Нітрити у воді

Нітрити у воді

Солі азотної кислоти (нітрити) – результат розкладання органічних сполук, що містять азот. Їх кількість у воді залежить від того, наскільки ефективно корисні бактерії справляються з переробкою забруднюючих речовин.

Великий вплив на концентрацію нітритів у воді робить діяльність людини. Забруднення поверхневих вод солями азотної кислоти відбувається через застосування в сільському господарстві добрив з азотом, при неякісному очищенні стічних вод тваринницьких ферм і промислових підприємств.

Нормативні значення нітритів у воді в Україні та ЄС

Для визначення концентрації нітритів в середовищі проводиться аналіз води. Вітчизняними і європейськими стандартами висуваються чіткі вимоги до наявності у воді солі азотної кислоти:

  • Україна – 0,5 мг / л (СанПіН);
  • ЄС – 0,5 мг / л.


Розширений аналіз води дозволяє точно визначити рівень нітритів. За його результатами підбираються максимально ефективні фільтри для води.

Вплив нітритів на організм людини

Якщо не очищати воду від солей азотної кислоти, то нітрити можуть стати причиною цілого ряду захворювань:

  • алергічних реакцій та подразнень;
  • проблем з щитовидною залозою;
  • порушень в роботі нервової системи;
  • захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • погіршення обміну речовин.


Особливу небезпеку отруєння нітритами представляє для дітей. Солі азотної кислоти, вступаючи в реакцію з гемоглобіном, що постачає організму кисень, перетворюють його в метгемоглобін. А ця речовина не здатна переносити кисень. Таким чином, обмежується подача кисню до тканин і внутрішніх органів. І якщо організм дорослої людини ще якось справляється з цією проблемою, то отруєння дитини нітритами може привести до летального результату.

Як очистити воду від нітритів?

Найефективнішими при очищенні води від солей азотної кислоти є:

  1. Фільтри для води з аніонними іонообмінними завантаженнями.
  2. Установки зворотного осмосу.

Фільтри для очищення води від нітритів

У фільтрах для води є спеціальне завантаження – іонообмінна смола. Вона заміщає іони солі азотної кислоти анионами смоли. Але у таких фільтрів є і істотний недолік – обмежений ресурс. При перенасиченні смоли нітритами очищення води припиняється. Після цього потрібна заміна завантаження, інакше нітрити будуть потрапляти в очищену до цього воду.

Установки зворотного осмосу

На думку фахівців, установки зворотного осмосу – найбільш ефективний метод очищення води від нітритів. Напівпроникні зворотноосмотичні мембрани здатні затримувати до 98% солей азотної кислоти. Є як побутові, так і промислові установки зворотного осмосу, які ефективно очищають воду для побутових або виробничих цілей. Головна перевага зворотного осмосу – здатність якісно очищати воду навіть при критичних змінах складу вихідної середовища.

Фахівці компанії «Зіко» готові через форму зворотного зв'язку на сайті більш докладно проконсультувати про методи очищення води від нітритів. Наші менеджери надають вичерпну інформацію про вартість, характеристики і призначення обладнання для водоочищення та водопідготовки.

Заявки на поставку обладнання та пропозиції про співпрацю приймаються за вказаними в розділі «Контакти» телефонами та електронною поштою.


Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :