Ефективне в плані фільтрації відпрацьованого середовища біологічне очищення стічних вод дозволяє видаляти з господарсько-побутових і промислових стоків домішки органічного походження. Інженерами розроблені компактні готові рішення для приватних будинків, котеджів і дач та складні системи біологічного доочищення стічних вод для великих промислових підприємств.
Що таке біологічне очищення стічних вод
Технологія базується на використанні мікроорганізмів — біологічне очищення стічних вод здійснюється аеробними або анаеробними бактеріями. Вони харчуються присутньою в стоках органікою.
Для функціонування аеробних бактерій забруднена вода повинна бути насичена киснем. Сприятливе середовище для існування анаеробних мікроорганізмів — замкнуті установки без збагачення вихідного середовища киснем.
Устаткування та споруди для біологічного очищення
Найбільш ефективні рішення для біологічного очищення стічних вод:
- Аеротенки — спеціальні споруди для біологічного очищення, що працюють за принципом біологічних ставків. Якщо відкриті водойми не можна використовувати в зимовий період, то ці установки функціонують цілий рік.
- Септики — спеціально збудовані конструкції або вже готові установки для біологічної очистки стічних вод, які моделюють процес розкладання домішок у грунті. У звичайних септиках використовуються анаеробні бактерії. Якщо в установках вода очищається аеробними бактеріями, то системи доповнюються установками для аерації середовища.
- Біофільтри — імітують фільтрацію забрудненої води у верхніх шарах грунту. Встановлюються для попередньої фільтрації середовища перед водоочищенням.
Для чого здійснюється біологічне очищення стічних вод
Компактна, недорога за ціною і в обслуговуванні установка біологічного очищення стічних вод для приватного будинку дозволяє:
- усунути на подвір’ї неприємний запах гнилої органіки;
- очищати воду для повторного використання;
- скидати стоки в грунт або водойми без ризику нанесення шкоди здоров'ю людей чи навколишньому середовищу.
Активно впроваджуване в комунальних господарствах біологічне очищення стічних вод здатне затримувати фосфор і нітрати, що містяться в пральних порошках і миючих засобах. З забрудненого середовища видаляються азот та інші, небезпечні для людей і навколишнього середовища шкідливі речовини, що містяться в продуктах життєдіяльності людей.
Важливо розуміти, що на початкових етапах повинно проводитися механічне очищення стоків — видалення зважених і твердих частинок. Далі йде фізико-хімічна — затримуються розчинені і зважені речовини. І тільки після цього проводиться біологічне очищення стоків, в процесі якого видаляється до 98% органічних забруднень.
Після цього очищені стоки можна безпечно відводити в грунт або водойми. Це дозволяє уникати штрафних санкцій за забруднення екології. Знижуються витрати на виробництво, оскільки така вода придатна для повторного використання.
Технологія біологічного очищення стічних вод
Кожна установка біологічного очищення стічних вод об'єднує в собі кілька систем, фільтруючих відпрацьоване середовище різними способами:
- Механічним — в процесі проходження через спеціальні сита/решітки та відстоювання з води видаляються домішки.
- Анаеробним (без насичення середовища киснем) — органічними домішками харчуються бактерії, виділяючи в результаті життєдіяльності метан.
- Аеробним — органіка так само поглинається бактеріями. Для нормальної життєдіяльності цих мікроорганізмів установки комплектуються обладнанням для насичення забрудненої води киснем.
- Освітленням — видаленням зважених речовин, завдяки чому стоки стають прозорими.
- Знезараженням — озонуванням або станціями дозування гіпохлориту.
Переваги біологічного очищення стічних вод
Якщо порівнювати, наприклад, з фізико-хімічним способом, то у біологічного очищення стічних вод є ряд незаперечних переваг:
- Органіка поглинається в процесі метаболізму бактерій, тому не потрібне використання флокулянтів і коагулянтів, які завдають шкоди екології та здоров'ю людей.
- Відсутність потреби у використанні дорогих реагентів робить цю технологію найдешевшою. Біологічне очищення стоків проходить самопливом, без перекачування середовища, тому не витрачається дорога електроенергія.
- Утворюється мінімальна кількість осаду, тому знижуються витрати на його зневоднення та утилізацію. До того ж осад без реагентів може використовуватися у якості добрива для вирощування сільськогосподарських культур.
- При механічному або фізико-хімічному водоочищенні видаляються не всі забруднення, азот та інші шкідливі домішки, які затримуються при біологічному очищенні.
- В процесі експлуатації установки для біологічного очищення стоків не потребують постійного контролю, оскільки працюють в автономному режимі.
Більше інформації про готові рішення для біологічного очищення стічних вод можна дізнатися через форму зворотного зв'язку або відправивши запит на електронну пошту нашої компанії. Безкоштовні консультації з питань ціни, призначення і характеристик обладнання також надаються за вказаним в розділі «Контакти» номером телефону.