Промислові механічні фільтри для води: призначення, конструктивні особливості, принцип дії

Промислові механічні фільтри для води: призначення, конструктивні особливості, принцип дії

Компанія «ЗІКО» піклується про довкілля та процвітання бізнесу своїх партнерів. Тому ми постійно розробляємо нові та удосконалюємо старі промислові механічні фільтри для очищення води на виробничих підприємствах та у житлово-комунальній сфері.

Це дозволяє виключити ризик забруднення довкілля. Значно покращує якість продукції та знижує її собівартість. Якісно очищені стоки можна повторно використовувати в технологічних процесах та економити кошти та енергоресурси.

Що таке промислові механічні фільтри і для чого вони призначаються?

Призначені для очищення технічної та стічної води промислові механічні фільтри – це конструктивно складні та високопродуктивні системи. Їх призначення – швидке та якісне очищення достатніх для повноцінного функціонування технічних процесів обсягів технічної води.

Якщо коротко, то принцип роботи подібних фільтруючих елементів такий:

• захоплення твердих частинок, що знаходяться в забрудненій воді;

• фіксація забруднень фільтруючими елементами;

• відділення домішок від середовища, що очищається.

За допомогою установок також очищаються стоки виробничих підприємств та каналізацій. Далі таку воду можна безпечно скидати на ґрунт, у водоймища, а також використовувати повторно в різних технологічних процесах.

Подібне обладнання крім механічних забруднень здатне здійснювати тонше очищення. Тому промислові механічні фільтри для води часто використовують у сферах, де потрібна вода високої якості. Приклад - виробництво медичних препаратів, молочної та іншої харчової продукції.

Конструкція промислових механічних фільтрів

Стандартні промислові механічні фільтри для води виконані у формі циліндрів із розбірними або цілісними корпусами. Усередині них монтуються елементи, що фільтрують, у вигляді сітчастих перегородок, які затримують великі забруднення.

У комплектацію систем можуть входити кріплення для монтажу теплоізоляції, встановлення обладнання для підігріву середовища, інші вузли та деталі, що забезпечують більш тонке очищення води, якщо це необхідно.

Типи та принцип функціонування механічних фільтрів

механічні фільтри

Призначені для первинного (попереднього) очищення води промислові механічні фільтри можуть бути трьох типів:

1. У формі колон. Роль елемента, що фільтрує, в таких установках виконує завантаження - гідроантрацит, кварцовий пісок, інший аналогічний за властивостями матеріал. Завантаження затримує механічні домішки (окалини, іржу, глину, пісок тощо).

2. Сітчасті. Основний фільтруючий елемент - виготовлена з нержавіючої сталі сітка, що затримує сторонні частки. Якість очищення води такими системами залежить від розмірів сіток.

3. Дискові. Фільтруючий елемент - пакет виготовлених із полімерних матеріалів (лавсану, нейлону або поліпропілену) дисків з канавками та отворами потрібного для очищення води від великих домішок діаметра.

Усі ці типи фільтрів очищають воду лише від великих механічних домішок. Для більш якісного та тонкого водоочищення будь-який з вищеописаних вузлів може комплектуватися різним додатковим обладнанням. Це можуть бути установки для знезараження, знезалізнення, пом'якшення або очищення води за технологією зворотного осмосу та інше обладнання. Комплектація таких систем залежить від вимог до водоочищення.

Які забруднення видаляють механічні фільтри

Сучасні механічні промислові фільтри для води здатні видаляти з вихідного середовища (стоків, водних розчинів, рідких харчових продуктів, води із свердловин, відкритих джерел) рідини, невеликі та великі зважені частки:

• окалини та іржу;

• мул, водорості, глину та пісок;

• різні абразивні матеріали, що негативно впливають на функціонування трубопроводів та виробничого обладнання;

• великі та не дуже органічні, неорганічні речовини та ряд інших забруднень.

Це початкова механічна стадія водоочищення. Якщо потрібно, то при проектуванні подібні системи можуть комплектуватися поруч додаткового обладнання, яке здатне довести воду практично до ідеального стану.

Arkal-2

Методи механічного очищення технічної води та стоків:

1. Відстоювання – присутні у забрудненій воді домішки осаджуються під впливом сил гравітації.

2. Фільтрування – очищення середовища за допомогою фільтруючих елементів з порами певних розмірів, через які не проходять більші частинки забруднень.

3. Ультрафіолетове очищення - знезараження та дезінфекція УФ-променями попередньо очищеної промисловими механічними фільтрами в процесі відстоювання та фільтрування води.

Подібний метод водоочищення широко використовується на промислових підприємствах, у житлово-комунальній сфері, при очищенні стоків, заборі води із свердловин та відкритих джерел.

Переваги механічних фільтрів для промислового очищення води

Промислові фільтри, що застосовуються на виробництві або в житлово-комунальному господарстві для механічного очищення води, можуть кардинально відрізнятися за конструкцією та продуктивністю. Але всіх їх поєднують три основні переваги:

1. Ефективність очищення вихідної води від забруднень. Грамотно спроектована та виготовлена з якісних матеріалів система здатна якісно та швидко видалити із середовища великі забруднення. При цьому важливо розуміти, що не затримуються шкідливі мікроби, бактерії та хімічні сполуки. Для їх знешкодження установки повинні комплектуватись ультрафіолетовими знезаражувачами.

2. Тривалість експлуатації та простота обслуговування. Подібні системи виготовляються з механічно надійних матеріалів, що не піддаються впливу корозії. Промислові механічні фільтри можуть комплектуватись автоматичними системами очищення. Це заощаджує час і значно знижує витрати на їхнє обслуговування. Сітчасті конструкції промиваються чистою водою, а фільтри картриджного типу вимагають лише заміни картриджа з елементами, що фільтрують.

3. Міцність та зносостійкість конструкцій та матеріалів виготовлення. Конструкції та окремі вузли таких фільтруючих систем виготовляються виключно з міцних, що не піддаються негативному впливу різних, у тому числі й агресивних середовищ.

Як правильно вибрати фільтр для води

Як правильно вибрати промисловий механічний фільтр для води?

Грамотно спроектований, виготовлений з конструктивно міцних, довговічних антикорозійних матеріалів промисловий фільтр для механічного очищення води повинен ефективно виконувати свої функції за мінімальних витрат часу та грошей на його ремонт та обслуговування.

Щоб унеможливити простої та збитки через поломки або обслуговування системи, потрібно керуватися такими критеріями вибору:

1. Рекомендується замовляти проектування, виготовлення або купувати готовий фільтр з функцією автоматичного зворотного промивання. Це виключить потребу в його регулярному очищенні та промиванні.

2. Щоб підібрати максимально ефективну та продуктивну систему, обов'язково потрібно заздалегідь провести аналіз води, яку вона повинна очищати. Це дозволить укомплектувати фільтр усім необхідним для якісного водоочищення обладнанням.

3. На початковій стадії важливо визначитися з вимогами до води, що очищається, з'ясувати сумісність пріоритетної моделі фільтра з трубами для подачі та відведення води на підприємстві. Повідомити про це менеджерам компанії, які підберуть тип та модель системи, максимально сумісні із системою водопроводів. Це значно зменшить вартість монтажу.

4. Вибрати оптимальну кількість ступенів очищення промислового фільтра для води. Одноступенева система очищає рідину за допомогою змінних картриджів. Відрізняється невисокою ціною фільтруючих елементів та доступною вартістю монтажу. У багатоступінчастих фільтрах середовище проходить через кілька елементів, що фільтрують, з різними характеристиками. При цьому видаляється максимально широкий спектр забруднень. Така система складніша у конструктивному плані, коштує дорожче, але й якісніше очищує воду.

Найякіснішою, найефективнішою і надійнішою вважається багатоступінчаста система. Вона дозволяє позбавитися практично всіх видів великих механічних забруднень і розчинених домішок. Коштує дорожче за одноступінчасту установку, але всі витрати компенсуються в процесі експлуатації за рахунок мінімуму витрат на ремонт, обслуговування та модернізацію.

Проектування, монтаж, обслуговування фільтрів від компанії «ЗІКО»

У штаті компанії є досвідчені, висококваліфіковані інженери, монтажники та лаборанти. Нами створено транспортний підрозділ. Є всі необхідні для виготовлення якісного обладнання та систем площі, інструменти та спеціалісти.

Це дозволяє нам надавати максимально можливий комплекс послуг:

1. Після консультації клієнта з менеджерами та замовлення послуги, наші фахівці виїжджають на об'єкт замовника, проводять необхідні пошуки та розрахунки.

2. Проводиться забір та аналіз води у власній лабораторії визначення всіх видів забруднень. Виходячи з його результатів підбирається оптимальне обладнання для максимально якісного очищення води.

3. Проектується, виготовляється або доставляється вже готовий фільтр для промислового механічного очищення води та встановлюється на підприємстві.

4. Інженери налаштовують та запускають обладнання «під ключ».

5. За бажанням замовника ми також проводимо ремонт, обслуговування встановлених нами або систем, що вже існують на підприємстві, в процесі всього періоду експлуатації.

На всі системи, вузли, деталі, послуги з їх монтажу та обслуговування надається гарантія якості.

Потрібно встановити на підприємстві промисловий фільтр механічної очистки води або модернізувати вже існуючу систему? У розділі «Контакти» вказано телефон та електронну пошту компанії. Напишіть або передзвоніть нам. Ми оперативно та якісно допоможемо вирішити будь-яку технічну проблему, пов'язану з очищенням води на Вашому підприємстві.

 

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :