Побутова і промислова водопідготовка

Побутова і промислова водопідготовка

Компанія «ЗІКО» вже більше 25 років займається питаннями побутової та промислової водопідготовки. Головним завданням обладнання для водопідготовки є зниження жорсткості води, шляхом іонного обміну з компонентами, які заміщують іони кальцію і магнію. Спеціальні фільтри у поєднанні з насосами для води та ємностями дозволяють нам розробити ефективне інженерне рішення з водопостачання якісної води. 

На сьогоднішній день якість води при використанні звичайного центрального водопостачання є далеко не ідеальною. В її складі можна знайти  тверді частки і безліч домішок. Щоб вирішити дану проблему необхідне встановлення системи водоочистки та водопідготовки. Системи водоочистки та водопідготовки здійснюють процеси обробки води, які поліпшують її якісні характеристики. Встановивши систему водопідготовки Ви позбудетесь:

 • різноманітних домішок, а також глини та піску;
 • шкідливих речовин та хімічних сполук.
 • надмірної жорсткості води;
 • неприємного запаху води.

Якісне рішення з водопідготовки може включати декілька етапів. В нього входять механічні фільтри для води, які видаляють тверді частки і механічні домішки, системи пом’якшення води, які видаляють кальцій та магній (накип), а також системи знезалізнення, які ефективно працюють проти підвищеного вміста заліза (помаранчевої води).

Побутова водопідготовка

Побутова водопідготовка для власників квартир та приватних будинків давно вже не розкіш, а необхідність, обумовлена сучасною екологією. Адже, в 90% випадках з 100% наша вода є непридатною не лише для пиття, але і для господарсько-побутових цілей. Рішення побутової водопідготовки зводиться до того, щоб не завдавати шкоди не тільки людському організму, але і трубам, сантехніці, побутовій техніці, посуду, одягу і т.д

З усіх побутових систем водопідготовки - система зворотного осмосу є найбільш ефективною для власників квартир. Основна деталь цих пристроїв - мембрана, що очищає воду на рівні молекул. Система зворотного осмосу – це цілий комплекс складових, що забезпечують очищення води та зручну її подачу. Вона складається із:

 1. фільтрів, які не допускають до мембрани речовин, що можуть її пошкодити;
 2. напівпроникної мембрани;
 3. насосу, що створює необхідний тиск для процесу зворотного осмосу;
 4. збагачувальних фільтрів, які додають до очищеної води необхідні мінерали;
 5. бака, для зберігання очищеної води, оскільки сам процес доволі повільний, тому зручно мати певний об’єм у резерві;
 6. крана, для зручного користування установкою.

Очищення води таким способом має суттєві переваги над іншими методами. Якщо говорити про фільтрацію звичайної води, то цифра 97-99% в графі «затриманих» домішок говорить сама за себе. Жодна система очистки не може забезпечити подібного результату.

Але варто пам'ятати, що побутова система зворотного осмосу призначена для доочищення водопровідної води, попередньо очищеної на централізованих станціях або на локальних установках. Побутові системи зворотного осмосу не призначені для прямого очищення води зі свердловини або колодязя, так як в більшості випадків така вода містить різні домішки - залізо і марганець, солі жорсткості, природні органічні речовини та інші, які значно перевищують допустимі норми.

Всі ці домішки ефективно видаляються зворотним осмосом, але дуже швидко виводять з ладу найдорожчий елемент системи - мембрану. Тому очищення непідготовленої води за допомогою побутового зворотного осмосу є перш за все недоцільне з економічної точки зору.

Водопідготовка та водоочистка приватного будинку є багатоступеневою і включає ряд процесів:

 1. Механічне очищення води, яке дозволяє предочистити воду перед системою водопідготовки;
 2. Водопідготовка – очищення води на фільтрах колонного типу від солей жорсткості, заліза, аміаку, марганцю, сірководню тощо;
 3. Знезараження води;
 4. Доочистка до рівня питної води системою зворотного осмосу

Промислова водопідготовка

Саме від якості використовуваної води залежить успішність і безперебійність роботи будь-якого виробництва. У кожній галузі існують свої норми та вимоги для використовуваної води, тому не існує єдиного усталеного стандарту для водопідготовки на підприємствах. Сучасні технології дозволяють легко підібрати необхідну систему очищення води для промислових потреб.

Серед найпопулярніших рішень – промислова система зворотного осмосу, яка характеризується великою потужністю та є найбільш економічним устаткування з точки зору експлуатаційних витрат, що використовується на виробництві для знесолення води, в порівнянні з технологіями дистиляції чи іонним обміном. Такого типу системи ефективно очищають воду у великих офісах, ресторанах, готелях, лабораторіях, фабриках і тощо.

Без використання ефективних систем водопідготовки, при експлуатації систем опалення, буде утворюватися накип, який перешкоджатиме ефективній тепловіддачі, збільшуючи втрати електроенергії до 50%. Отже, для безперебійної, тривалої та економічної роботи опалювальної установки, необхідно перш за все встановити системи пом’якшення води. Підбір обладнання з водопідготовки для котелень та систем опалення – це складний процес, який потребує врахування ряду нюансів, які можуть прямо і побічно вплинути на ефективність роботи систем опалення. 

Говорячи про водопідготовку з великою продуктивністю або з чіткими вимогами до вмісту ряду домішок у воді, то тут компанія ЗІКО використовує сучасне обладнання для промислової водопідготовки, яке очищає воду за допомогою різних фільтруючих матеріалів в залежності від типів забруднень.

Наприклад, фільтри на базі фільтруючого матеріалу Ecomix для пом`якшення та видалення заліза,  фільтри для видалення сірководню та знезалізнення води Centaur, вугільні фільтри та для видалення хлору Filtrasorb300 тощо. Водночас компанія пропонує знезаразити воду за допомогою сучасних систем ультрафіолетової фільтрації та систем зворотнього осмосу.

Запропоновані фільтри і системи для водопідготовки очистять вашу воду від усіх небажаних та шкідливих речовин. Після проведення безкоштовного хімічного аналізу води, ми зможемо прийняти рішення, який саме тип фільтру гарантуватиме вам її ефективне очищення. Тісна співпраця з виробниками систем водопідготовки, а також багаторічний досвід професіоналів допоможуть Вам обрати найкращий та найвигідніший  варіант. Звертайтеся до наших спеціалістів через розділ «Контакти».

Залишити коментар
Назва:
E-mail * :
Коментар * :