Безкоштовний аналіз води

Безкоштовний аналіз води

Що потрібно для проведення безкоштовного аналізу води?

Перед відбором слід прокачати свердловину протягом 10 хвилин, з водопровідних мереж — забір проводять після спуску води протягом 5-10 хвилин (щоб уникнути застояної води).

  • Промити тару водою, яка підлягає експертизі (пластикова або скляна пляшка з під столової води).
  • Набирати бажано тонким струменем по стінці пляшки, що дозволить зменшити кількість кисню.
  • Пляшку заповнити повністю водою і легким натисканням з боків видалити залишки повітря, щільно закрити й загорнути в папір або темний пакет.
  • Заповнену пляшку в найкоротший термін необхідно доставити для перевірки за нашою адресою, вказаною у розділі "Контакти" або у точки приймання зразків води. Для зручності наших клієнтів, ЗІКО відкрило 5 додаткових безконтактних точок прийому води, де можна здати ваші взірці води для безкоштовного аналізу на 12 ключових показників.

Ми проведемо аналіз води та повідомимо Вам про результати по СМС, через Вайбер або електронною поштою.

Виходячи з аналізу води, якщо певні параметри перевищують допустимі норми, наші фахівців зможуть підібрати методи покращення якості цієї води, а також вирішити всі ніші аспекти пов'язані з цією водою.

Вода відіграє значну роль у підтримці здоров'я та добробуту людини. Зараз багато людей не мають доступу до чистої та безпечної води, як результат, з’являється безліч проблем та хвороб пов'язаних з водою. Тому якість води є пріоритетним питанням для багатьох.

Якість та придатність води до використання визначаються її смаком, запахом, кольором та концентрацією органічних та неорганічних речовин. Потенційними джерелами забруднення води є геологічні умови, промислова та сільськогосподарська діяльність, очисні споруди. Забруднення у воді можуть впливати на здоров'я та безпеку людини. Ось чому важливо, щоб вода в побуті була безпечною, чистою та не містила бактерій та хвороб. Тому слід регулярно перевіряти власну питну воду у відповідних лабораторіях.

Якість питної води регламентується  ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною".

Щоб зрозуміти яка якість Вашої води необхідно провести безкоштовний аналіз, результати якого покажуть її якість. Згідно з українськими вимогами вода має відповідати 83 основним показникам. Вартість такого широкого аналізу води буде надто дорогою. Але, щоб зрозуміти чи безпечна вода для повсякдення вживання, достатньо і 10 основних показників.

Компанія ЗІКО здійснює безкоштовний аналіз води на 12 ключових показників у власній лабораторії, які включають основні показники, зазначені вище.

Компанія ЗІКО вже 25 років відслідковує якість води у західній України, постійно проводить моніторинг вод з свердловин, криниць, водопроводів.  Отримані дані, а це понад 10 000 власних аналізів, дають нам змогу якісно підбирати обладнання для фільтрації води як для побутових, так і для промислових потреб. Результати досліджень дали змогу створити інтерактивну карту якості води. Всі бажаючі можуть переглянути якість води біля свого дому чи офісу, а також долучитися до цього соціального проекту, перевіривши власну воду. Компанія ЗІКО вбачає у цьому свою відповідальність як лідера ринку з водопідготовки.

Загальний аналіз води

Якість та безпека питної води зобов'язані відповідати наступним гігієнічним вимогам, а саме: епідемічна та радіаційно безпечна, якісний санітарно-хімічний склад. Результати експертизи повинні відповідати вимогам та стандартам згідно з чинним законодавством.

Показники води в епідемічному та радіаційному відношенні перевіряють в лабораторіях СЕС, водоканалу, органолептичні та фізико-хімічні показники роблять переважно хімічні лабораторії.

До органолептичних показників відносять: запах, смак і присмак, забарвленість, каламутність.

До фізико-хімічних: твердість, залізо, нітрити, нітрати, амоній, хлориди, сульфати, загальна мінералізація, pH тощо.

Розглянемо важливі показники детальніше.

Твердість води є загальною проблемою майже усієї води, що нас оточує. Жорстка вода характеризується наявністю високого рівня кальцію (CACO3) та магнію (Mg). Вода, з великою загальною твердістю шкодить приладам, зокрема нагрівальним елементам, що призводить до значних втрат енергії  та зниження ефективності їх роботи. Крім того, загальна твердість води знижує ефективність миючих засобів, погіршує тканини під час прання й погіршує стан шкіри та нігтів.

РН класифікується як один з найважливіших параметрів якості води. Вимірювання pH говорить про кислотність або лужність води. Вода вважається кислою, якщо pH нижче 7,0. Водночас вона буде лужною, якщо pH вище 7,0. І кисла и лужна вода є не придатними для щоденного вживання. Нормальний рівень pH питної води становить від 6,5 до 8,5.

Залізо (Fe) - один з найпоширеніших елементів у природі, він досить легко розчиняється у воді, що надає металевого смаку та кольору. Залізо проявляється жовтими або коричневими відкладенням на мийках, туалетах, душах та одязі. Ці плями важко видалити, потрібно застосовувати спеціальні засоби, які впливають на емаль та блиск сантехнічних приладів.

Найчастіше залізо зустрічаються в формі двовалентного та тривалентного заліза.

Двовалентне, це повністю розчинене залізо і вода при цьому залишається прозорою. Але коли вода буде мати доступ до повітря, то залізо згодом окислиться і випаде в осад.

Тривалентне залізо не розчиняється у воді й рідина одразу має жовтуватий колір. При контакті з киснем у воді з'являється осад у вигляді пластівців.

Існують також органічні сполуки заліза які створились з’єднанням з органічними речовинами та «бактеріальне залізо».

Марганець (Mn) набагато менш поширений, ніж залізо, проте його присутність у воді вкрай небажана. При концентрації вище 0,05 мг / л марганець може залишати сіруваті відкладення на мийках та на одязі. Крім того, він надає поганий смак напоям.

Електропровідність — це здатність будь-якого середовища, в нашому випадку води, передавати електричний струм. Наявність розчинених твердих речовин, таких як кальцій, хлориди та магній у воді, дозволяє електричному струму проходити через воду. Це важливо пам’ятати, оскільки вода з високою провідністю може спричинити корозію металевої поверхні обладнання, наприклад котла.

Мутність. Помутніння надає воді каламутний вигляд. В основному це пов’язано з наявністю у воді зважених речовин. Помутніння викликає відкладення в трубах і резервуарах, створюючи тим самим середовище, сприятливе для розмноження бактерій. Крім того, високий рівень помутніння знижує ефективність дезінфекції.

Амоній у воді – це результат життєдіяльності мікроорганізмів, та є продуктом розкладання органічних азотовмісних речовин. Вміст амонію в питній воді не повинен перевищувати 0,5 мг/л, перевищення норми негативно впливає на людський організм. Може підвищуватись артеріальний тиск, відбуваються різноманітні розлади в роботі печінки та нирок.

Нітрити — це продукти окислення аміаку під впливом мікроорганізмів в процесі нітрифікації, як проміжна ланка в ланцюзі бактеріальних процесів окислення амонію до нітратів.

Наявність у воді нітритів свідчить про мікробіологічне забруднення води побутовими стічними водами, сільськогосподарськими стоками. Норми нітритів не мають перевищувати 0,5 мг/л.

Нітрати — це солі азотної кислоти, гранично допустима концентрація нітратів у воді 50 мг/л, при цих показниках шкідливих змін для організму не буде. Основним чинником надходження в воду нітратів є змив з полів мінеральних добрив. Нітрати досить токсичні, з нітратів в організмі утворюються канцерогени – речовини, які провокують рак. Якщо споживати воду з високим вмістом нітратів, то через кілька годин виникають характерні симптоми нітратного отруєння: діарея, нудота, задуха, посиніння шкіри.

Пам'ятайте, що забруднена нітратами вода — прозора, без сторонніх запахів і домішок, звичайна на смак.  Визначити їх наявність зможе лише аналіз води.

Як часто потрібно проводити аналіз води.

Як тільки у Вас виникнуть перші підозри, що якість води погіршилась, з’явилося помутніння, неприємний запах, або, наприклад, після кип’ятіння виявили осад, якого перед тим не було, то одразу потрібно зробити перевірку даної води.

Якщо Ви користуєтесь водою з власного колодязя або свердловини, то хоча б двічі на рік принесіть воду, наші фахівці зроблять безкоштовний аналіз води.

А якщо Ви використовуєте для приготування чи пиття воду з так званих точок продажу води, чи купляєте в пляшках або у вас вдома, наприклад, система зворотного осмосу, аналіз води дасть змогу переконатись в якості води, вчасно зрозуміти, що необхідно зробити заміну картриджів.

Такі процедури пропонуємо проводити щокварталу. Безпечна та чиста питна вода є критично важливою для здоров'я.

Як вже зазначалося, ЗІКО проводить безкоштовний аналіз води. Більш детальнішою інформацією можете отримати звертаючись до наших фахівців у розділі «Контакти».

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :