Види протипожежного водопостачання на підприємствах

Види протипожежного водопостачання на підприємствах

Організація протипожежного водопостачання на промислових підприємствах забезпечує надійну подачу води у разі виникнення пожежі. Відповідно до вимог нормативної документації, пожежні насоси подають під певним напором потрібні для гасіння пожеж обсяги води. 

Класифікація систем протипожежного водопостачання

Є 2 типи систем протипожежного водопостачання промислових підприємств, які класифікуються в залежності від тиску подаваного середовища:

 1. Системи низького тиску.
 2. Промислові пожежні насосні станції високого тиску.

Подача води на ці системи здійснюється з водойм, водонапірних веж, спеціально встановлених резервуарів або водопровідних мереж.

Пожежне водопостачання низького тиску

Монтаж обладнання для внутрішнього протипожежного водопостачання низького тиску дозволяє організувати безперебійну подачу середовища з пожежного ствола, який розміщений на рівні землі. Мінімальна висота компактної частини струменя – 10 м. Гасіння здійснюється за допомогою пересувних пожежних насосів або підключених до гідрантів пожежних автомобілів.


Системи пожежного водопостачання підприємств низького тиску можуть бути об'єднані з виробничими або господарсько-питними водопроводами. При їх проектуванні враховуються:

 • пожежонебезпека об'єкта;
 • наявність і тип джерела водопостачання;
 • місцеві умови.

Системи протипожежного водопостачання високого тиску

Подача середовища в системах внутрішнього протипожежного водопостачання високого тиску здійснюється по рукавних лініях. Для цього на території підприємства повинна бути обладнана насосна станція. Встановлені в ній пожежні насоси подають під певним тиском воду від джерела безпосередньо до гідрантів.

Джерела пожежного водопостачання підприємств

Як джерела для протипожежного водопостачання промислових підприємств можуть використовуватися:

 • озера і річки;
 • спеціально створені штучні водойми;
 • водопроводи;
 • протипожежні резервуари.

У деяких випадках допускається використовувати в якості джерел води для пожежного водопостачання оборотні системи технічного водопостачання або системи охолодження.

Насосні станції

Призначені для експлуатації на промислових підприємствах пожежні насосні станції комплектуються:

 • системами електропостачання;
 • насосами;
 • обладнанням для розгалуження водопровідних труб.Встановлені на станціях пожежні насоси створюють в трубах необхідний натиск. Найчастіше пожежні станції розташовуються в спеціально побудованих будинках, окремих приміщеннях або підвалах.

Фахівці компанії «ЗІКО» проектують, комплектують необхідним обладнанням і встановлюють системи зовнішнього і внутрішнього протипожежного водопостачання промислових підприємств. Ви можете зв'язатися за наданими в розділі «Контакти» телефоном або електронною адресою з менеджерами нашої компанії. Вони допоможуть визначитися з вибором устаткування, порахують кінцеву вартість і визначать терміни реалізації проекту по організації пожежного водопостачання вашого підприємства.


Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :