Водопідготовка для парових котлів

Водопідготовка для парових котлів

Інжинірингова компанія «ЗІКО» – один із лідерів ринку очищення води в Україні. За 25 років роботи нами спроектовано широкий асортимент комплексних систем та ефективного обладнання для водопідготовки для парових котлів на виробничих підприємствах та у житлово-комунальному господарстві. Ці рішення дозволяють видаляти з вихідного середовища мінерали та інші дрібнодисперсні частинки.

Водоочищення сприяє ефективності роботи парових котлів, підвищує їх ККД, виключає аварійні ситуації та збільшує термін експлуатації опалювального обладнання.

Що таке парові котли і для чого вони призначаються?

Парові котли - це пристрої, що генерують або утилізують перегріту/насичену пару. Вони можуть бути двох типів:

1. Електричні.

2. Функціонують від одержуваної від спалювання палива енергії.

Типи парових котлів:

Електричні котли, що працюють на одержуваній від спалювання палива енергії, умовно можна розділити на 2 типи:

1. Барабанні з природною чи примусовою циркуляцією води. Вода, що подається під дією сили гравітації або вода, що нагнітається живильним насосом, надходить у барабан, що знаходиться зверху котла. З нього під дією сили тяжіння вона опускається в труби, що не обігріваються, після чого потрапляє в підйомні труби, що обігріваються, де вода і перетворюється на пару.

2. Прямоточні (без барабана). У таких установках вода проходить через випарні труби, в яких вона поступово перетворюється на пару. Подібні котли здатні витримувати дуже високий тиск пари.

Як перший, так і другий тип парових котлів можуть комплектуватися різним обладнанням, яке здатне автоматизувати всі процеси, контролюючи:

· процес згоряння палива та розрідження в топці;

· подачу повітря у топку котла;

· живлення агрегату водою;

· об'єм та температуру пари.

Подібне обладнання забезпечує безперебійну роботу котлів, зберігає їх технічні параметри, забезпечує економічність роботи та збільшує термін експлуатації установок.

Цілі та основні стадії водопідготовки для парових котлів

Вода, що подається на обладнання зі свердловин або відкритих джерел по водопроводу, дуже жорстка. Це знижує продуктивність та термін експлуатації систем живлення та котлів.

У неочищеній воді багато катіонів кальцію та магнію. Вони - причина утворюваної на внутрішніх стінках установок накипу, що важко видаляється, яка знижує ефективність роботи обладнання.

Щоб налагодити процес водопідготовки для парових котлів та спроектувати максимально ефективну систему, рекомендується зробити паркан та провести аналіз вихідної води у лабораторії для визначення наявності та концентрації різних забруднень. Після цього, враховуючи призначення, потужність, витрату води для підживлення та тепловий режим котла, можна підбирати обладнання та проектувати систему водоочищення.

Грамотна та якісна водопідготовка для парових котлів вкрай необхідна для їхнього нормального, безперебійного та тривалого функціонування. Вона дозволяє:

· покращити та прискорити нагрівання води, яка перетворюється на пару;

· уникнути утворення та накопичення на стінках устаткуванні різних відкладів та накипу;

· підвищити пропускну здатність труб, котлів та всієї системи в цілому;

· виключити ризик відключення котлів або всіх обігрівальних систем через перегрівання обладнання через їхню засміченість.

Стадії водопідготовки для парових котлів

Стадії водопідготовки для парових котлів

Типова схема водопідготовки для парових котлів складається з кількох етапів:

1. Фільтрування води від механічних домішок на вході до системи.

2. Видалення солей тимчасової жорсткості, через які на стінках труб та котлів утворюються відкладення та накип.

3. Регулювання рН (кислотного середовища).

4. Дегазація - видалення розчинених у воді газів для запобігання корозії металевих поверхонь труб та котлів.

Ці стадії можуть змінюватись або доповнюватись в залежності від обладнання та потреб технологічних процесів.

Фільтрування води для котлів від механічних домішок

У воді, що подається для котлів з різних джерел, можуть міститися механічні (нерозчинені) і розчинені домішки. Наявність колоїдних та зважених частинок стає причиною накопичення в трубах та котлах шламу, який забиває їх, порушуючи циркуляцію води та пари.

Щоб уникнути подібних проблем, проводиться водопідготовка води для котлів від домішок за допомогою звичайних механічних фільтрів, які затримують великі нерозчинені частки.

Якщо ж у вихідній воді невисока концентрація речовин, що зависли, в цьому випадку застосовуються самопромивні пластинчасті фільтри. Вони недорогі, компактні, функціонують автоматично (самі промивають пластини при зниженні тиску води, що подається на парові котли).

Видалення з води солей тимчасової жорсткості

До складу неочищеної води входять карбонат магнію та кальцію. Це солі твердості, які в процесі нагрівання рідини до температури 100 °C і вище випадають в осад і утворюють металевих поверхнях наліт з вапна. Він стає причиною забруднення, порушує тепловіддачу поверхонь. Це негативно позначається на потужності парового казана. Також значно знижує термін його експлуатації та суттєво збільшує витрату енергоресурсів.

Є кілька технологій пом'якшення води (видалення солей жорсткості) у процесі водопідготовки для парових котлів:

1. Зворотній осмос. Вихідна вода у встановленні зворотного осмосу проходить через напівпроникну мембрану, очищаючись на молекулярному рівні. Крім карбонату кальцію та магнію з неї також видаляється і більшість інших солей.

2. Електродіаліз. Солі жорсткості видаляються за допомогою спеціальних мембран та електричного поля.

3. Термічний пом'якшення води (попереднє кип'ятіння перед подачею на котел).

4. Реагентний метод видалення солей жорсткості шляхом додавання у воду речовин, які сприяють утворенню нерозчинних солей з іонів магнію та кальцію, після чого вони випадають у осад.

5. Іонний обмін. У спеціальних фільтрах є завантаження у вигляді іонообмінної смоли, яка поглинає іони кальцію та магнію, віддаючи замість них іони водню та натрію.

Регулювання кислотності (рН) води для парового котла

Оптимальне готове рішення регулювання кислотності в процесі водопідготовки для парових котлів — станція контролю та корекції рівня pH. Конструкція складається з наступних елементів:

· дозуючого насоса з мікропроцесором;

· інформативного дисплея, що відображає рівень pH;

· ємності;

· занурювального датчика рівня;

· pH електрода з кабелем.

Перед подачею на казан вода проходить через станцію. За допомогою меню на дисплеї задається потрібний показник pH. Датчик передає задану інформацію на насос, що дозує, який регулює кислотність води шляхом подачі певної кількості реагенту.

Деаерація (дегазація) води

Деаерація - це видалення води в процесі водопідготовки для парових котлів розчинених агресивних газів. Присутні в ній вуглекислоти та кисень викликають корозію металевих поверхонь.

Найбільш поширений та практичний спосіб деаерації води – термічний. У процесі нагрівання води знижується здатність газів розчинятися, а за температури кипіння вони практично видаляються.

Найбільш поширені два типи термічних деаераторів, що видаляють гази при нагріванні води до температури від 40 до 80 °С:

1. Атмосферні. Функціонують при тиску 1 кгс/см2 (0,1 МПа).

2. Вакуумні. Працюють при тиску від 0,075 до 0,5 кгс/см2( від 0,0007 до 0,05 МПа).

Компанія «ЗІКО» – понад 25 років на ринку водопідготовки

Наша компанія є одним з лідерів на українському ринку очищення води для промислових підприємств, житлово-комунального господарства, приватних будинків та квартир. Ми проведемо всі необхідні аналізи води у власній лабораторії. За результатами аналізу інженери компанії підберуть готове або спроектує індивідуальне рішення для якісного очищення води для парових котлів.

Ми встановимо, налагодимо та запустимо систему. Візьмемо він обслуговування в процесі всього терміну експлуатації. На все обладнання та послуги надамо гарантію.

Потрібна водопідготовка для парових котлів, але Ви не знаєте, яке обладнання чи технології застосувати для якісного очищення води?

В розділі «Контакти» вказані телефонний номер та електронна пошта нашої компанії. Зв'яжіться з нашими менеджерами у зручний спосіб. Фахівці проконсультують Вас з будь-яких питань. Вони допоможуть підібрати оптимальне за ціною та найбільш ефективне для досягнення Ваших цілей обладнання.

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :