фото, небезпека забруднення питної води нітратами

Дата: 28 Кві 2018

Категорія:

Нітрати у воді і їх вплив

На концентрацію нітратів (сполук азоту) в воді впливають як антропогенні, так і природні фактори. Вони потрапляють у воду разом зі стоками з оброблюваних нітратними добривами полів або в результаті скидів відпрацьованих господарсько-побутових вод.

Нітрати концентруються у великих кількостях в поверхневих водах. Дуже важливо проводити аналіз води і здійснювати її подальшу очистку, оскільки нітрати у воді згубно впливають на стан фауни водойм і здоров'я людей.

Нормативні значення нітратів у воді Україні та ЄС

Згідно вітчизняним і європейським стандартам, концентрація нітратів у питній воді не повинна перевищувати:

 • Україна: водопровідна і кринична – ≤ 50,0 мг/дм3, фасована – ≤ 10 (50) мг/дм3;
 • ЄС: 45 мг / л.

Особливо важливо проводити аналіз води з колодязів і контролювати її якість в сільській місцевості. Сільськогосподарські землі, оброблювані нітратними добривами, – підвищене джерело забруднення води.

Вплив нітратів на організм людини


Якщо не очищати воду від нітратів за допомогою фільтрів для води, то це призведе до цілої низки захворювань:

 1. Вступаючи в реакцію з гемоглобіном, нітрати, здатні перетворюватися в нітрити (солі азотної кислоти), перетворюють його в метгемоглобін. А він не здатний доставляти кисень до внутрішніх органів і тканин. Результатом чого є кисневе голодування організму. Воно призводить до порушень в роботі печінки, нирок, серцево-судинної і нервової системи.
 2. Нітрати сприяють розвитку в кишечнику шкідливої мікрофлори, яка призводить до отруєння організму.
 3. Особливо негативно метгемоглобін впливає на здоров'я маленьких дітей. Їх організм не здатний справлятися з шкідливими речовинами, що містяться в питній воді, фруктах або овочах.
 4. Якщо не проводити очистку води, то нітрати, проникаючи в організм, зменшують кількість вітамінів, що призводить до авітамінозу і погіршення обміну речовин.
 5. Нітрати знижують в організмі концентрацію йоду, що впливає на функціонування щитовидної залози.
 6. Підвищена концентрація з'єднань азоту в організмі є причиною проблем при вагітності у жінок і призводить до ускладнень з потенцією у чоловіків.
 7. Потрапляючи в організм, нітрати розширюють судини і істотно знижують тиск.

Найстрашніше, що тривалий вплив нітратів на епітелій шлунка призводить до розвитку злоякісних пухлин.

Ознаки отруєння:

 • діарея, нудота, блювання;
 • пожовтіння білків очей, різкі болі в животі;
 • мігрені, втома, постійна сонливість;
 • задишка, тахікардія.

Як очистити воду від нітратів?

Найбільш ефективні методи очищення води від нітратів:

 1. Системи зворотного осмосу.
 2. Фільтри для води із завантаженням з іонообмінної смоли.

Фільтри для води

Спеціально призначені для видалення нітратів фільтри для води відокремлюють сполуки азоту шляхом поглинання їх іонообмінною смолою. Спеціальна нітрат-селективна смола поглинає виключно нітрати, пропускаючи разом з питною водою інші корисні для людського організму мікроелементи.

Системи зворотного осмосу

Винайдені в 1953 році американськими інженерами системи зворотного осмосу вважаються найефективнішими установками для очищення води від нітратів. Мікропористі зворотноосмотичні мембрани цих установок пропускають виключно молекули води, розділяючи розчин і розчинник і затримуючи до 98% нітратів та інших забруднень.

Фахівці компанії «Зіко» готові провести комплексний аналіз води і допомогти з вибором ефективного обладнання для очищення води. Наші менеджери консультують онлайн, через форму зворотного зв'язку на сайті, по будь-яких питанях, що стосуються водопідготовки та водоочищення. Ми також приймаємо замовлення на постачання і монтаж водоочисного обладнання за вказаними в розділі «Контакти» телефонами та електронною поштою.


Залишити коментар


Ваш коментар буде опубліковано протягом 24 годин

Коментарі


Представник компанії "ЗІКО"

18 Вер 2018

Добрий день. Дійсно фільтрація води від нітратів залежить від типу зворотноосмотичних мембран і відповідно її селективності. В деяких випадках вона дійсно може складати близько 50%. При цьому, перевищення норми по нітритам і нітратам часто є трапляється в межах цих 50%, які можна успішно відфільтрувати. В інших випадках, використовуються дещо інші технології.


Макс

08 Вер 2018

Мембрани зворотнього осмосу видаляють тільки 50% нітратів з води, тому треба звертати увагу на загальний вміст нітратів. не всюди зворотній осмос є хорошим рішенням


Розсилка