іншому випадку може заважати виробництву точних і чутливих продуктів. 

До галузей, таким як: молочна промисловість, цукрові заводи, нафтопереробні заводи, текстильне виробництво, житлово-комунальний комплекс та багато інших, до якості воду можуть пред'являтися зовсім інші вимоги. Тому, щоб забезпечити виробництво очищеною водою, яка б відповідала певним стандартам, потрібно підібрати обладнання виходячи з комплексного аналізу вхідної води. Ґрунтуючись на даних повного аналізу води, технічних параметрах, які вимагає замовник, можна правильно та оптимально підібрати обладнання для очищення води на виробництві. 

Які фактори слід враховувати, вибираючи системи очищення води на виробництві?

Різні фільтри мають різні можливості та обмеження. Ви повинні врахувати всі чинники, яких вимагає ваша виробнича система для досягнення необхідного рівня фільтрації. 

Підбір очищення води для промислових підприємств буде залежати від:

 •  Рівня механічних забруднень

Вам потрібно буде використовувати фільтри попереднього очищення, щоб прибрати значну кількість твердих домішок.

 •  Необхідні для обладнання стандарти якості фільтрації 

Якість води, яке ви хочете отримати після процесу фільтрації, також буде визначати типи фільтрів, необхідних для вашої роботи. Якщо ви фільтруєте воду для споживання людиною, ваші фільтри повинні мати можливість видаляти патогенні бактерії, важкі метали й будь-які інші небезпечні забруднення.

 •  Умови експлуатації та вимоги вашого процесу

Ви повинні узгоджувати фільтри з експлуатаційними вимогами, включаючи продуктивність / швидкість потоку, тиск і температуру.

 •  Природа і характеристики забруднень

Ви повинні знати розмір і тип домішок, які вам потрібно відфільтрувати. Тверді, рідкі та газоподібні забруднення вимагають використання різних типів фільтрів.

 •  Експлуатаційна вартість систем очищення

Потрібно врахувати початкову вартість промислових систем очищення та інші експлуатаційні витрати: обслуговування, витратні матеріали, ремонти.

Етапи реалізації готового рішення для очищення води на підприємстві:

 •  Моніторинг та діагностика наявного обладнання для очищення води на виробництві;
 •  Визначення якості первинної води та її обсяги очищення;
 •  Підготовка технічного рішення відповідно до поставлених завдань;
 •  Підбір самого оптимального способу очищення води на виробництві;
 •  Монтаж і запуск системи;
 •  Сервіс обладнання (гарантійне і пост гарантійне). 

Типові рішення для очищення води на виробництвах по галузях

Системи очищення води на підприємствах можна розділяти на:

 1.  Системи очищення води для опалення;
 2.  Системи очищення води для виробничих процесів;
 3.  Очищення питної води на підприємстві.

Очищення води для котелень

Очищення води в котельнях необхідне для захисту компонентів котла і трубопроводів від пошкодження, викликаного забрудненнями які містяться в котлі. Ці забруднення можуть включати зважені тверді речовини та органічні матеріали, такі як: залізо, мідь, кальцій, магній, алюміній. Без належної обробки, вода для підживлення котла може давати накип, корозію і забруднення, що у свою чергу може привести до дорогого простою установки, додаткового технічного обслуговування, збільшення витрат палива і виходу з ладу котла, інших фінансових витрат.

Очищення води для виробництва

Очищення води на підприємствах харчової промисловості забезпечує випуск якісних і безпечних продуктів, покращує їх фізико-хімічні, мікробіологічні та смакові показники.

У свою чергу, на текстильних виробництвах очистка води дозволяє зволожувати повітря і видаляти з нього пил. Пом'якшена вода потрібна для якісного фарбування й ополіскування тканин, а також роботи котелень.

Промислові системи фільтрації води є важливим компонентом у фармацевтичній галузі, яка вимагає використання чистої води. Продукція медпрепаратів затребувана в очищенні води, щоб забезпечити стерильність і мікробіологічну безпеку продукції, оскільки вода є чи базовим сировиною, або енергоносієм для виробництва продукції й життєво необхідних лікарських засобів.

Вода — це сировина, яка використовується і проводиться у великих кількостях в хімічній промисловості, починаючи від видобувних робіт і закінчуючи переробними й хімічними процесами.

Для того, щоб на автомийках на машинах не залишалося білих плям або патьоків потрібна очищення води, яка як раз і позбавить вас від цих проблем. Фільтрована вода знизить витрати на дорогі мийні засоби, зменшить час обслуговування.

Промислове очищення води на водоканалах значно збільшить ефективність роботи та продовжить термін експлуатації обладнання. Таке очищення забезпечить водою, яка відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам і стандартам.

У ЖКГ очищення води в багатоповерхових будинках і ОСББ дозволить якісно функціонувати котельному устаткуванню, підвищить термін служби тепломереж, водопроводів і іншого дотичного обладнання.

Типи промислових фільтрів для очищення води на підприємстві:

 •  фільтри (колони) проточного типу.
 •  системи для очищення питної води.
 •  промислові системи зворотного осмосу й ультрафільтрації.
 •  УФ лампи для знезараження води

Проточні фільтри для очищення води на виробництві


Лідером на ринку проточних фільтрів (включаючи ціну і застосування) можна вважати системи комплексного очищення води на базі багатофункціонального фільтрувального матеріалу ЕСОMIX, який містить 5 різних складових високої якості. Дана система являє собою колону, виготовлену з пластику — стійкого до впливу корозії. Вона має автоматичний керуючий клапан, також комплектуються баком для розчинення солі. Ефективно прибирає з води в один етап 5 основних показників: органічні домішки, залізо, марганець, амоній і солі жорсткості.

Ще одним поширеним варіантом серед проточних фільтрів можна сміливо вважати системи пом'якшення води на основі засипки DOWEX. Як і попередній варіант, дана система комплектується корозостійким пластиковим корпусом колонного типу, керуючим клапаном і баком для солі. Застосовується для зменшення концентрації солей жорсткості з гранично допустимими нормами 15-20 мг/екв /л.

Черговий приклад проточного фільтра — система знезалізнення води BIRM. У комплект входить пластиковий корозостійкий корпус з автоматичним керуючим клапаном. Ефективно очищає воду від заліза, марганцю завдяки фільтруючому каталітичному наповненню Birm. Фільтраційний матеріал однаково якісно застосовується в очищенні води господарсько-побутового та питного призначення.

Варіант системи для механічного очищення FILTER-AG колонного типу — один з найпоширеніших серед фільтраційного обладнання, яке застосовується в промисловості. Система на базі FILTER-AG якісно чистить воду від піску, мулу, має довгий термін експлуатації, невеликі витрати води на промивку.

Система очищення води від заліза і сірководню на базі фільтрувальної засипки CENTAUR в формі колони з керуючим клапаном. Система буде максимально довго працювати на піку своїх можливостей при частково підготовленій воді з метою видалення сірководню й очищення від заліза.

Якщо ж Вас цікавить система очищення води від хлору і механічних домішок, тоді слід звернути увагу на проточний фільтр з наповненням FILTRASORB 300 в комплектації з міцного пластикового корпусу та автоматичного керуючого клапана. Засипка Filtrasorb 300 гарантовано прибере запах хлору, має тривалий термін служби.

Системи для очищення питної води на підприємстві

Для отримання якісної питної води використовуються системи зворотного осмосу. В даний час зворотний осмос — найкраща технологія фільтрації. При її застосуванні можна отримувати максимально безпечну для здоров'я людей питну воду. 

Комерційні системи зворотного осмосу дозволяють якісно, ефективно та оперативно очищати воду з порівняно недорогими витратами, запобігаючи при цьому утворенню накипу, що у свою чергу зменшує вартість обслуговування і сервісу дорогого устаткування.

Промислові системи зворотного осмосу й ультрафільтрації для виробництва


Промислові система зворотного осмосу — це спосіб отримання чистої води, що проходить через напівпроникну мембрану, застосовується для демінералізації води в різних галузях:

 •  енергетичної;
 •  хімічної;
 •  харчовий;
 •  фармації та інших. 

Осмос в промислових масштабах використовує мембрани, з'єднані паралельно, щоб максимізувати обсяг води, що очищається. Якість води контролюється різними методами, в залежності від потреб у виробничому процесі. Найбільш поширеним механізмом є використання датчиків перепаду тиску по обидва боки мембран, а також вимірювання провідності, яка проводиться на стороні "чистої" води. Після фільтрації вода може бути подана безпосередньо на виробничу лінію або в резервуар для зберігання, а потім використовуватися при необхідності.

Зворотний осмос стає все більш популярним завдяки численним перевагам, які він має, і його зеленому рішенням для промислового очищення води. Одним з головних екологічних переваг використання системи зворотного осмосу той факт, що при такій очищення менш небезпечні стічні води. Це пов'язано з тим, що в процесі виробництва пермеата (чистої води) не потрібні будь-які шкідливі хімічні речовини, блок зворотного осмосу самоочищається, це автоматизована система.

Сучасні системи фільтрації води споживають мало енергії, тому експлуатаційні витрати відносно низькі. 

Як предочистка води, яка буде подаватися на зворотний осмос, застосовують промислову систему ультрафільтрації. 

Системи ультрафільтрації (УФ) мають різноманітну мембранну фільтрацію, блокують великі зважені тверді частинки. В основі (УФ) використовуються порожнисті мембранні волокна. Системи мембранної ультрафільтрації надійніше, ніж звичайні мультимедійні фільтри, які видаляють речовини розміром приблизно 10 мкм, розмір пір ультрафільтраційний мембрани коливається від 0,01 до 0,10 мкм.

Переваги систем ультрафільтрації:

 •  Чудова продуктивність фільтрації
 •  Дуже малий номінальний діаметр пір
 •  Ефективно видаляє бактерії й віруси
 •  Мембранні модулі з низьким рівнем забруднення
 •  Компактність

Знезараження води на виробництві з використанням УФ ламп

Ультрафіолетове очищення є одним із самих ефективних методів знезараження бактерій у воді. Ультрафіолетові промені проникають через шкідливі патогени в воді та знищують хвороботворні мікроорганізми, атакуючи їх генетичне ядро (ДНК). Це дуже ефективно усуває їх здатність до розмноження. Дезінфекція води ультрафіолетом надзвичайно проста, ефективна й екологічно безпечна. УФ-системи знищують 99,99% шкідливих мікроорганізмів, не додаючи хімічних речовин і не змінюючи смак або запах вашої води. УФ-очищення води зазвичай використовується з іншими формами фільтрації, такими як системи зворотного осмосу або вугільні фільтри. 

Застосування:

 •  медичні заклади;
 •  в різних галузях виробництва;
 •  промисловість;
 •  сільське господарство;

Промислова фільтрація води є необхідною складовою хімічної, харчової, фармацевтичної та інших галузей. Ми використовуємо наш багаторічний досвід, щоб допомогти спроектувати правильну систему фільтрації, яка відповідає Вашим вимогам до якості води. У розділі «Контакти» вказані телефони нашої компанії, за ними Ви можете отримати більш детальну консультацію від наших спеціалістів.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :