Вплив амонію (аміаку) у воді на організм людини

Вплив амонію (аміаку) у воді на організм людини

Аміак і амоній, що міститься в воді – дві форми азотних сполук. Їх ще називають загальним амонійний азотом. Джерела такого роду забруднення середовища – розчинені у воді азотовмісні речовини, аміак і солі.

Якісне очищення води від амонію (аміаку) – необхідна процедура. Ці сполуки, вступаючи в реакцію з киснем, негативно впливають на металеві поверхні обладнання і побутових приладів. Вони погіршують органолептичні властивості води і свідчать про можливість бактеріального зараження середовища. Висока концентрація амонію (аміаку) в питній воді призводить до серйозних порушень кислотно-лужного балансу в організмі.

Нормативні значення амонію (аміаку) в воді в Україні та ЄС


Для визначення наявності амонію і аміаку в середовищі повинен проводитися аналіз води. За його результатом підбирається обладнання для водоочистки, фільтри для води.

Згідно вітчизняним і європейським стандартам якості, концентрація аміаку і амонію в питній воді не повинна перевищувати:

 • 0,5 мг/л – Україна (ДСанПіН 2.2.4.-171-10);
 • 0,2 мг/л – ЄС.

Розширений аналіз води і подальша очистка за допомогою фільтрів для води дозволяють привести середовище у відповідність санітарно-гігієнічним нормам. Якісно очищена вода не впливає на термін експлуатації обладнання, побутових приладів і не впливає негативно на здоров'я людей.

Вплив амонію і аміаку на організм людини

Постійне вживання води з надмірною концентрацією амонію (аміаку) призводить до цілого ряду захворювань:

 • серйозних порушень в репродуктивній системі;
 • порушень нервової системи;
 • хвороб печінки, нирок і легень;
 • підвищення артеріального тиску;
 • порушень кислотно-лужного балансу.

Як очистити воду від амонію і аміаку?

Вибір фільтрів для води або систем для очищення середовища від амонію (аміаку) залежить від цілого ряду чинників:

 1. Складу води.
 2. Хімічних особливостей елементів, концентрацію яких потрібно знизити.
 3. Продуктивності фільтрів для води або установок.
 4. Ступені очищення.
 5. Вартості обладнання і витрат на його обслуговування.

Найбільш доступними й ефективними, на думку фізиків і інженерів компанії «Зіко», є:

Система комплексної очистки води - ECOMIX


Виконана у формі компактної колони з корозійно-стійкого пластика система комплексного очищення води ECOMIX – максимально ефективне рішення для очищення середовища від амонію (аміаку). Установка також видаляє з води:

 • марганець і залізо, що знижує ризик кісткових захворювань;
 • солі жорсткості, завдяки чому не утворюється накип на нагрівальних елементах теплового обладнання і побутової техніки;
 • алюміній.

Система комплексного очищення води також знижує окислюваність і зменшує кольоровість середовища.

Система зворотного осмосу

Побутові системи зворотного осмосу очищають питну воду за допомогою мікропористих мембран. Діаметр цих мембран дозволяє пропускати виключно молекули води. Всі домішки залишаються на зовнішній стороні мембрани, концентруються, змиваються в каналізацію.

Очищення води зворотним осмосом – сама передова технологія, яка не має аналогів. З її допомогою вдається отримати ідеально чисту воду, яку можна порівняти за смаковими і хімічними характеристиками з талої льодовикової водою.

Компанія «Зіко» пропонує за доступними цінами широкий асортимент фільтрів для води, промислових і побутових систем зворотного осмосу і систем комплексного очищення води. Ми постачаємо обладнання для водопідготовки та водоочищення в усі регіони України.

Заявки на постачання обладнання та пропозиції про співпрацю приймаються на зазначені в розділі «Контакти» телефони і електронну пошту. Менеджери компанії також готові відповісти на будь-які питання про вартість, характеристики та наявність обладнання онлайн, через форму зворотного зв'язку на сайті.


Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :