Інжинірингова компанія «ЗІКО» пропонує широкий асортимент ефективних та високопродуктивних фільтрів для ультрафільтрації води у промисловості та побуті. Ми реалізуємо лише високоякісні та надійні системи від всесвітньо відомих брендів, на які надається гарантія якості від виробників.
Що таке ультрафільтрація води?
Ультрафільтрація – технологія тонкого очищення води шляхом її проходження під тиском або впливу вакуумом через спеціальні мембрани. Розмір часу в мембранах фільтрів для ультрафільтрації води варіюється в діапазоні від 0,01 до 0,1 мкм. Завдяки таким розмірам відбувається очищення вихідного розчину на молекулярному рівні від присутніх у воді різного роду бактерій, вірусів та завислих речовин.
Процес знезараження та освітлення вихідного розчину у фільтрах для ультрафільтрації води може здійснюватися двома способами:
1. Напірним – рідина очищається в процесі проходження через дрібнопористу мембрану під дією тиску, що створюється насосам.
2. Безнапірним – з внутрішньої сторони утворюється вакуум (розріджений простір), вихідне середовище всмоктується, проходить через мембрану та очищається від забруднень.
Матеріали виготовлення мембран фільтрів для ультрафільтрації води
Практично всі мембрани фільтрів для ультрафільтрації води відомих виробників виготовляються із полімерів:
• поліакрилонітрилу;
• полііміду;
• аліфатичного поліаміду;
• похідні целюлози;
• полівініліденфториду;
• сульфованого полісульфону.
Як матеріали виготовлення мембран також можуть використовуватися окремі керамічні (неорганічні) матеріали.
Конструкція, принцип роботи та особливості застосування фільтра для ультрафільтрації води
Основний елемент фільтра для ультрафільтрації води – мембрана з гідрофільного матеріалу у вигляді пустотілих волокон. Вона закріплюється у розташованих у верхній та нижній частині мембранного елемента пазах/кріпленнях. Один або кілька (залежить від необхідної продуктивності системи) мембранних елементів монтуються на каркасі системи поділу та очищення потоків води.
Стандартний режим роботи фільтра
У звичайному режимі роботи фільтру для ультрафільтрації вода подається у зовнішню частину корпусу через нижній вхід. Далі вона очищається від домішок та бактеріальних забруднень шляхом проходження через мембрану. Всі домішки та забруднення залишаються у зовнішній частині установки, а очищена практично до ідеального стану вода подається на побутові крани для пиття або у магістралі подачі на технологічні процеси на виробничих підприємствах.
Поточне обслуговування фільтра в процесі експлуатації
Після тривалої експлуатації фільтра для ультрафільтрації води його продуктивність поступово знижується. Щоб відновити ефективність системи, залежно від її застосування та призначення, потрібно виконати ряд дій:
1. Назад промити мембрану, що подається під тиском 1, 5 Бар попередньо очищеною водою. Процес здійснюється протягом 5-10 хв. За цей час чиста вода із зовнішнього боку проходить через фільтруючий елемент назовні. Таким чином, промиваються засмічені пори мембрани.
2. Продіть фільтруючий елемент за допомогою стисненого повітря. Подається з внутрішньої сторони мембрани під тиском повітря видавить назовні з пір фільтруючого елемента всі забруднення. Продуктивність та ефективність роботи установки відновиться до початкових параметрів.
3. Поточне хімічне зворотне промивання (потрібно, коли фільтр використовується для очищення води від забруднень, що важко змиваються - силікатів, органіки і т. д.). І тому використовуються спеціальні реагенти.
На виконання однієї з перерахованих вище функцій може піти від 10 до 20 хв. Якщо потрібно комплексне промивання сильно забрудненого фільтра для ультрафільтрації води, процес може зайняти від 1 до 2, 5 годин.
Поширені типи мембранних фільтрів для фільтрації води
Присутні на ринку промислові та побутові фільтри для ультрафільтрації води на молекулярному рівні, залежно від матеріалу виготовлення та пропускної спроможності мембран, можна розділити на такі типи:
1. Для механічного очищення (макрофільтрації). Розмір часу в таких установках варіюються від 1 до 100 мкм. Призначення – очищення води від окислених забруднень та механічних суспензій.
2. Для ультрафільтрації – видалення з вихідного середовища молекул великих сполук, колоїдних забруднень, вірусів та бактерій. Розмір часу в таких мембранах варіюється від 0,002 до 0,1 мкм. Це дозволяє ефективно очищати воду від колоїдних і тонкодисперсних домішок, видаляти з неї молекули забруднень з високою молекулярною масою - віруси, цисти, бактерії, одноклітинні мікроорганізми, водорості і т. д.
3. Нанофільтрації - високоякісного очищення вихідного середовища від вірусів іонів (органіки, нітритів та нітратів, солей важких металів, колоїдних частинок органічних сполук, мікроорганізмів, інших шкідливих для здоров'я людей частинок). Розмір часу в таких мембранах коливається від 0,001 до 0,002 мкм. Перевага технології в тому, що при очищенні води від усіх забруднень з неї не видаляються корисні для здоров'я людей мікроелементи та солі.
4. Зворотного осмосу. Технологія дає змогу очищати воду практично до ідеального стану. Розмір часу в подібних мембранах менше 0,0001 мкм. Це дозволяє затримувати молекули всіх нерозчинних та розчинних домішок.
Різні типи вищеописаних фільтрів для очищення води - економічні, ефективні та надійні установки для якісного очищення води. Незалежно від технологій ультрафільтрації, нанофільтрації, макрофільтрації або зворотного осмосу, вони конструктивно однакові. Різниця – у типі мембрани. Решта елементів конструкції призначені для забезпечення ефективної роботи систем.
Від яких забруднень очищає воду фільтр для ультрафільтрації
Грамотно спроектований та виготовлений з якісних матеріалів фільтр для ультрафільтрації води з дрібнопористою мембраною здатний ефективно очищати вихідне середовище від цілого ряду забруднень:• хлористих домішок;
• дрібних частинок глини та піску;
• молекули різних видів домішок органічного походження;
• шкідливих для здоров'я людей молекул бактерій та вірусів;
• молекул інших, присутніх у воді органічних та неорганічних забруднень.
Внаслідок цього процесу кожна установка видає на виході рідину, що складається виключно з молекул води.
Сфери застосування фільтрів для ультрафільтрації води
Ця технологія очищення рідини набула широкого застосування в побуті та промисловості. Подібні установки використовуються для дезінфекції вихідного середовища. Їх часто застосовують для очищення промислових та господарсько-побутових стоків. Подібні фільтри також використовуються для попереднього очищення рідин перед подачею системи зворотного осмосу. Мембрани таких установок ефективно здійснюють сорбцію, освітлення та знезалізнення води.
Сфери застосування ультрафільтраційних фільтрів:
якісне очищення питної води за допомогою фільтрів для ультрафільтрації для використання в побуті;
• у харчовій промисловості – для очищення води як сировини або одного з основних компонентів для виробництва молочних чи інших харчових продуктів;
• виробництво медичних препаратів та розчинів у фармацевтичній промисловості;
• автомобільна промисловість;
• якісне швидке очищення води у лабораторіях;
• хімічні та текстильні підприємства;
• медицина – діаліз та різні інші методи лікування крові;
• виробництво металургійної продукції;
• виробничі підприємства, які займаються виробництвом паперу, обробкою шкіри.
Подібні фільтри також використовуються для очищення побутових стоків для їх повторного застосування в технологічних циклах.
Переваги фільтрів для ультрафільтрації води
• ефективне очищення води від мікроорганізмів, вірусів, колоїдних та механічних домішок;
• можливість підібрати установку необхідного розміру та продуктивності;
• низькі витрати в процесі експлуатації, обслуговування та мінімальна витрата чистої води при зворотному промиванні;
• відсутність необхідності використовувати реагенти (шкідливі здоров'ю людей хімічні речовини);
• наявність компактних установок для побутового застосування у квартирах та будинках;
• конструктивна міцність та простота корпусу та мембрани фільтра для ультрафільтрації води.
Одна з найважливіших переваг, особливо в наш час, — мінімальне в порівнянні з фільтрами, що функціонують за іншими технологіями, споживання електрики. Це дозволяє суттєво знижувати собівартість чистої води та економити значні кошти у побуті та на промислових підприємствах.
Компанія «ЗІКО» — надійний партнер, який дбає про здоров'я та достаток своїх клієнтів
Наша компанія на ринку водопідготовки України понад 25 років. За цей час ми здобули величезний досвід, напрацювали базу постійних вдячних клієнтів. Нами створені, успішно функціонують та розвиваються:
• власна лабораторія аналізу води;
• інженерний відділ, фахівці якого здатні спроектувати та реалізувати будь-який проект;
• підрозділ монтажників, які здійснюють встановлення, налагодження, запуск та обслуговування водоочисного обладнання;
• транспортний підрозділ для оперативної доставки водоочисних установок та систем на адреси чи об'єкти замовників.
Це дозволяє нам у найкоротші терміни реалізовувати проекти будь-якої складності, підбираючи або проектуючи системи для очищення води з урахуванням технологічних потреб, потреб та фінансових можливостей замовників. На все обладнання, що реалізовується, проектовані та встановлювані системи, послуги з монтажу, обслуговування установок надається гарантія якості.
Виникла потреба придбати побутовий чи промисловий фільтр для ультрафільтрації води? Не знаєте, встановлення якого виробника краще, яку систему вибрати, щоб ефективно очищати воду та економити кошти на обслуговуванні та рахунках за електрику?
Напишіть через форму зворотного зв'язку на сайті або зверніться за вказаними контактними даними до наших менеджерів. Досвідчені фахівці проконсультують Вас з будь-яких питань і допоможуть підібрати найбільш доступну за ціною, економну, ефективну установку або систему для якісного очищення води для побутових або виробничих потреб.